Philips 40PFL5537K a 40PFL5507K

martinus123

New member
Witam,

Właśnie zauważyłem że w sklepach pojawiły się modele Philips 40PFL5537h i Philips 40PFL5537K
Różnice między nimi bardzo małe właściwe chyba tylko brak tunera DVB-S w modelu z oznaczeniem H.

Mam pytanie czy te modele to następcy Philips 40PFL5507K?

Patrząc pobieżnie nie różnią się wiele od Philips 40PFL5507K, wszystkie parametry bardzo podobne, te nowe mają jednak większe (14W) głośniki i kilka dodatkowych funkcji.

Ciekawi mnie czy mają takie same matryce jak Philips 40PFL5507K i co za tym idzie czy obraz jest takiej samej jakości. A może lepszy lub gorszy?
 

martinus123

New member
Dzięki za radę czytając forum widziałem, że Ciebie akurat ten telewizor zawiódł.
Opinie są jednak bardzo różne tak jak doświadczenia użytkowników.


Wciąż jednak mimo, że minął tydzień nikt nie jest mi w stanie nic napisać o 40PFL5537H/40PFL5537K.
Jakiej firmy mają matrycę?
Czym różnią się od 40PFL5007K/40PFL5507K?

Nikt nic nie wie i nie słyszał o tych modelach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz śmiało kupować.
Jest wszystko poprawione od dawna i świetnie skaluje obraz nawet przy słabym bitrate.
Model różni się 3D.

Model z K ma DVB-s.
Model 5537 jest na matrycy Sharpa.

Napisz na PW dostaniesz info.
 

BiegiHD

New member
Ale co jest poprawione w tych niby nowych modelach ?
Wg mnie różnią się kolorem bardziej grey a nie silver oraz głośniki mają więcej mocy bodajże 2x15 W zamiast 2x10. Google twój przyjaciel :)

Mam od niedawna 5507 i generalnie moge się przyczepić tylko a może aż do 2 spraw:

- szarpanie HD natural motion przy szybszych scenach jakby procesor niewyrabiał
- słaby anty-aliasing albo go zupełny brak co objawia się widocznymi schodkami, poszarpaniem poziomych linii (np kort tenisowy, duże napisy na reklamach itd...)
 

martinus123

New member
Dzięki za informacje.

Przez przypadek znalazłem test Philipsa 40PFL5537H na jakiejś francuskiej stronie.
Rzeczywiście od 5507K odróżniają go tylko głośniki, kolor i brak tunera DVB-S.
Ale z tego co tam piszą to różnica pomiędzy matrycami Sharpa a Samsunga jest naprawdę spora oczywiście na korzyść tej pierwszej.
Po tym co tam przeczytałem nie ma sensu kupować tego tv z matrycą Samsunga, a piszą też, że Philips przeszedł z matryc Sharpa na te Samsunga i okres gdy obie można spotkac w sklepie jest przejściowy. Prędzej czy później zostaną same Samsungi.
Niestety nie mogę wkleić linku do testy bo regulamin nie pozwala, ale jest na stronie lesnumeriqes, jak wpiszecie w google z nazwą modelu to na pewno znajdzie.
 

mckk

New member
To nie prawda, matryce Samsunga i Sharpa niczym się nie różnią. Sam mam matrycę Samsunga i nie mam żadnych problemów. Oglądałem już mecze gdzie powinienem zauważyć smużenie i nic takiego nie miało miejsca a przyglądałem się. Kiki porównywał oba modele i też nie zauważył żadnych różnic.
 

martinus123

New member
Ja żadnego z tych telewizorów nie testowałem, napisałem to co pisało w teście.

Może przybliżę kilka punktów, dodam tylko że płyta od Sharpa nazywa się UV2 a Samsunga PVA , (tekst z translatora więc wybaczcie za polszczyznę)

Jakość obrazu

"Oryginalna wersja, oparta na płytach UV 2; świetna w dokładności kolorów na wysokim poziomie, a wybitny współczynnik kontrastu - wyjątkowy dla telewizora w tej cenie - wyższa niż 5000:1 . W tym momencie jest czarna "doskonały". Dla PVA ocena nadal jest bardzo dobra, z kontrastem większym niż 3000:1. Ale traci stronę "wyjątkowej" w porównaniu z tą pierwszą [...] Po poprawnych ustawień stosowanych (patrz ramka), obraz wyświetlany przez PVA jest wyraźnie poniżej UV 2; Istnieje również różnica w reaktywności pomiędzy telewizorem i UV 2 PVA, znów na korzyść UV 2 w obszarach szczególnie jasne."

Clouding (translator tłumaczy na zmętnienie):

"Najsłabszym punktem nowej PVA jest z pewnością zmętnienie - brak jednorodności w ciemnych obszarach. Światła wiązki diody są widoczne w środku, z boków i narożników płyty. Bez bycia najlepszym w tym względzie, model z płyty UV 2 był znacznie mniej dotknięty wadą (4 gwiazdki). Ten poziom zmętnienia na PVA sam kosztuje gwiazdkę mniej"

Dodam tylko że na zdjęciach do testu różnice w Cloudingu są bardzo wyraźne, widać gołym okiem.
Niech każdy to sobie interpretuje jak chce ja na pewno tego telewizora z matrycą Samsunga nie kupie, i nie dlatego, że jest ona zła (w tej klasie cenowej to pewnie i tak bardzo dobry telewizor), ale dlatego, że jest po prostu wyraźnie gorsza od tej Sharpa. A skoro to ten sam model i ta sama cena to nie widzę sensu takiego zakupu.
 
Ostatnia edycja:

mckk

New member
To kupuj sobie Sharpa tylko później nie narzekaj, że jednak jest coś nie tak, bo te matryce są takie same. Przed zakupem tego telewizora też napalałem się na matrycę Sharpa, w końcu sobie odpuściłem i kupiłem z matrycą Samsunga i jestem zadowolony.
 

martinus123

New member
Nie jestem zdecydowany na zakup tego modelu, napisałem tylko, że jeśli bym go brał to z pewnością z matrycą Sharpa i napisałem o różnicach bo może inni zainteresowani tym modelem z tych informacji skorzystają.

Nie podważam tego że ten tv z matrycą Samsunga to dobry tv, jak również tego że Ty jesteś z niego zadowolony, każdy ma prawo do swojej opinii.

Nie testowałeś go jednak profesjonalnie i nie porównywałeś z takim który mam matrycę Sharpa, więc dziwię się czemu uważasz, że są takie same. Moim zdaniem to raczej dziwne, żeby matryce dwóch różnych producentów były identyczne i nie mam podstaw by podważać wyniki testu na który natrafiłem.
 

Mati12345

New member
Witam

Czyli kupując model 40PFL5537K nie stracę na jakości obrazu i może być tylko lepiej?


Na dniach chce kupić 40PFL5537k/40PFL5527.
 

martinus123

New member
Ja w sklepie euro oglądałem model 42pfl5537H i miał matrycę Samsunga, więc różnie to bywa, jak komuś zależy trzeba się upewnić przed zakupem
 
Do góry