Philips 42PES0001D

MAJK_30

New member
Ostatnio przegladając skąpcopodobne strony zauważyłem nowy tv Philipsa 42PES0001D , wyglada rewelacyjnie , ale jak działa?? czy ktos już go testował ??
 

Tehanu

New member
Witam.
Mnie rowniez wpadl w oko design tego modelu, ale to co go najbardziej wyroznia to zewnetrzny tuner do ktorego podlacza sie wszystko, a do samego panelu idzie tylko 1 przewod (moim zdaniem dawno powinno isc w tym kierunku). Podobny patent ma juz Sony (niestety w dosc drogim modelu), oraz najnowsza linia Sharpa SX1 ma miec identyczne rozwiazanie. U mnie w Krakowie stoi jeden egzemplarz w sieci Saturn. Chetnie bym przeczytal jakas opinie na temat tego modelu. Niestety w sieci nic nie znalazlem...
Pozdrawiam
Tehanu:cool:
 

małgosia

New member
Widziałam ten TV w RTV Euro AGD.
Ten zewnętrzny tuner, do którego podłącza się inne urządzenia - to świetny pomysł. Mi takie rozwiązanie bardzo pasuje.
Co do samego obrazu - to porównywanie tego TV z innymi (stojącymi) obok - chyba nie ma sensu. Przecież wiele zależy od regulacji obrazu w poszczególnych odbiornikach.
W salonie, który odwiedziłam ten model telewizora miał najsłabszy kontrast w porównaniu z innymi telewizorami stojącymi obok (np. Philipsem z serii 9703). Wszyscy ludzie zwracali na to uwagę - że taki drogi, a kolory najmniej żywe.
Trzeba czekać na testy. Chyba ten model nie doczekał się jeszcze żadnego testu w internecie.
 

Tehanu

New member
małgosia napisał:
Możesz napisać, w którym ?

Mnie rowniez ten pomysl wydaje sie swietny, ale mysle o matrycy 46 calowej wiec nie wiem czy sie zdecyduje...
Model to Sony KDL-40EX1. Jest on jeszcze bardziej ciekawy, bo nie dosc ze jest jeszcze cienszy (ok1cm) to transmisja obrazu z dolaczonego tunera odbbywa sie calkowicie bezprzewodowo!
(w odroznieniu od Phillipsa gdzie jest to jeden przewod koncentryczny)
NIestety tutaj producent oferuje tylko jeden rozmiar 40 cali...
Tehanu:cool:
 

małgosia

New member
http://www.sony.pl/article/id/1220875377413

Z linku powyżej wynika, że ten TV jest w rozmiarach 40, 46 i 52'' i w dodatku ramka jest srebrna lub czarna.

Poszukam czy jest już jakiś test tego cuda i ile kosztuje...

edit : Wchodząc głębiej w opis - nie ma już mowy o srebrnej i czarnej ramce, ale o białej :roll: Na zdjęciach też jest tylko biała ramka :( - a taki kolor absolutnie mi nie pasuje...
 
Ostatnia edycja:

Tehanu

New member
małgosia napisał:
Z linku powyżej wynika, że ten TV jest w rozmiarach 40, 46 i 52'' i w dodatku ramka jest srebrna lub czarna.

Poszukam czy jest już jakiś test tego cuda i ile kosztuje...

edit : Wchodząc głębiej w opis - nie ma już mowy o srebrnej i czarnej ramce, ale o białej :roll: Na zdjęciach też jest tylko biała ramka :( - a taki kolor absolutnie mi nie pasuje...

Mylisz sie. Sa dwa modele w tej technologii.
KDL-40ZX1 - ten ma czarna ramke, ladnie wkomponujaca sie w otoczenie.
oraz
Sony KDL-40EX1 - ten rzeczywiscie w ramce obrazowej, bialej.
Tak jak wczesniej pisalem oba niestety tylko w rozmiarach 40 cali.
Pozdrawiam
Tehanu:cool:
 

małgosia

New member
Jeśli jest tak jak piszesz - to strona oficjalna Sony podaje nieprawdziwe informacje co do modelu ex1. Nawet ściągnęłam sobie pdf o kdl-46ex1.

Natomiast przy modelu zx1 - piszą to co Ty, czyli że jest jedynie wersja 40''.
 
Ostatnia edycja:
Do góry