Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

mckk

New member
Panowie pomóżcie proszę. Od 2 dni walczę z telewizorem, żeby mi znalazł kanały przez antenę z drugiego pokoju. Podłączałem też antenę pokojową i znalazł mi TVP1, TVP2 i Polsat ale obraz jest zaśnieżony. Na starym kineskopowym telewizorze Philipsa jest ok a tu mi nie chce znalezc...Może coś w konfiguracji trzeba ustawic ? Proszę o odpowiedź.
 

rasher

New member
nastepne co zauwazylem jak do media manager wrzucilem mkv nie odtwarza a mpeg tak ale na tv cisza:((

1. nie rozumiem, do media managera podajemy tylko linki tak jak sam napisałeś, a co chodzi ci z tym:
jak do media manager wrzucilem mkv nie odtwarza a mpeg tak

Jeżeli chodzi ci o to że na kompie ci mkv nie odtwarza, to może zainstaluj kodeki. KLittlePack 9.5.0

2. Jaki masz router wifi? Ja mam za 50zł TpLink TL-WR740N 150MBps "N" WPA2.
Jeżeli masz możliwość, może stwórz jeszcze raz sieć. A jeszcze wcześniej zrób tak:
- wyłącz firewalla z windowsa, (ja mam włączonego + antywirus eset nod32 także włączony)
- Uruchom ponownie komputer, jeszcze raz załącz MediaServer.
- Teraz TV, wyłącz i włącz. Wejdź w twoja sieć i przeskanuj sieci, dodaj swoją sieć jeszcze raz.
:eek:k:
 

rasher

New member
Panowie pomóżcie proszę. Od 2 dni walczę z telewizorem, żeby mi znalazł kanały przez antenę z drugiego pokoju. Podłączałem też antenę pokojową i znalazł mi TVP1, TVP2 i Polsat ale obraz jest zaśnieżony. Na starym kineskopowym telewizorze Philipsa jest ok a tu mi nie chce znalezc...Może coś w konfiguracji trzeba ustawic ? Proszę o odpowiedź.

Na tym w ogóle się nie znam, raczej w TV już nic nie zdziałasz. Napisz na forum elektroda.pl

Jak ustawić antene i jaką kupić? - elektroda.pl
RTV Użytkowy - sprzęt RTV, obsługa telewizora, dobór sprzętu, konfiguracja
SAT Serwis - forum SAT, telewizja satelitarna, naprawa tunerów, ustawienia kanałów satelitarnych, odbiór satelity, naprawa dekodera

Tam na pewno uzyskasz odpowiedzi. Pozdro
 

bigi1966

Member
Panowie pomóżcie proszę. Od 2 dni walczę z telewizorem, żeby mi znalazł kanały przez antenę z drugiego pokoju. Podłączałem też antenę pokojową i znalazł mi TVP1, TVP2 i Polsat ale obraz jest zaśnieżony. Na starym kineskopowym telewizorze Philipsa jest ok a tu mi nie chce znalezc...Może coś w konfiguracji trzeba ustawic ? Proszę o odpowiedź.

Przeczytaj instrukcje obsługi, po drugie w tv naciśnij żółty przycisk i otrzymasz pomoc. Czytaj kilka razy ale ze zrozumieniem. Jak nie zrozumiesz zawołaj fachowca i spal buraka bo instalacja anteny jest tak prosta jak kilo drutu w kieszeni.
 

dardob

New member
Witam posiadam ten tv od paru dni. Panowie mam pytanie czy da sie w tym tv całkowicie wyłączyć efekt teatru? Tzn takie nienaturalne przyspieszenie obrazu? Ustawienie HD Natural Motion mam na wyłącz, jednak oglądając film Psy na Kino Polska wciąż dostrzegałem ten efekt. Da sie innymi ustawieniami wyeliminować go? Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

wassup1983

New member
1. nie rozumiem, do media managera podajemy tylko linki tak jak sam napisałeś, a co chodzi ci z tym:


Jeżeli chodzi ci o to że na kompie ci mkv nie odtwarza, to może zainstaluj kodeki. KLittlePack 9.5.0

2. Jaki masz router wifi? Ja mam za 50zł TpLink TL-WR740N 150MBps "N" WPA2.
Jeżeli masz możliwość, może stwórz jeszcze raz sieć. A jeszcze wcześniej zrób tak:
- wyłącz firewalla z windowsa, (ja mam włączonego + antywirus eset nod32 także włączony)
- Uruchom ponownie komputer, jeszcze raz załącz MediaServer.
- Teraz TV, wyłącz i włącz. Wejdź w twoja sieć i przeskanuj sieci, dodaj swoją sieć jeszcze raz.
:eek:k:
wiec tak wiem ze do media podajemy pliki ale myslalem ze na media trzeba wlaczyc i wtedy leci na tv...ale z tego wnioskuje ze nie!router mam taki sam jak Ty!a co do reszty to zaraz sprobue:)
 

mckk

New member
Przeczytaj instrukcje obsługi, po drugie w tv naciśnij żółty przycisk i otrzymasz pomoc. Czytaj kilka razy ale ze zrozumieniem. Jak nie zrozumiesz zawołaj fachowca i spal buraka bo instalacja anteny jest tak prosta jak kilo drutu w kieszeni.

Już mam 19 kanałów analogowych, które śnieżą ale teraz inny problem. Chciałem podłączyć dekoder multimedii ale nie mam kabla HDMI bo dekoder był wczesniej podlaczony do tego telewizora kineskopowego. Czy powinienem dostać kabel HDMI od multimedii czy musze teraz go kupować ? I czym różni się kabel za 10 zł od takiego co kosztuje ok. 100 złotych ?
 
Ostatnia edycja:

rasher

New member
firewalla wystarczy wylaczyc z sieci domowej czy publicznej??

sieć publiczna nas nie interesuje. Twoje wifi to jest sieć domowa i kropka. Jak masz inaczej to skonfiguruj tak żeby była to sieć domowa.
Sprawdź czy masz przyznawanie adresów IP dynamicznie. Tzn. że po podłączeniu urządzenia do sieci wifi domowej, uzyska ono dostęp do tej sieci i może korzystać z internetu. Sprawdź czy na telewizorze działa ci SMART TV, youtube, ipla, jak ci działa to znaczy że masz internet i jesteś poprawnie zalogowany do sieci wifi swojego domu. Jak nie masz internetu to napisz.
 

rasher

New member
Już mam 19 kanałów analogowych, które śnieżą ale teraz inny problem. Chciałem podłączyć dekoder multimedii ale nie mam kabla HDMI bo dekoder był wczesniej podlaczony do tego telewizora kineskopowego. Czy powinienem dostać kabel HDMI od multimedii czy musze teraz go kupować ? I czym różni się kabel za 10 zł od takiego co kosztuje ok. 100 złotych ?

Mckk ale zawracasz gitarę hhehe, masz dekodek od multimedii a trujesz jakimś satelitą z analogiem :) Generalnie, są kable HDMI i kable HDMI z nowym standardem 3D, tzn. jeżeli masz telewizor 3D i twój dekoder puści sygnał 3D, to musisz mieć łącznik który to obsłuży :) też 3D. Dlatego warto już się wbić w nowszy kabel HDMI właśnie z obsługą 3D.

Ja bym kupował najtańszy z 3D, i z długością kabla jaki mi odpowiada.

Kilka dni temu kupiłem pierwszy lepszy za 69zł 3metry.
 

wassup1983

New member
sieć publiczna nas nie interesuje. Twoje wifi to jest sieć domowa i kropka. Jak masz inaczej to skonfiguruj tak żeby była to sieć domowa.
Sprawdź czy masz przyznawanie adresów IP dynamicznie. Tzn. że po podłączeniu urządzenia do sieci wifi domowej, uzyska ono dostęp do tej sieci i może korzystać z internetu. Sprawdź czy na telewizorze działa ci SMART TV, youtube, ipla, jak ci działa to znaczy że masz internet i jesteś poprawnie zalogowany do sieci wifi swojego domu. Jak nie masz internetu to napisz.

mam juz od dawna SMART TV ale dalej filmow z kompa nie umie ogladac
 

DaRcO

Banned
@wassup - filmy, muzę, fotki odpalasz poprzez tv a nie z kompa,.. z komputera odpal ci automatycznie media serwer gdy zainicjujesz odtwarzanie w nim na tv. Musisz wejść w sieć na tv i powinien ukazać się serwer z partycjami dyskowymi Twojego kompa C/D/E. Po wyborze partycji pokażą się katalogi i pliki które tv widzi - odpalasz wskazany i oglądasz.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Zainstaluj na komputerze all shayer (samsunga całkowicie po polsku darmowy) i w katalogu udostepniasz pliki (filmy itp)
Jak bardziej się znasz na kompie to zainstaluj simply shayer philipsa niestety po angielsku Trial wersja i trzeba telewizor zarejestrować na stronie philips do wtedy dostaniesz klucz do pełnej wersji programu.
Nie jestem pewny czy w twoim tv tak jest ale w moim właśnie tak mam 8007.
Jeszcze jedno nie działąją napisy przy oglądaniu przez komp.
 

bigi1966

Member
mam juz od dawna SMART TV ale dalej filmow z kompa nie umie ogladac

W WMP czyli windows media player włącz udostępnianie plików, uruchom moją sieć w tv i rób co wyświetla obrazek. Wszystko co masz w moich dokumentach czyli zdjęcia, moje wideo, moja muza pokaże się na ekranie. Ja nie znam angielskiego i dlatego korzystam z polskojęzycznych programów.
 

bigi1966

Member
Zainstaluj na komputerze all shayer (samsunga całkowicie po polsku darmowy) i w katalogu udostepniasz pliki (filmy itp)
Jak bardziej się znasz na kompie to zainstaluj simply shayer philipsa niestety po angielsku Trial wersja i trzeba telewizor zarejestrować na stronie philips do wtedy dostaniesz klucz do pełnej wersji programu.
Nie jestem pewny czy w twoim tv tak jest ale w moim właśnie tak mam 8007.
Jeszcze jedno nie działąją napisy przy oglądaniu przez komp.

po dlna nie działaja napisy jeśli juz to format jakiś dziwny. Polecam czytać pomoc tv, tam macie opisane wszystkie rodzaje plików dostepne przez różne metody podłączenia do telewizora.
 
Do góry