Philips 42" LED

Macieks34

New member
Telewizor Philips 42" LED 42PFL7665H/12

znalazłem w sklepie taki tv,,ale nie mogę znaleźć żadnych informacji
na jego temat,,jakie podświetlanie ,,itp..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

evolv

Member
znam lepsze modele w tej klasie - czekam na podanie danych.
byłbym bardzo wdzięczny za przykładowe podanie paru modeli - sam jestem na kupnie a zbadać rynek to podstawa - póki co porównywałem i z Samsungiem, Sony, Sharpem, Panasem i LG - brakuje mi jeszcze porównania Toshiby, którą ciężko jest zobaczyć w sklepie.
 

Macieks34

New member
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
około 3m
tylko rano
3,5x4,5
plazma lg 42PT81
sport,filmy z laptopa
cały dzien
40-42cale
toshiba,sharp
powidokow:-(
głownie laptop i N-ka..moze kiedy blue rey
50% laptop 50 %N-ka
hdmi i component
N-ka i dvd yamahy component
ponad 10
wisiec
3,5 -4,2tys
 
Ostatnia edycja:

Macieks34

New member
mój brat ma sharpa le700 i stwierdził ze na mojej plazmie obraz jest ładniejszy z laptopa niz u niego czym to jest spowodowane,,myslałem ze jak tv full hd to ładniej wyswietli
 

evolv

Member
mój brat ma sharpa le700 i stwierdził ze na mojej plazmie obraz jest ładniejszy z laptopa niz u niego czym to jest spowodowane,,myslałem ze jak tv full hd to ładniej wyswietli
to zależy co miał na myśli mówiąc że ładniejszy jest obraz. Kolory na pewno lepsze na plazmie - zazwyczaj 14 lub 16 bitowa matryca. Co do kwestii full hd a hd ready to różnica będzie widoczna przy pulpicie (bardziej postrzępiona czcionka i ikony) natomiast co do oglądania filmów przez kompa plazma będzie lepiej się zachowywała. Poza tym Sharp LE 700 w mojej opinii to kompletny złom - tak samo jak wspomniany Sharp LE 810. Jeszcze nie spotkałem się na żywo z dobrą opinią na jego temat i sam jak go porównywałem to wypadł blado przy wszystkim innym. Design może i ładny ale efekt halo jak nigdzie indziej. A w Sharpie le700 przy ciemnym tle i jasnych obiektach powstają dziwne pasy na całej szerokości. Co do tej Toshiby wypowiedzieć się nie mogę.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Akurat ta Toshiba jest niezla. Jedyne w czym moze lekko ustepuje najlepszym to poziom czerni i katy - nawet nie boczne, tylko raczej pionowe. Skalowanie, obrobka sygnalu SD i wyrazistosc planow jest bdb.
 

JGR

New member
niby lepszy niż 7605 tylko pytanie od kogo ma matrycę - niby nadal 14 bitowa. Wg mnie raczej warto - w tej cenie ciężko znaleźć godną polecenia alternatywę. W Krakowie kosztuje ok. 3.700 zł

A gdzie w Krakowie za tyle stoi??? Bo jestem mocno zainteresowany :)
 

JGR

New member
Philips 42PFL7665H/12 zamówiony :)
3899 w Elektro World z odbiorem osobistym w Łodzi.
W przyszłym tygodniu podzielę się spostrzeżeniami.
 

JGR

New member
... więc jako posiadacz- szczęśliwy tego telizora pozwolę sobie na podzielenie się moimi spostrzeżeniami.
Nie jestem tak jak zapewne większość z Was fachowcem lub też starym wyjadaczem w tej dziedzinie dlatego krótko i zwięźle:
TV jest naprawdę super !!! :)
Skalowanie SD (i tu nie mam porównania) uważam za bardzo dobre. HD (z UPC) to już bajka. Podłączone jest to wszystko z sobą HDMI Techlink (te z nieco wyższej półki).
Jest lekki, bardzo ładnie się prezentuje. Jakość wykonania na naprawdę wysokim poziomie. Co do podświetlania, to nawet oglądając wieczorem nie widać (jak to ponoć w innych występuje?) umiejscowienia LED-ów. Oddanie kolorów jest jak dla mnie rewelacyjne, podobnie kontrast. Niewątpliwą zaletą jest niski pobór prądu- poniżej 100W.
Co do odczyty formatów: jeszcze sie nie bawiłem Divx-ami, ale mkv po podpięciu do TV przez dysk twardy (2,5" bez zasilania zewnętrznego) śmiga aż miło. Oglądałem Piratów z Karaibów 1080p,dźwię (przynajmniej tak pisało) w DTS. I był, a ponoć jest z tym różnie...
Co do podłączenia dysku, to pisałam do Philipsa i odpisali, że posiada na wyjściu USB 5V/500mA. Czyli dysk przenośny może hulać :)
Obsługa pilota wymaga pewnego przyzwyczajenia ale po godzince jest oki.
 

smooth

New member
Jesteś pewien, że ten TV ma 42 cale a nie 40?
Czy może to jest dokładnie to samo co to 40PFL7605H tylko 2 cale większy?
 
Ostatnia edycja:
Do góry