Philips 40PFL5605H/12 i napisy z usb

kylsonn

New member
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak odtworzyć film z napisami z odtwarzacza USB? Czy jest to w ogóle możliwe?

Przy okazji - dlaczego telewizor odtwarza tylko niektóre pliki .mkv?
 

Tony Montana

New member
W filmach .mkv zapomnij o napisach. W pozostałych też były problemy i dlatego sobie kupiłem zewnętrzny playerek i wszystko gra :)
 

promyk79

New member
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak odtworzyć film z napisami z odtwarzacza USB? Czy jest to w ogóle możliwe?

Przy okazji - dlaczego telewizor odtwarza tylko niektóre pliki .mkv?

nie chce mi się pisać więc przeczytaj sobie to :

http://******************************.com/topic/24419-napisy/

Pretensje możesz mieć do siebie bo przed zakupem trzeba było wpaść do nas zalogować się i zapytać co kupić .


To już jest chamstwo blokowanie konkurencji .




masz wklejam zawartość :
Dzień Dobry

Trafiłem na to forum, gdyż od niedawna jestem 'szczęśliwym' posiadaczem telewizora marki Philips 40PFL5605H i szukałem informacji na temat możliwości odtwarzania filmów wraz z napisami z urządzenia USB. Nie doszukałem się takiej informacji, podejrzewam, że wiele osób szuka podobnych wiadomości, więc postanowiłem założyć temat, gdzie użytkownicy pisali by o modelach telewizorów marki Philips, które posiadają ową funkcję. Jeśli oczywiście ktoś posiada informację na temat tego, czy dany telewizor da rade odtworzyć film z napisami po zmianie oprogramowania, czy też formatu napisów proszony jest o zamieszczenie takiej informacji.

To na początek:

40PFL5605H - BRAK możliwości odtwarzania filmu z napisami txt czy srt.

Przynajmniej mi się nie udało.

#2 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 31 styczeń 2011 - 17:58
kishon, o 31 styczeń 2011 - 13:04, powiedział:
Dzień Dobry
postanowiłem założyć temat, gdzie użytkownicy pisali by o modelach telewizorów marki Philips, które posiadają ową funkcję. Jeśli oczywiście ktoś posiada informację na temat tego, czy dany telewizor da rade odtworzyć film z napisami po zmianie oprogramowania, czy też formatu napisów proszony jest o zamieszczenie takiej informacji.



W instrukcjach nie znalazłem dotychczas żadnego modelu tej firmy z obsługą napisów .....
Może za mało szukałem ???





#3 Ekspert_Philips


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 29 postów


Napisany 09 luty 2011 - 09:50
Kishon, w telewizorze Philips model PFL5605H nie ma możliwości włączenia napisów przy pliku odtwarzanym przez wyjście USB. Aby móc za pomocą portu USB oglądać filmy z napisami należy scalić napisy (plik txt) z filmem za pomocą programu do konwertowania.
Jeśli będziecie mięli dodatkowe pytania, jestem do Waszej dyspozycji.

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.




#4 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 09 luty 2011 - 17:38
Ekspert_Philips, o 09 luty 2011 - 09:50, powiedział:

Jeśli będziecie mięli dodatkowe pytania, jestem do Waszej dyspozycji.




A inne modele Philipsa też nie dają sobie rady ...bo wiele innych firm jak Samsung , Panasonic
czy Toshiba ma je jako standard(czytają przynajmniej jako "srt").
Nawet w takim nowym modelu jak 9705 nic o tym nie wspomina instrukcja..Przeoczenie ??





#5 kishon


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 4 postów


Napisany 10 luty 2011 - 19:33
ostatnio nawet telewizor nie poradził sobie z plikiem mkv, co prawda był to film z podwójną ścieżką dźwiękową oraz napisy do wyboru w wersji pol i ang.
Na szczęścia mam jeszcze PS3 podłączonego pod tv i po krótkiej obróbce udało mi się odtworzyć ten film.
Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego firmy chwalą się z odtwarzania filmów hd, skoro nie można dodać napisów, albo nie każdy format jest czytany:/





#6 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 11 luty 2011 - 16:08
kishon, o 10 luty 2011 - 19:33, powiedział:
Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego firmy chwalą się z odtwarzania filmów hd, skoro nie można dodać napisów, albo nie każdy format jest czytany:/



W Samsungach najnowszej serii "D" ma być prawie idealnie a , i starsza seria "C" radzi sobie nieźle.





#7 kishon


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 4 postów


Napisany 14 luty 2011 - 17:28
Pośpieszyłem się z kupnem tego telewizora, a mogłem poczekać, poczytać i wybrać samsunga:/





#8 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 15 luty 2011 - 17:03
kishon, o 14 luty 2011 - 17:28, powiedział:
Pośpieszyłem się z kupnem tego telewizora, a mogłem poczekać, poczytać i wybrać samsunga:/



Najlepiej go sprzedać i kupić coś z serii "D" , bo zapowiada się ciekawie ..a od marca
ma być dostępny.
Ten post był edytowany przez cacumen dnia: 15 luty 2011 - 17:04





#9 charliesko


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 2 postów


Napisany 16 luty 2011 - 18:11
Hm, ja z dwóch sklepów dostałem informację, że czyta bez problemów zarówno srt jak i txt... zastanawiam się właśnie nad zakupem, słyszałem że samsungi mają problem z synchro napisów w txt i trzeba przerabiać na .srt...





#10 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 17 luty 2011 - 17:43
charliesko' ti powiedział:
Hm, ja z dwóch sklepów dostałem informację, że czyta bez problemów zarówno srt jak i txt...



Radzę sprawdzić , bo ja próbowałem , ale bezskutecznie a w instrukcjach obsługi w ogóle
się o tym nie wspomina...





#11 Ekspert_Philips


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 29 postów


Napisany 18 luty 2011 - 09:21
@Cacumen, aktualnie żaden z modeli Philips nie odtwarza napisów przez port USB. Jedynym rozwiązaniem jest, jak już wcześniej napisałem, scalenie napisów lub włączenie filmu przez dodatkowe urządzenie jak odtwarzacz DVD, Blu-ray, itp. Firma Philips na pierwszym miejscu kładzie nacisk na ulepszanie technologii odpowiedzialnych za jakość obrazu i dźwięku. Niewykluczone, że w najbliższym czasie nowe oprogramowanie rozwiąże problem odtwarzania napisów.

@kishon, jeśli dany telewizor odtwarza filmy w rozdzielczości HD to firmy informują o takiej możliwości swoich konsumentów. Poprzez tę informację wiadomo, że dany telewizor używa kodeka do kompresji video i audio umożliwiający odtwarzanie plików właśnie w tej rozdzielczości. Odtwarzanie plików w HD nie musi iść w parze z odtwarzaniem napisów. Są do dwie inne kwestie. Co do odtwarzanych formatów Philips zawsze w karcie produktowej danego modelu dokładnie je wymienia. Jest także możliwość uzyskania takie informacji bezpośrednio ode mnie (zgłaszając zapytanie na ekspert@philips.com lub dzwoniąc na infolinię Philips).

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.




#12 kishon


  • VHS
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
  • 4 postów


Napisany 25 marzec 2011 - 21:17
a czy jest możliwość wgrania w telewizor softu z innego modelu/marki takiego który obsługiwałby napisy z USB?





#13 cacumen


  • VCD
  • Użytkownik
  • bullet_black.png
    bullet_black.png
    bullet_black.png
  • 138 postów


Napisany 26 marzec 2011 - 19:57
kishon, o 25 marzec 2011 - 21:17, powiedział:
a czy jest możliwość wgrania w telewizor softu z innego modelu/marki takiego który obsługiwałby napisy z USB?




Nie ma takiego modelu Philipsa a alternatywny firmware nie istnieje !!


 

promyk79

New member
spoko mistrzu :eek:

scalałem już, ale do wszystkich filmów na pamięci zajmuje trochę czasu

Niestety scalanie napisów trochę trwa ale dla pocieszenia powiem Ci że na TNTtorrent ludzie wrzucają przeważnie filmy ze scalonymi napisami rzadko się trafi aby plik z napisami był oddzielnie.
 
Do góry