Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

BiegiHD

New member
Mnie nie interesuje ten DTS ale wiem że przed momentem TV pobrał aktualizację i jest teraz v 0.97. Nie zaobserwowałem zmian w szybkości po 15 min i jest nadal ogromny problem z interlacingiem [schodkowanie linii - szczególnie widoczne na poziomych].
 

mckk

New member
Grając na PS3 w trybie GRA macie ustawiony Kontrast dynamiczny na Maksimum ? Zauważyłem, że na wyłaczonym mam jakby obraz zamglony a na Maksimum wszystko jest wyraźniejsze.
 

Piti11

New member
Płynność jest bardzo dobra - funkcja HDnatural motion. Ale ja ją wyłączam! Efekt teatru bardzo razi, nie da się oglądać :/ No ale co kto lubi..

Zauważyłem lekki banding (chyba tak to się nazywa) - podczas oglądania meczu przy szybkich ruchach kamery występują lekkie czarne, pionowe smugi. Mi to nie przeszkadza, tylko informuję ;) Telewizorek świetny.
 

akejup

New member
Witam
W dniu wczorajszym wróciłem od rodziców którzy, którzy przed miesiącem zakupili TV Philips 40 PFL 5007K i powiem szczerze że jestem zawiedziony tym co prezentuje. Fakt że sygnał jest analogowy z kablówki multimedia i to może chyba być główną przyczyną, ale jakoś obrazu jest do niczego. Za chiny nie mogłem ustawić tak obrazu, by było go można jakoś oglądać. Postacie jakieś świecące, brak czerni, kolorów itd. Nawet zastanawiałem się czy nie zareklamować TV. Nie wiem co mam począć z tym fantem. Może ktoś podrzuci jakieś optymalne ustawienia ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Analogowy z kablówki - to już czas na wymianę bo zraz i tak analog wyłączą. Niech wymienią na tuner cyfrowy i różnica będzie jak dzień i noc.
Ale Ty to powinieneś wiedzieć najlepiej.
Tuner cyfrowy i po HDMI !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież i tak wyłączą Analog na dniach a Cyfrowy sygnał jest zdecydowanie lepszy !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie opowiadaj takich rzeczy, bo to całkowita nie prawda. Wszystkie kablówki muszą być cyfrowe. Zrozum że nikt nie będzie nadawał sygnału analogowego - takie jest zarządzenie europejskie i taka decyzja.
Więc skąd kablówka będzie brała sygnał analogowy ???
 

Michaelred

New member
Odbior cyfrowy np w Upc u mnie mozliwy jest tylko z dekoderem lub modulem CI wraz z karta. Bez modulu CI tv wykrywa kanaly ale sa kodowane Kablowke analogowa przesylaja dalej przerabiajac sygnal cyfrowy na analogowy. Ale przeciez tak sie to robi juz od lat i przez dlugie lata taki stan rzeczy moim zdaniem sie utrzyma bo . Po 1. Nie kazdy ma tv wyposazony w tuner dvb-c. Po 2. W dalszym ciagu karty dekodujace sa parowane z dekoderami i modulami CI a nie kazdy chce dodatkowy klocek do ogladania .

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Piti11

New member
Witam
W dniu wczorajszym wróciłem od rodziców którzy, którzy przed miesiącem zakupili TV Philips 40 PFL 5007K i powiem szczerze że jestem zawiedziony tym co prezentuje. Fakt że sygnał jest analogowy z kablówki multimedia i to może chyba być główną przyczyną, ale jakoś obrazu jest do niczego. Za chiny nie mogłem ustawić tak obrazu, by było go można jakoś oglądać. Postacie jakieś świecące, brak czerni, kolorów itd. Nawet zastanawiałem się czy nie zareklamować TV. Nie wiem co mam począć z tym fantem. Może ktoś podrzuci jakieś optymalne ustawienia ?

Skalibruj tv! A jeśli nie pomoże to chociaż ustaw tryb obrazu na "standardowy".
 

cyment

Member
Panowie mam kilka pytań odnośnie modelu 40PFL5537,

1. Czy posiada on matową matrycę?
2. Czy odtwarza z USB filmy z napisami w formacie TXT?
 

cyment

Member
@kiki

Skąd pewność, że w 40PFL 5537h są montowane matryce Sharpa?
Z tego co wyczytałem na digitalversus od jakiegoś czasu mają one matryce Samsunga PVA, które okropnie smużą, jest clouding i niższy kontrast - i z dobrego TV na matrycy Sharpa jest badziew na Samsungu.

Chciałbym kupić ten TV, ale właśnie z matrycą Sharpa - ktoś jest w stanie pomóc?
 

cyment

Member
@kiki
Rozumiem, że chodzi o panel code 400 (samsung to 396).
Czy jest możliwość sprawdzenia panel kodu bez wyjmowania TV z kartonu? (chyba, że teraz wszystkie mają matryce sharpa)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dziś sprawdzałem na kartonie i nie znalazłem - musiałem wyjąć .
 
Do góry