Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

bogaty

New member
Bez reklam
U mnie na PS3 media server filmy działają elegancko, napisy PL wszystko śmiga.Połączenie takie, laptop przez wi-fi i tv przez wi-fi filmy się nie przycinają.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
po dlna nie działaja napisy jeśli juz to format jakiś dziwny. Polecam czytać pomoc tv, tam macie opisane wszystkie rodzaje plików dostepne przez różne metody podłączenia do telewizora.

Ja wiem że nie dzialają pisze o tym koledze który pyta o podłączenie przez komp.
Na tm samym filmie z pendriva napisy chodzą bez problemu.
 

grafmarr

New member
Może głupie pytanie ale czy 46PFL5507K obsługuje wifi 5GHz?

Tak głupie pytanie, 5 Ghz to częstotliwość radiowa internetu. By połączyć się z telewizorem potrzebny jest router lub bezpośrednio przez skrętkę ale nikt nie instaluje neta tylko do tv.

Odpowiedź "bigi1966" jest błędna, a pytanie absolutnie nie jest głupie, świadczy jedynie o niedoczytaniu instrukcji obsługi tego TV.
Sieć bezprzewodowa Wi-Fi może pracować w paśmie 2,4 GHz i/lub 5 GHz. Większość routerów jest jednopasmowa i pracuje w paśmie 2,4 GHz. Nowe i droższe routery mogą pracować jednocześnie na 2 pasmach 2,4 i 5 GHz.
Instrukcja obsługi na stronie 62 podaje, że ten model TV ma moduł Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz.
 
Ostatnia edycja:

grafmarr

New member
I kolejna osoba z problemem dzwięku 5.1 z tym że kino domowe innej marki co myslę wyklucza ową niekompatybilność kina i TV. Ze swojej strony zadzwonię jutro do Supportu Philipsa, telewizor bez dzwięku 5.1 w filmach HD to jakiś nieporozumienie!

Ja mam podpięty 46PFL5507 poprzez TOSLink (3 m) do amplitunera Onkyo i nie stwierdziłem problemów z dźwiękiem, choć większość filmów MKV puszczam jednak przez BD Panasonica, bo preferuję DTS. Przy problemach z DD 5.1 odtwarzanym przez TV Philipsa może warto przyjrzeć się "bitrate" zapisanego dźwięku AAC. Tabela w instrukcji obsługi podaje wyłącznie wartości:
384, 512, 640, 1024 i 3200 kbps i te powinny być odtwarzane bezbłędnie.
 

bigi1966

Member
Odpowiedź "bigi1966" jest błędna, a pytanie absolutnie nie jest głupie, świadczy jedynie o niedoczytaniu instrukcji obsługi tego TV.
Sieć bezprzewodowa Wi-Fi może pracować w paśmie 2,4 GHz i/lub 5 GHz. Większość routerów jest jednopasmowa i pracuje w paśmie 2,4 GHz. Nowe i droższe routery mogą pracować jednocześnie na 2 pasmach 2,4 i 5 GHz.
Instrukcja obsługi na stronie 62 podaje, że ten model TV ma moduł Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz.

Zwracam honor i przepraszam. Myślałem o sieci radiowej internetu a nie wifi.Standard 802.11n chodzi na 5GHz
 

marcoantonio

New member
Panowie pomóżcie z decyzją.
Jestem w 100% zdecydowany na ten model tylko mam problem z właściwym rozmiarem i usytuowaniem telewizora.
Rozmiar 40 czy 46? Do tej pory oglądaliśmy telewizję na bańce 21 cali i trudno jest nam wyobrazić sobie który rozmiar będzie właściwszy.
Odległość po linii wzroku to 2,3m Oglądamy w proporcjach filmy 60% pendrive, net, DVD / 40% telewizja z anteny typu siatka.
Dodatkowym problemem jest to, że telewizor będzie wisiał na ścianie pod kątem 90 stopni względem okna (południowo-zachodnia strona) 40 to Sharpowa, matowa matryca a 46 to LG chyba już błyszcząca lub na pewno półbłyszcząca, więc pytanie czy nie będzie mocno łapać refleksów i odbić? Oczywiście byliśmy w sklepie, ale tam jest tak skopany sygnał podawany na telewizor, że trudno wyczuć jak będzie w domu z tą pikselozą. Pewno optymalny byłby rozmiar 42 ale nic poza LG 42LM620s nie pasuje nam całościowo (wygląd, parametry, cena) tyle że problem płynności poziomej nas bardzo zniechęca jak i ogólny problem serii LM ze softem. Panasonic ET5, E5 odpada ze względu na nie możność zaakceptowania wyglądu tanich błyszczących plastików przez drugą Połówkę
 

b3rs_pl

New member
Panowie pomóżcie z decyzją.
Jestem w 100% zdecydowany na ten model tylko mam problem z właściwym rozmiarem i usytuowaniem telewizora.
Rozmiar 40 czy 46? Do tej pory oglądaliśmy telewizję na bańce 21 cali i trudno jest nam wyobrazić sobie który rozmiar będzie właściwszy.
Odległość po linii wzroku to 2,3m Oglądamy w proporcjach filmy 60% pendrive, net, DVD / 40% telewizja z anteny typu siatka.
Dodatkowym problemem jest to, że telewizor będzie wisiał na ścianie pod kątem 90 stopni względem okna (południowo-zachodnia strona) 40 to Sharpowa, matowa matryca a 46 to LG chyba już błyszcząca lub na pewno półbłyszcząca, więc pytanie czy nie będzie mocno łapać refleksów i odbić? Oczywiście byliśmy w sklepie, ale tam jest tak skopany sygnał podawany na telewizor, że trudno wyczuć jak będzie w domu z tą pikselozą. Pewno optymalny byłby rozmiar 42 ale nic poza LG 42LM620s nie pasuje nam całościowo (wygląd, parametry, cena) tyle że problem płynności poziomej nas bardzo zniechęca jak i ogólny problem serii LM ze softem. Panasonic ET5, E5 odpada ze względu na nie możność zaakceptowania wyglądu tanich błyszczących plastików przez drugą Połówkę

Telewizyjny przewodnik zakupowy Philips <- to nie pomogło?
 

marcoantonio

New member
Świetne, nie znałem tego konfiguratora.
Wychodzi na to, że zdecydowanie 40-42 cale.
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie zaszaleć i na serię 6000 się rzucić... Tylko tam jest szkło na ekranie i może mocno odbijać słonce.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Świetne, nie znałem tego konfiguratora.
Wychodzi na to, że zdecydowanie 40-42 cale.
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie zaszaleć i na serię 6000 się rzucić... Tylko tam jest szkło na ekranie i może mocno odbijać słonce.
Jesli jestes zdecydowany na 42" to kup 46" Te TV maja cienkie ramki i przez to 42" wyda ci sie za mały.
 

b3rs_pl

New member
Świetne, nie znałem tego konfiguratora.
Wychodzi na to, że zdecydowanie 40-42 cale.
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie zaszaleć i na serię 6000 się rzucić... Tylko tam jest szkło na ekranie i może mocno odbijać słonce.

Ostatnio miałem okazję pobawić się 6-ką i smart tv chodzi o niebo lepiej. Sam TV jest też fajny - ok. 2x cieńsza ramka (ale za to niestety czarna) i do tego ambilight (który jak dla mnie dziwnie reaguje na czerń - wyświetla fiolet).
 

marcoantonio

New member
Cytat:
Napisał marcoantonio Zobacz post
Świetne, nie znałem tego konfiguratora.
Wychodzi na to, że zdecydowanie 40-42 cale.
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie zaszaleć i na serię 6000 się rzucić... Tylko tam jest szkło na ekranie i może mocno odbijać słonce.
Jesli jestes zdecydowany na 42" to kup 46" Te TV maja cienkie ramki i przez to 42" wyda ci sie za mały.

Tylko cały czas obawiam się czy dystans 2,2m nie spowoduje, że obraz będzie do d...y. Jednak sporo oglądamy telewizji i to takiej ze zwykłej anteny. 46 cali to już kawał telewizora i czy piksele nie będą po nim biegać jak myszy po młynie?
 

lasso

New member
Ja siedzę w odległości 1.90m (od głowy do "szyby" telewizora) i mam 40 cali. I miałem dobrą cenę na 46" i teraz żałuję. 40' jest ok, ale jak się ogląda jakiś super film w HD to jednak żal. Inna sprawa TV, tutaj się cieszę, że nie mam więcej :)
 

mckk

New member
Czemu jak ustawie opcje ustawienia obrazu to po jakimś czasie mi się wszystko zmienia ? Da się jakoś je zapisać bo nie widziałem takiej opcji ?
 

lasso

New member
Mi się nic nie tnie, obejrzałem już chyba z 50 filmów w 1080p i nic mi się nie tnie.

Chociaż faktycznie był problem z płynnością po wifi, ale po kablu jest ok.

Może Ci procesor nie daje rady ? Mój X4 @4.0GHz chodzi czasem podczas odtwarzania na 50%.
 

celeronik

New member
Witam, od niedawna stałem się posiadaczem telewizora Philips 46PFL5007K, niestety dzisiaj się nie włączył, jest klepsydra, napis philips i potem ciemny ekran, co jakis czas dioda mignie 2 razy i tyle, próbowałem robić to co w instrukcji było zawarte, czyli odłączać od sieci i czekać aż ostygnie, raz po wciskaniu losowych przycisków na pilocie tv odpalił na aktualizacje oprogramowania, niestety pendriva nie wykrył (może za krótko czekałem) i wcisnąłem power, teraz niestety już nie moge tego powtórzyć. Miał ktoś tak już?

Edit:
Już wiem jak wywołać okno aktualizacji, tylko że za żadne skarby nie chce wykryć na pendrivie aktualizacji, wie ktoś dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

johny1000

New member
Świetne, nie znałem tego konfiguratora.
Wychodzi na to, że zdecydowanie 40-42 cale.
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie zaszaleć i na serię 6000 się rzucić... Tylko tam jest szkło na ekranie i może mocno odbijać słonce.

Ja mam 40 cali z matrycą Sharpa. Oglądam z odległości 2m do 2,5m. Wielkość ekranu jest odpowiednia. Wydaje mi się, że jakbym wział 46, to byłoby już za dużo. Zależy jaki masz sygnał. Ja mam Vectre i HD jest spoko. SD też daje radę. Ale niektóre programy SD wypadają słabo. Np. TVP Polonia, TVP Sport. Ogólnie u mnie sport w SD to porażka. W koło postaci jak się ruszają widać takie jakby przesuwające się piksele. Ale to może tylko u mnie. Może nie potrafię wyciągnąć z TV maksymalnych ustawień. Jakbym kupił 46 cali to pewnie bym żałował. Czasami się zastanawiam czy nie zmienić TV na mniejszy, np. 32 cale. A tego wstawić do większego pokoju, gdzie będzie oglądany tak z 3-4 metrów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry