Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Michaelred

New member
No na forum gdzies pisali ze musi byc nr seryjny z 1 po literze np V1.... B1.. itd te z 2 V2... itp to wlasnie Samsungi z 1 Sharpy.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Mikord

New member
Witam
Wie ktoś w jakim standardzie IEEE (IEEE 802.11 b/a/g/n) pracuje WiFi?
Nigdzie w instrukcji ani na stronie producenta nie mogę się tego doszukać.
Mój model: 46PFL5007K/12
 

cyment

Member
Panowie, czy to prawda, że TV z serii 5500 okropnie zamulają jeżeli chodzi o obsługę pilotem, menu oraz smart tv? Oglądałem dziś 5537 na żywo i jakość obrazu była świetna, ale co ten sprzedawca namordował się z pilotem to jakieś nieporozumienie.

Czy któryś update softu rozwiązuje powyższe problemy?
 

sidi666

New member
Tak, to prawda. Może z najnowszym softem jest ciut lepiej ale to i tak tragedia w porównaniu ze starym kineskopowym tv. Po smarttv szybciej można poruszać się za pomocą klawiatury niż pilota.

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

cyment

Member
Tak, to prawda. Może z najnowszym softem jest ciut lepiej ale to i tak tragedia w porównaniu ze starym kineskopowym tv. Po smarttv szybciej można poruszać się za pomocą klawiatury niż pilota.

Szczerze mowiac nie zalezy mi tak mocno na Smart TV. A czy podczas przelaczania chocby kanalow na pilocie tez jest opoznienie? Aha, no i jak to wyglada w porownaniu do innych producentow?
 

sidi666

New member
Kanały przełączam na dekoderze, więc nie wiem jak z kanałami na Tv. Wkurza mnie (żonę zresztą też ) rozmieszczenie przycisków vol+ i vol-. W ogóle ten pilot jest niewygodny i mało ergonomiczny. A reakcja tv na pilota jest jakaś taka ociężała.

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

cyment

Member
Pytanie jaki TV kupić w tej klasie cenowej o podobnych parametrach... Jest ktoś w stanie poradzić? Im więcej czytam, tym mniej zdecydowany jestem na cokolwiek...
 

Michaelred

New member
@Kallak odpowiedz masz przeciez pare postow wyzej. Na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak ze na dobra sprawe cyfrowy sygnal mozesz miec praktycznie tylko w 2 odbiornikach w mieszkaniu- multiroom reszta to dalej analog jezeli chodzi o kablowke. Ogolnie z ta cyfryzacja bylo troche zamieszania ludki mysleli ze im TV nie beda odbierac w blokach na starych telewizorach.... :D
Mimo ze mieli kablowke z upc, vectry czy tam od innego dostawcy. U nas jeszcze nie zachod zeby analoga po kablu zaczeli wylaczac:p Z reszta zobaczcie kiedy cyfrowa tv w kablowkach zaczela sie pojawiac u nas a od kiedy jest dostepna np w DE czy UK.
Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

arczex

New member
muszę się poskarżyć na Pilot z Philipsa 46PFL5507K ledwie 3 miesiąc a już się popsuł nie wiadomo z jakiej przyczyny przełączyłem program a potem koniec. :niewiem:

Pytanie czy gwarancja obejmuje również pilot ?

Rozebrał bym go i sprawdził co dolega ale jeśli obejmuje go gwarancja to nie będę się tykał tylko zaraz oddam go do serwisu :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, nie - oddaj proszę do serwisu !!!
Z telewizora możesz korzystać - ma z tyłu obsługę.
 

akejup

New member
Nie opowiadaj takich rzeczy, bo to całkowita nie prawda. Wszystkie kablówki muszą być cyfrowe. Zrozum że nikt nie będzie nadawał sygnału analogowego - takie jest zarządzenie europejskie i taka decyzja.
Więc skąd kablówka będzie brała sygnał analogowy ???

Kiki, dzwoniłem do multimedia i powiedziano mi, że w kablówce pozostanie analog, a cyfrówka tylko za dopłatą. Tak mi powiedziano na info w firmie multimedia. Byłem trochę zdziwiony ich postępowaniem, jeżeli podstawowe kanały będą już cyfrowe , to Oni powinni bez łaski i bez dodatkowych dopłat również dostarczać sygnał cyfrowy, ale jak mi powiedziano to dotyczy sygnału naziemnego a nie kablowego. Także pozostanie mi rezygnacja z ich usługi i zmiana na innego dostawcę, lub zakup anteny i samodzielny odbiór sygnału cyfrowego. Choć dziś byłem u znajomego który ma innego dostawcę kablówki i tam od czerwca wszystkie programy będą nadawane już jako cyfrowe, a przejście z analogowego sygnału na cyfrówkę spowoduje jedynie wzrost kosztów w opłatach tylko o 5 zł.
Pozdrawiam
 

gregory22

New member
Witajcie Panowie. To mój pierwszy post na tym forum, więc może sie przedstawię. Jestem Grzechu i mam zamiar kupić ten telewizor (chyba).
Ale ponieważ w internecie krąży masa sprzecznych opinii na temat tego tv chciałbym zapytać szczęśliwych (lub nie) posiadaczy tego modelu.

Po pierwsze lag. Jak to jest z tym lagowaniem i wieszaniem się softu? To naprawdę takie częste i irytujące?

2) Na stronie testu przeczytać było można zachwyty nad niemal idealnym podświetleniu matrycy. Tymczasem spotkałem się z informacją, że matryca wcale taka idealna nie jest. Podobno też w tych Philipsach występuje clouding.

3) Smart TV. Philips miał wydać aktualizację pozwalającą czytać napisy w .txt i dodającą najpopularniejsze w Polsce serwisy VOD. Jak to z tą aktualizacją? Wyszła? Nie wyszła? Wyjdzie w ogóle? Aha! I co z .srt. Niby Philips zapowiedział aktualizacje dodającą obsługę .srt dla modeli z tegorocznych serii, no ale właśnie... nowych serii. Nie wiadomo nic o aktualizacji dla tego modelu, prawda?

4) Multimedia. Niby w opisie technicznym są wymienione "formaty" wspieranych filmów, ale... MPEG-1/2/4 to raczej standardy kompresji wideo, do tego dość szerokie standardy... Np. taki MPEG-4 obejmuje zarówno kompresję DiviX, jak i H.264. jakie dokładnie formaty kompresji MPEG obsługuje ten telewizor? I jak z kontenerami. Wymieniono MKV i AVI (co w sumie powinno i tak wystarczyć). Czy to oznacza że tylko te dwa będą wspierane?

Napisałem przydługiego posta, ale chciałbym dokonać świadomego wyboru. Bardzo proszę o posiadaczy tego sprzętu o wypowiedź.
Pewnie cześć odpowiedzi na moje pytania mógłbym znaleźć w poprzednich postach w wątku; przepraszam jeśli pytanie o coś pojawia się po raz kolejny, ale nie jestem w stanie przebić się przez trzy setki stron dyskusji...
Przydałby się w tym wątku jakiś FAQ ;) .
 

gregory22

New member
Cześć. jestem nowy na forum, więc może się przedstawię. Grzechu jestem i jestem też (chyba) zainteresowany tym modelem. Ale ponieważ w internecie spotkałem się z różnymi opiniami na temat tego Philipsa, chciałbym się jeszcze upewnić i zadać kilka pytań posiadaczom tego telewizora.

1) Matryca. Na stronie testu o matrycy tego Philipsa tester pisze w samych superlatywach. Tymczasem w internecie znalazłem informacje, że wcale tak różowo nie jest. Że niby podświetlenie wcale nie takie równomierne, występuje clouding, że czerń jednak szara... Wiadomo, w internetach co człowiek, to opinia. Nie wszystkimi opiniami trzeba się od razu przejmować. Ale zapytać zawsze warto. Więc jak to jest z tą matrycą? A może po prostu jakość matrycy w tym modelu (jak w wielu innych modelach różnych producentów) to loteria?

2) Multimedia z USB. Niby w opisie producenta wymienione są wspierane formaty. Tyle tylko, że MPEG to nie tyle format kompresji wideo, ani nawet kontener, co bardzo szeroki standard. Np. w taki MPEG-4 wpisują się zarówno formaty DiviX, jak i H.264, jak i DivX (MPEG-4, cześć 2). H.264 i AVC są wymienione wprost, o DivX ani słowa. To samo dotyczy obsługiwanych kontenerów: wymienione .avi i .mkv. A co ze zdefiniowanym w MPEG-4 MP4? Więc co właściwie oznacza to MPEG-1/2/4 w opisie technicznym i jakie formaty (kompresji i kontenera) łyka naprawdę ten Philips?

3) Smart TV i aktualizacje. Niby Philips miał zapewnić aktualizację dodającą obsługę popularnych u nas VoD i napisów w .txt. I co z tą aktualizacją? Wyszła? Nie wyszła? Wyjdzie? Generalnie: co już działa i jest obsługiwane, co panuje się dodać, a na co nie ma szans? Np. wiadomo coś o napisach w .srt?

4) Rzecz która najbardziej mnie przeraża kiedy czytam opinie o tym TV: lagi i zawiechy softu. Wiec jak to z tym jest? Naprawdę są tak częste i irytujące? A może któraś aktualizacja już sobie z tym poradziła?

Sorry za zarzucenie pytaniami, ale naprawdę chciałbym dokonać świadomego wyboru i nie wtopić. pewnie część odpowiedzi na swoje pytania mógłbym znaleźć gdzieś w poprzednich postach w tym wątku, ale niestety nie jestem w stanie przebić się przez ponad trzy setki stron postów. wybaczcie jeśli zapytałem po raz kolejny o kwestię, która pojawiała się już wiele razy. Przydałby się w tym wątku jakiś FAQ ;) .

Z góry dzięki za pomoc.
Gresiek




EDIT. Przepraszam - myślałem ze poprzedni post mi przepadł (strona się nie przeładowała poprawnie po wciśnięciu "Wyślij" w Chrome), wiec napisałem nowego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry