Philips 42 Pfl 7403 D

Shaq.

New member
Od pare dni jestem szczesliwym posiadeczem modelu 7633 42'. Najpierw podłaczylem go pod analogową kablówkę. Efekt- coż, po prostu zalamka. Obraz dużoooo gorszy niż na moim porzednim Funai HD Ready. Nie wytrzymalem i juz nastepnego dnia podpiąlem pod niego Cyfre. A tu już zupelnie inna bajka. Kanały w standardzie niezle, choc bez szału. Ale za to kanały HD, rewelacja!!! Nawet moja kobieta dla której liczy sie przede wszystkim Ambilight zauwazyla różnicę ;)



Gry na PS3 wyglądają również bardzo dobrze. Telewizor nie am 100Hz ale ja tak opisywanego na tym forum smużenia nie dostrzegam. Jedno co mnie zaskoczylo to film na BlueRay. Nie wiem, czy to tak ma być ale obraz jest jakby taki zaśnieżony, tzn. takie kropeczki są malusieńkie. Zauważył ktos z was taie coś?? I to tylko w czasie projekcji filme, bo wszelkiego rodzaje dodatki, wywiady z reżyserem itp. są pozbawione tych "kropeczek". Nie wiem, może to tylko ten film tak ma (wypożyczylem "300"), sprawdze jeszcze na innym.


Generalnie odczucia świetne, nie żałuje wyboru. A teraz wrcam przed TV na skoki narciarkie. Oczywiście w Eurosporcie HD :D
 

MariuszSw

New member
baleron466 napisał:
Spróbuję troszkę odświeżyć ten temat, ale z pytaniem bardziej szczegółowym - jest to chyba jedyny telewizor Philipsa z matrycą gdzie podają 4biliony kolorów i czas reakcji 3ms
"Czas odpowiedzi (typowy): 3 (odpowiednik BEW) ms"
co to jest "odpowiednik BEW"?

żaden inny model Philipsa 42" nie ma tej matrycy - czy ktoś posiada info na jej temat? Domyślam się , że jest to jakaś nowość, bo wogóle trudno znaleźć informacje na temat tego TV w necie.
Ekran LCD 100 Hz zapewnia niespotykaną ostrość ruchomego obrazu, zachowując bogate i żywe kolory nawet podczas szybkich zwrotów akcji. Funkcja Double Frame Rate Insertion oraz częstotliwość odświeżania obrazu 100 Hz sprawia, że obraz odznacza się zwiększoną ostrością odtwarzanego ruchu — ponad dwukrotnie wyższą od standardowych ekranów LCD. Osiągnięty w ten sposób czas reakcji 3 milisekund (pomiar Perceived Blur-Edge-Width; BEW) dowodzi, że unikalna technologia firmy Philips wkracza na nowy, niedościgniony poziom jakości obrazu.
 

MariuszSw

New member
Jeśli ktoś szukał informacji na temat matrycy w tym modelu to udało mi się znaleźć na rosyjskim forum coś takiego, modele i kody matryc.
----Model -------ID ----Kod serwisowy Matrycy
42PFL7403D/10 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL7403S/60 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL7423D/12 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL7423H/12 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL7433D/12 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL7433S/60 - 142 - LC420WUF-SAA1 (LGPH)
42PFL9603D/10 - 142 - LC420WUF-SAA1
42PFL9603H/10 - 142 - LC420WUF-SAA1

Co ciekawe Model z serii 9603 ma identyczną matryce.
 
Ostatnia edycja:

paan999

New member
Zdecydowałem się na tv lcd philipsa 42pfl7433d/12. Jaka jest rózica pomiędzy 42PFL7403 a 42PFL7433? bo jakoś w informacjach na stronie philipsa poza różnicą w pilotach to innych brak. I jeszcze jedno: co oznaczają liczby /10 czy /12 po oznaczeniu modelu? Piękne dzięki za podpowiedź.
 

MariuszSw

New member
Zdaje sie ze model 42pfl7433d ma złącze sieci komputerowej DLNA


Łącze sieci komputerowej DLNA pozwala przeglądać zawartość komputera i domowej sieci komputerowej

Łącze PC-Network link zapewnia łatwy dostęp do zdjęć i muzyki w komputerze lub domowej sieci komputerowej. Wykorzystuje ono połączenie Ethernet (LAN) z protokołem DLNA zapewniającym bezproblemową współpracę urządzeń z certyfikatem DLNA. Po podłączeniu telewizora do domowej sieci komputerowej można uzyskać dostęp do informacji z wszystkich urządzeń z certyfikatem DLNA. Zapewnia to swobodny dostęp do cyfrowych zdjęć i plików muzycznych przez domową sieć LAN. Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia dostęp do tych funkcji po naciśnięciu jednego przycisku.

wuwuwu cropca p4c cropca philips cropca com slasz files slasz 4 slasz 42pfl7433d_12 slasz 42pfl7433d_12_pss_eng cropca pdf
 
Ostatnia edycja:

Jargus

New member
zna ktoś może stronke gdzie można sprawdzić dokładnie parametry tych lcd 7403 i 7433. w sklepach internetowych sporo jest o 7403. O 7433 podstawowe informacje.
 

slawo-76

New member
Jargus napisał:
zna ktoś może stronke gdzie można sprawdzić dokładnie parametry tych lcd 7403 i 7433. w sklepach internetowych sporo jest o 7403. O 7433 podstawowe informacje.


Zobacz na tej stronie jest tam dokładny opis 7433 i zdjęcia.
wygląda na to że ma te same parametry co 7403 ,plus łącze sieci komp.DLNA i inny pilot.
Też przymierzam się do zakupu 7433

p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=GB&slg=POL&cat=FLAT_TV_CA&sct=LCD_EXTRA_LARGE_GT40_SU&session=20081216034548_89.171.47.90&grp=TV_GR&ctn=42PFL7433D/12&mid=Link_ProductInformation&hlt=Link_ProductInformation
 

MariuszSw

New member
paan999 napisał:
Czy Waszym zdaniem jest jakiś konkurencjny tv w cenie do 3500pln do 42pfl7433d, na który warto zwrócić uwagę?

Ostatnio sporo czasu siedzę w sklepach RTV i muszę powiedzieć ze matryce 42 calowe w telewizorach z serii 7603, 7403, 5403 , są znacznie gorsze od ich odpowiedników 37 cali. 37 calowe LCD mają o wiele lepsze podświetlenie, i kąty widzenia, nie mówie tu o parametrach napisanych na kartce, a o faktycznym obrazie. Dzieje sie to dlatego ze matryce w 37 TV robione są przez AUO a te w 42 przez LGPH (LG Philips). Dopiero w modelu 42PFL9803 jest matryca AUO, i jesli ktoś z was widział ten tv na zywo wie jaki ma wypasiony obraz.

Moim zdaniem jest tylko jeden konkurent dla Philipsa, a mianowicie Samsung LE-40A686. Obraz jest tak samo dobry, o wiele lepsze konty, stylistyka podobna do Philipsa, tez ma "szklaną" ramke. w Saturnie za 3799 + pilot Logitech Harmony 785 Gratis (Warty około 400 zł) , w internetowych taniej.
 

druop22

New member
jakość przy sygnale SD

jak ten TV gra w SD ? tzn. z anteny dachowej, kablówki etc.
przymierzam się do tunera SAT HD ale i tak zapewne większość kontentu jest nadal we formacie SD,
dlatego prosze o opinie ludzi którzy mają ten TV,
czy jest ok i jeśli to możliwe porównanie do innych z tej pólki cenowej.
będę oglądał z ok 4m więc mam nadzieje że na wstępie pikseloza mnie nie powali na glebe ;-)
 

druop22

New member
jak z tym Natural Motion ?

poprawia czy pogarsza odbiór?
oglądałem 100Hz w RD2E Sharpa i to kompletna porażka - obraz nienaturalny, teatralny, kicha jednym slowem a na meczu z pilki przy mocnym wykopie i tak sie robi kometa...
RD2E to jeden z lepszych modeli Sharpa ponoć,
czy ktoś wie który producent robi najlepsze 100Hz/Natural Motion, generlanie polepszacz obrazu, który faktycznie działa ?? tzn. wyostrza i eliminuje smużenie przy szybkim ruchu? a nie powoduje że postacie ruszają się tak jakby to była idealna animacja komputerowa...
po co poprawiać naturę w ten sposób ?
 

pepemaster

New member
Witam,

Podepne się z takim pytankiem, czy ma ktos moze tego philipsa 32" ??

Jeśli tak to proszę o opinie. Chcę zakupić ten tv (razem z nagrywarką dvd philipsa) i szukam ew. wad pfl7403.


PZDR
 

Jacek1l

New member
32 Pfl 7403

Witam wszystkich
Chciałbym dołączyć się do pytania powyżej.
Kusi mnie zakup tego LCD: 32 Pfl 7403
Odległość od TV ok. 2m.
Sygnał z anteny naziemnej tego typu: "Antena DV4/35- tv cyfrowa (DVB-T) i analogowa"
nie wiem czy już mam możliwość odbioru sygnału cyfrowego - dopiero się okaże.

I w związku z tym chciałbym prosić o poradę.
Czy kupić ten model, czy może lepiej rozglądać się za czymś innym, jeżeli tak to proszę o jakieś sugestie i porady.
Pozdrawiam
Jacek1l
 
Ostatnia edycja:

elba2003

New member
Wgranie softu do 42PFL7403D/10 o42PFL9603D/10

Mam Philipsa LCD 42PFL7403D/10 i chciałbym wgrać soft od 42PFL9603D/10 /mają podobno taką samą matrycę i elektronikę/ cz ktoś już próbował czy chodzi po aktualizacji PerfektPixel.
 

maxim_25

New member
Witam!
Ma już ktoś 32pfl7403D? Jakie wrażenia? Czy wszystko ok? I przede wszystkim (to powinno być na początku) jaki jest obraz SD? Interesuje mnie bardzo ten model bo to "bliźniak" 32PFL7862D czyli jak kto ktoś mądry kiedyś napisał (pozdrawiam SlawekR) "Mistrz obrazu SD". Ale martwi mnie czy nowa polityka producenta (zmniejszenie kosztów) nie wpłynęła źle na ten model. W końcu waży zaledwie 13kg (około 10kg mniej od wcześniejszej wersji) co wpłynęlo napewno na jakość. Tylko czy na + czy - ?
Pozdrawiam.
 

elba2003

New member
Zwolek napisał:
Możesz podać trochę więcej detali jak to zrobiłeś?

Wczoraj kupiłem ten telewizor - generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie wiem tylko dlaczego źle automatycznie skaluje obraz przy sygnale HD (z Cyfry+ na na Canal+ HD) - muszę to ustawiać ręcznie (kabel HDMI, dekoder Philips HD PVR). Ale ogólne wrażenie - SUPER!
Jakość obrazu podczas wczorajszych meczów Chelsea-Liverpool, Legia-Wisła oraz Real-Athletic: zniewalająca :D (tylko Żona trochę niezadowolona, że tyle czasu na piłkę "stracone" :roll:). No i trochę zabawy przy ustawieniach, żeby można było oglądać bajki, filmy oraz mecze.

Pozdrawiam - Zwolek

=========================================================
Napisał elba2003

Perfect Pixel HD włączony, dzięki androll, brak migotania pionowych linii no i jeszcze jedno. Nie wiem ile milionów kolorów czy też miliardów ma ta matryca i procesor ale poraz pierwszy po wgraniu nowego softu i uaktywnieniu opcji perfecpicxelhd, zobaczyłem na ekranie telewizora kolor złoty i wygłąda tak naturalnie jak niebieski czy zielony, suppppper:)
 
Do góry