Philips 42PFH6309 czy warto kupić?

doprze

New member
Witam
szanownych forumowiczów.

W dniu wczorajszym zamarzył mi się nowy telewizor. Tym razem do sypialni, do powieszenia na ścianie (w salonie z przyjemnością użytkuję plazmę Panasonica).
Wiedziony chęcią zakupu trafiłem do rtv euro agd i zachwycił mnie philips model z tytułu. Cena atrakcyjna 1990 zł plus do tego raty 0%. Wizualnie bardzo mi się podoba, do tego też ambilight, który w sypialni będzie wyglądał super. Ale po pierwsze jest to w miarę nowy model, żadnych testów, po drugie test wyższego modelu 7109 wypadł rewelacyjnie, ale już komentarze użytkowników nastrajają pesymistycznie. Jak to jest z tymi philipsami?

Istotna dla mnie jest obsługa DLNA po WIFI + filmy 720p, 1080p + 3D + czasem PS3, tvnplayer, i jakość tv naziemnej . Inne bajery mniej istotne. Czy warto go kupić?

Pozdrawiam
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o TV to brałbym 7109.
DLNA u mnei bardzo dobrze działa - filmy bez zacięć jakość oczywiście bdb.
Jeżeli chodzi o input lag przy graniu na PS3 dla mnie jest niezauważalny (NBA2k13). Z tego co czytałem, może się zdarzyć, że dla kogoś za wysoki przy strzelankach online.
Co do DVB-T - zależy od jakości sygnału. Miałem okazję oglądać sygnał DVB-T przy 90% jakość i siła - było extra. Podłaczona kablówka analogowa z sygnałem 15% - :x - jak stary CRT z zamiecią śnieżną.

Jeżeli masz plazmę Panasonic to moży być Ci ciężko porównując te dwa sprzęty. LCD to nie plazma i kolory mogą (nie muszą) być dla Ciebie niezadowalające (ta czerń - chociaż w tym modelu dla mnie ok). Ale kupując TV w tej technologii wiesz chyba czego możesz się spodziewać.

Ja jak bym kupował, to mimo opini pozytywnych/negatywnych bym go chciał przetestować osobiście. Zamówić online, gdzie jest 10 dni na zwrot i posiedzieć 2-3 dni, potestować go na wszystkim co Ciebie interesuje i wtedy będziesz wiedział czy:

- Tak, ten TV jest dla mnie
- Nie, to nie to czego szukałem

Każde oko jest inne, wymagania są różne. Ale to Ty i Twoja żona będziecie go oglądać więc to Właśnie dla Was ma być odpowiedni.

P.S.
Może 7509 - 3xAmbilight to WYPAS :D :eek:k:

Witam
szanownych forumowiczów.

W dniu wczorajszym zamarzył mi się nowy telewizor. Tym razem do sypialni, do powieszenia na ścianie (w salonie z przyjemnością użytkuję plazmę Panasonica).
Wiedziony chęcią zakupu trafiłem do rtv euro agd i zachwycił mnie philips model z tytułu. Cena atrakcyjna 1990 zł plus do tego raty 0%. Wizualnie bardzo mi się podoba, do tego też ambilight, który w sypialni będzie wyglądał super. Ale po pierwsze jest to w miarę nowy model, żadnych testów, po drugie test wyższego modelu 7109 wypadł rewelacyjnie, ale już komentarze użytkowników nastrajają pesymistycznie. Jak to jest z tymi philipsami?

Istotna dla mnie jest obsługa DLNA po WIFI + filmy 720p, 1080p + 3D + czasem PS3, tvnplayer, i jakość tv naziemnej . Inne bajery mniej istotne. Czy warto go kupić?

Pozdrawiam
 

doprze

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.

Brałem pod uwagę model 7109, ale różnica w cenie 800 zł...... w sumie dużo i nie dużo.

Zastanawiałem się czy różnica w pilocie (model 6309 chyba nie ma qwerty) i różnica 50Hz w odświeżaniu matrycy jest warta tych pieniędzy... reszta z tego co udało mi się wyczytać jest taka sama.

Sądzę, że odświeżanie 50Hz wystarczy - sportu nie oglądam, co najwyżej może więcej Hz przydać się w battlefielda na ps3 ;)
Obawiam się szybkości menu, zamulania, braku napisów przy odtwarzaniu przez DLNA (Media Twonky) przez wifi oraz przycinek przy większych bitreatach.
 

doprze

New member
Ok. Zarezerwowałem wczoraj w euroagd. Tv będze stał w sypialni i grał tylko późnym wieczorem, więc podświetlenie raczej nie jest priorytetem, byle było równomierne.

Pobawiłem się wczoraj niższym modelem 6109 i całkiem całkiem jeżeli chodzi o menu i jego szybkość, natomiast jakość obrazu nie za wysoka ;(
miałem własny materiał i w sumie jakość obrazu mnie nie powaliła. Fakt faktem oglądałem z mnie niż 1m, bo tak był w sklepie ustawiony, ale inne sobie lepiej radziły.

No nic, na żywo przetestuję i zdam relację ;)
 

doprze

New member
Kupiony. Tv stoi już w domu, później rozpakuję i dam znać czy rzeczywiście fajny, czy nie.

W sklepie obok philipsa wisiał LG 42LB670V i obraz na tym LG na ustawieniach sklepowych był ładniejszy, kolory bledsze i przekłamane w stosunku do philipsa, ale mniej artefaktów, obraz bardziej "gładki".

Ale nie ważne. W końcu nie miał ten LG albilighta ;) więc z pewnością był duuuuużo gorszy :)
 

doprze

New member
ma przegladarke, ale bez flasha. troche wolno to chodzi, ale mlzna przejrzec strone. wczoraj przetestowalem dlna i niestety z serwera zyxel nsa 310 nie odtwarza napisow, plikow zewnetrznych, tylko wbudowane w kontener ( zyxsl ma serwer dlna twonky media). 3d chodzi super, glebia zadawalajaca, ladnie kknwertuje 2d do 3d. serwisy tvn player itp dzialaja super. to tak na szybko. jutro napisze wiecej, jak potestuje wiecej:)
 

doprze

New member
Prima miałem ten sam dylemat. Oglądałem właśnie tego Panasonica, ale za 2390 zł stał, LG 670 za ok. 2000 zł i tego philipsa. Rozum podpowiadał PANASONIC - już mam plazmę tego producenta i jestem mega zadowolony, ale serce.... ambilight... nie było odwrotu. Sprzedawca jeszcze próbował mnie namówić na UHD za 2390 zł w wykonaniu TLC... ale wziąłem philipsa.

Na chwilę obecną philips stoi w kącie i czeka na wieszak na ścianę, za dużo nie pobawiłem się nim, ale mega mocne plusy które po paru minutach odkryłem to:
-ambiligt :)
-super dźwięk - naprawdę ładny, basowy - w tv nie spotkałem się jeszcze z takim.
-ładne naturalne kolory (nie jarzeniówa jak niektóre lcd)
-ambilight
-niezłe 3d, ładnie konwertuje 2d do 3d
-ambilight
no i oczywście AMBILIGHT - genialny wynalazek
 

doprze

New member
prima, bym Ci napisał, ale solorz zakodował siatkówkę... Dzisiaj powieszę tv to specjalnie obejrzę jakiś mecz, by Ci odpowiedzieć.
 

doprze

New member
Mecz siatkówki obejrzany, zarówno na dvb-t jak i platformie satelitarnej (no prawie - bo z netii). Otóż tak: żadnego smurzenia nie widać, obraz poprawny, żadnych przycinek, żadnych efektów które by przeszkadzały w oglądaniu sportu.

Trudno mi porównać, ponieważ ogólnie mało sportu oglądam, ale nie zauważyłem niczego złego. Porównanie mam do plazmy i śmiało mogę powiedzieć, że obraz jest OK.
 

piłsudski

New member
Ciekawe jak długo się nim nacieszycie, oby jak najdłużej, bo telewizor nie należy do najsprawniejszych - w ogóle często słyszę, że się zawiesza, sam wyłącza. Ma ogólnie średnio umiarkowane parametry. Sama kultura pracy, zawodność należy do tych gorszych. Gdyby nie ambilight, to nie ma się mówiąc brzydko czym podniecać :( a szkoda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię, sam to wymyśliłeś ... ?
Przecież akurat przy tym modelu nikt nie zgłasza żadnych problemów.
Dużo ludzi kupiło to na elektrodzie i nie znalazłem żadnych nawet podobnych wpisów. Nie siej proszę dezinformacji...
 
Do góry