Philips 40PFH4100/88 czy Samsung UE40J5100 czy ...?

kg1911

New member
Witam wszystkich

Poszukuję dla rodziców prostego tv 40 cali w minimalnym budżecie.
Rozważam Philips 40PFH4100/88 albo Samsung UE40J5100 - pierwszy można dostać poniżej 1300 zł, drugi -1350 zł.
Który z tych dwóch byście wybrali? Ewentualnie coś innego, poniżej 1300 zł?

Pozdrawiam

K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips lepiej skaluje obraz i dla rodziców to chyba najlepsza potrzebna cecha.
Obraz w SD jest wówczas czysty.
 

graffit

New member
Witam,
Przepraszam, że odkopuje temat, ale stoje przed identycznym wyborem, z tym że tv ma byc dla mnie i służyć do grania w fifę na xbox 360 i czasem obejrzenia filmu z pendrive.

Co do samsunga to wiem, że ma dość niski input lag (27ms), natomiast nie mam informacji jeśli chodzi o Philipsa - tylko tyle że ma tryb "gra". Jeśli dobrze się zorientowałem, to ten parametr jest dla mnie istotny, zwlaszcza jesli gram przez siec? Czy moze przy graniu w fife nie ma co sobie tym az tak zawracac glowe?

Jest jeszcze taka jedna mala sprawa z samsungiem. Otóż gralem u kolegi który ma samsunga, sam mialem samsunga i babcia ma samsunga. Murawa w tych telewizorach bardzo męczyła oczy - była jaskrawa, jakby przesycona. To samo kolor złoty. Babcia narzeka, że nie może oglądać filmów przyrodniczych, bo trawa jest za zielona ;) no i pytanie czy ten typ tak ma? tzn czy samsungi wyswietlaja nam taka wizje zieleni i albo komus pasuje albo nie? probowalem to ustawic, ale przez to ze ten zielony dominowal, to reszta obrazu tracila nasycenie.

W podobnym przedziale cenowym znalazlem jeszcze Panasonic TX-40CS520E (input lag 45ms) oraz SHARP LC-40CFE5100E (o tym mam malo informacji,w internecie przewija sie dosyc rzadko).
Smart tv,3d uhd to dla mnie zbędne bajery. wygrywa cena. nawet jakość obrazu, czerni itd nie musi byc powalająca, byle nie "paździerzowa" ;)

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zacznij od prezentu dla babci ? Zamów jej profesjonalną kalibrację ! Przy okazji sam skorzystasz,podnosząc swój poziom wiedzy....
 

graffit

New member
ehh, lubie takie zgryźliwe odpowiedzi "profesjonalistów" na forach...
zakładając, że zamówiłem babci kalibrację, ba !, mam tyle pieniędzy, że zamówiłem ją nawet dla kolegi na prezent pod choinkę i zostało jeszcze trochę, żeby zamówić tę usługę dla mnie, to który telewizor będzie najlepszy dla moich potrzeb, bo nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań?

I to, że telewizor może wymagać kalibracji po kupnie nie wpływa na istotę mojego pytania o "przypadłość" samsungow, bo jestem typowym januszem (moze nie typowym bo robie wczesniej rozeznanie, a nie kupuje pierwszy lepszy tv z promocji) i chce, żeby telewizor już po kupnie wyświetlał DLA MNIE jak najlepiej, niekoniecznie idealnie, ale też nie tak, że nie mogę patrzeć na murawę. w skrócie: mam wiedzę o kalibracji, ale jestem w stanie przymknąć oko i nie wydawać dodatkowych pieniędzy, jeśli tv wyswietla jak dla mnie obraz "do przyjęcia"
 

marrcin.b

New member
sharp jest irytujący, ma wrodzonego laga przy przełączaniu kanałów. Coś czego nie trawie. Według mnie lepszy będzie panasonic
 

kdphoto

New member
Witam
Odświeżę bo stoję przed podobnym wyborem.

1. Odległość od ekranu? 2m
2. Oświetlenie: Z góry
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś 26' LG..
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Seriale/Netflix
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 40
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia przy szybkim ruchu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? konsola PS4, PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10%/90%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie koniecznie
22. ma mieć 3D? Nie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie
24. ma mieć tuner DVB-S? Nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI- konsole
26. Jaki masz sygnał? Brak
27. ile programów HD? Wszystko w Netflix
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: jak najlepsza
30.DVB-T, DVB-C: Nie koniecznie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: płynność podczas meczy, niski input lag (PS4)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5h
33.Sugerowana cena ? do 1500zł

Wytypowane:
Philips 40PFH4100/88
Samsung UE40J5100

Cena jest praktycznie taka sama +/- 60 zł zależnie od sklepu.
Inputlag porównywalny <30ms, rozmiar ten sam. Jedyna różnica na papierze dla mnie to odświeżanie 200hz vs 100hz

TV chciałem kupić w ciagu 2 tyg. Miał ktoś bezpośrednią styczność z oboma modelami ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Urwania głowy nie będzie ale różnica jest po stronie czerni na korzyść Philipsa.
A akurat odświeżanie natywne jest identyczne.
Przy Philipsie dla niebieskich członków forum masz kalibrację gratis przy zakupie.
 
Do góry