Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

rufusek

New member
Czyli jeśli dobrze rozumiem, masz kino podpięte kablem optycznym do wyjścia SPDIF telewizora, i podczas odtwarzania filmów z USB działa wszystko(dzwięk 5.1 np;AC3,), oprócz DTS którego ten TV fabrycznie nie obsługuje?
W moim przypadku wygląda to tak, że podczas gdy na wzmacniaczu kina domowego nie wyświetla sie napis DolbyDigital wszystko gra fajnie, co oznacza ze zwykłe formaty dzwięku 2-kanałowego(stereo) odtwarza poprawnie.

Dzięki za zainteresowanie sprawą :)

Dokładnie tak, mam amplituner Denon AVR-1906 i wszystko dziala znakomicie, oprócz DTS'u. DD 5.1 działa bezbłednie, więc podejrzewam że problem dotyczy tylko niektórych zestawów kina domowego ale więcej nie pomogę.
 

Macgreg

New member
Panowie mam do was pytanko. Jak u was wygląda sprawa z tzw efektem "latarki" w narożnikach co przy niektórych scenach nie idzie tego nie zauwazyć? Macie tak samo? Posiadam 40pfl5007 matryca sharpa.

A Drugie pytanko to nie wiem czy do zwalone wifi czy nie ale jak w trakcie wyszukiwania bezproblemowo znajduje domową sieć na siłe sygnału 2-3 antenki to gdy zatwierdzam połącz do mieli i mieli po czym po kilkunastu minutach wyskakuje błąd połączenia itd. Zastanawiam sie czy nie jest zwalone wifi i kołować serwisanta czy może mielibyscie jakieś inne sugestie? Dodam że laptop przy tej samej odległości oczywiście bezproblemowo łączy sie z siecią. Net radiowy z prędkością 3Mb. Nie mam mozliwosci posiadania innego neta.

Dzieki za odp.
 

bonio4

New member
Witam. Ja swoj 46pfl5007 mam podpiety optykiem do z-5500, programy w 5.1 jak i filmy dzialaja idealnie bez ciecia. Dzwiek z xboxa tez idzie przez tv optykiem i nie mam zadnych zastezen.

Co do wifi to rowniez dziala bezproblemowo, Jak resetowalem router to tv po wejsciu np do smart tv sam szuka wklepana siec i sam sie laczy.
U mnie nie widac aby matrca byla nierowno podswietlona jest jednolita, wiadomo jakby sie bardziej przygladac na calym czarnym ekranie to bedzie widac roznice ale przy normalnym ogladaniu w ogole nic nie widac.
Chyba szczesliwie trafilem bezproblemowy egzemplarz:)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
I robi się coraz ciekawiej, nie jestem chyba sam...:eek:

Wzmacniacz twojego kina-htz310, jest identyczny jak w moim zestawie ht-tz315. Jeżeli masz taka możliwość to sprawdź jak się zachowują filmy 5.1 odtwarzane z USB telewizora, u mnie z tymi własnie jest najgorzej, dzwięk zacina się nieregularnie co około 5s. Jeszcze teraz podpiąłem kino pod dekoder HD5000(aby zmienić rodzaj dzwięku z stereo na 5.1 DD, na pilocie wciskasz przycisk "JĘZYK") i oglądałem na tvn7hd House w 5.1 i nie przycina dzwieku w ogóle, natomiast wtedy kiedy optykiem podłacze sie bezposrednio pod TV to sie zacina. Takie info dla Ciebie; jeżeli dzwięk dochodzący do wzmacniacza kina jest w rzeczywistym 5.1 to na wyświetlaczu świeci sie napis DolbyDigital. Ja postaram się załatwić jakieś inne kino i podpiąć pod ten TV wtedy nie bedzie już wątpliwości co do przyczyn.

Pozdrawiam...

Jak prosiłeś dzisiaj puściłem film z usb tv i mam te same objawy co ty. Morze być wina szybkości przesyłenia dokładnie nie znam się na tych parametrach ale w pomocy telewizora są podane wszystkie dane.
 

bigi1966

Member
Do administratora. Gdy chce wejść na ostatnią stronę lub zatwierdzam post otrzymuję komunikat, że ta strona zawiera pętlę przekierowań, proszę coś z tym zrobić.
 

mariusz5891

New member
Jestem już praktycznie zdecydowany na 40PFL5007K ale dzisiaj na horyzoncie pojawił się Panasonic TX-L42E5E. Cena podobna i zastanawiam się jak wygląda porównanie jakości obrazu w tych dwóch odbiornikach... Proszę o opinie
 

renilps

New member
witam nabyłem wczoraj pfl5507k/12 46" za mniej niż 3k zł. Domyślnie miał soft z 3 na końcu (93?). Wady: TV zawiesza się czasami (nie chce przełączyć kanału itp.) WIFI słaby zasięg (laptop 4/5 kresek, tv 0/1 kresek!), BRAK POLSKICH OGONKÓW (krzaki)! (Ale ZNALAZŁEM NA TO SPOSÓB - ściagamy program grzegrzółka i konwertujemy napisy na ASCII bez polskich znaków. Wtedy zamiast "ęłźć" mamy "elzc" - naprawdę ogladając serial jak komuś nie powiesz to nie zauważy, że brakuje polskich znaków! POLECAM! Plusy: Przyjazne menu i wcale nie takie ślimazarne jak ludzie piszą! Pilot bardzo fajny - lekki i funkcjonalny. Pisanie na klawiaturze ekranowej OK. Przełączanie kanałów też nie trwa tak DŁUGO jak piszą... dodatkowo na pilocie jest przycisk, ktory wyswietla na tv ikonki kanałów i w dosłownie sekunde wybieramy jaki chcemy kanał - bardzo genialne. To co obecnie leci w TV możemy sprawdzić po kliknięciu 1 przycisku i wcale to nie wyłącza sygnału TV! Może poprawili to w tym sofcie... Dodam, że wgrałem najnowszy soft (96?) i narazie tv przestał się zawieszać (Podejrzewam, że marny sygnał WIFI (0/1) powoduje te zwisy (tv pobiera program z netu itp!).

TV POLECAM! Chciałem samsunga 5500, ale jak zobaczyłem go obok philips (samsang droższy!) to wybór był prosty;-) Jak za tą kasę to nie ma co się zastanawiać. Przesiadłem się z 37" Samsung b650 i niebo a ziemia:)
 

renilps

New member
witam nabyłem wczoraj pfl5507k/12 46" za mniej niż 3k zł. Domyślnie miał soft z 3 na końcu (93?). Wady: TV zawiesza się czasami (nie chce przełączyć kanału itp.) WIFI słaby zasięg (laptop 4/5 kresek, tv 0/1 kresek!), BRAK POLSKICH OGONKÓW (krzaki)! (Ale ZNALAZŁEM NA TO SPOSÓB - ściagamy program grzegrzółka i konwertujemy napisy na ASCII bez polskich znaków. Wtedy zamiast "ęłźć" mamy "elzc" - naprawde ogladając serial jak komuś nie powiesz to nie zauważy, że brakuje polskich znaków! POLECAM! Plusy: Przyjazne menu i wcale nie takie ślimazarne jak ludzie piszą! Pilot bardzo fajny - lekki i funkcjonalny. Pisanie na klawiaturze ekranowej OK. Przełączanie kanałów też nie trwa tak DŁUGO jak piszą... dodatkowo na pilocie jest przycisk, ktory wyswietla na tv ikonki kanałów i w dosłownie sekunde wybieramy jaki chcemy kanał - bardzo genialne. To co obecnie leci w TV możemy sprawdzić po kliknięciu 1 przycisku i wcale to nie wyłacza sygnału TV! Może poprawili to w tym sofcie... Dodam, że wgrałem najnowsyz soft (96?) i narazie tv przestał się zawieszać (Podejrzewam, że marny sygnał WIFI (0/1) powoduje te zwisy (tv pobiera program z netu itp!).

TV POLECAM! Chciałem samsunga 5500, ale jak zobaczyłem go obok philips (samsang droższy!) to wybór był prosty;-) Jak za tą kasę to nie ma co się zastanawiać. Przesiadłem się z 37" Samsung b650 i niebo a ziemia:)
 

rasher

New member
Witam, kilka dni temu zakupiłem 46PFL5507K. Mam pytanie ogólne dt. DLNA. Zainstalowałem i zarejestrowałem MediaServer (Twonky) ze strony Philipsa. Filmy HD odtwarza bajecznie, tylko że karta sieciowa w połowie filmu przerwała przesyłanie i teraz najlepsze, jak przewinąć do tego momentu? :confused:
 

rasher

New member
CZY IDZIE JAKOS OGLADAC FILMY Z KOMPA NA TV PRZEZ WIFI jak tak prosze o instrukcje jak to zrobic??

Musisz zainstalować server DLNA (MediaServer). Wyszukaj w google "philips ....model.... sterowniki", wejdź na stronę philipsa i ściągnij a) najnowsze oprogramowanie do telewizora - firmware, b) MediaServer.

Zainstaluj, uruchom, na dole ekranu pojawi się ikona, wybierz "settings", dodaj ścieżkę do folderu który chcesz udostępnić albo naciśnij BROWSE, na dole SAVE CHANGES.
W TV, Twoja sieć, i tutaj będziesz miał widoczny MediaSever.
 

wassup1983

New member
Musisz zainstalować server DLNA (MediaServer). Wyszukaj w google "philips ....model.... sterowniki", wejdź na stronę philipsa i ściągnij a) najnowsze oprogramowanie do telewizora - firmware, b) MediaServer.

Zainstaluj, uruchom, na dole ekranu pojawi się ikona, wybierz "settings", dodaj ścieżkę do folderu który chcesz udostępnić albo naciśnij BROWSE, na dole SAVE CHANGES.
W TV, Twoja sieć, i tutaj będziesz miał widoczny MediaSever.

za hu... nie kapuje:) wpsiuje w google "philips pfl5507k dlna sterowniki" i nic oprogramowanie na tv mam najnowsze... jak co prosze na priv krok po kroku jak to zrobic
 

mckk

New member
Panowie pomóżcie proszę. Od 2 dni walczę z telewizorem, żeby mi znalazł kanały przez antenę z drugiego pokoju. Podłączałem też antenę pokojową i znalazł mi TVP1, TVP2 i Polsat ale obraz jest zaśnieżony. Na starym kineskopowym telewizorze Philipsa jest ok a tu mi nie chce znalezc...Może coś w konfiguracji trzeba ustawic ? Proszę o odpowiedź.
 

michalRZ

New member
gdzie taka opcja mam win7 i nie widze????????

Taka opcja pojawia się w menu kontekstowym, przy plikach które mogą być odtworzone przez tv a także przy folderach zawierających takie pliki. Mam tak na dwóch laptopach z win 7, ale w sumie to nie wiem czy to opcja windowsa, czy jakiegoś programu typu media server, który dodaje ją do menu kontekstowego.

........
po chwili zastanowienia, wydaje mi się, że jest to opcja windows media playera (ustawienia przesyłania strumieniowego w sieci lokalnej). Ale pewnie każdy inny program typu media server umożliwia mniej więcej coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

rasher

New member
za hu... nie kapuje:) wpsiuje w google "philips pfl5507k dlna sterowniki" i nic oprogramowanie na tv mam najnowsze... jak co prosze na priv krok po kroku jak to zrobic

Ok postaram się, chociaż na forum jest blokada że nie mogę podawać linków jak mam mniej niż 5 postów.

Wejdź na stronę tiny[kropka]pl[łamane]h2q2d tutaj jest oprogramowanie dla wersji 46PFL5507K/12.

Po prawej stronie interesują nas dwa linki:

1. MediaManager + Server (Windows)

2. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie
Najnowsza wersja: 000.096.000.000, 2012-12-18

Ściągnij oby dwa.

Najpierw aktualizacja, rozpakuj i wgraj na USB. Po podłączeniu pendrive do tv, od razu zaczął aktualizować się. Jak nie pójdzie automatycznie, to przez Domek-> Konfiguracja-> Aktualizacja oprogramowania.

Zainstaluj program z punktu 1.

Od razu się uruchomi, jak nie to z ikony na pulpicie "MediaManager".

Prawym przyciskiem myszy na ikone na dole ekranu, MediaServer settings. Uruchomi się twoja przeglądarka internetowa z adresem ("127.0.0.1:9000"). Ukaże się informacja że to jest wersja TRIAL i że możesz wpisać kod żeby ją odblokować (możesz uzyskać taki kod za darmo, na stronie philips[kropka]com/welcome rejestrując swój telewizor). Z lewej masz zakładkę "Sharing" tutaj już sobie poradzisz, Save i hula.
 

wassup1983

New member
Ok postaram się, chociaż na forum jest blokada że nie mogę podawać linków jak mam mniej niż 5 postów.

Wejdź na stronę tiny[kropka]pl[łamane]h2q2d tutaj jest oprogramowanie dla wersji 46PFL5507K/12.

Po prawej stronie interesują nas dwa linki:

1. MediaManager + Server (Windows)

2. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie
Najnowsza wersja: 000.096.000.000, 2012-12-18

Ściągnij oby dwa.

Najpierw aktualizacja, rozpakuj i wgraj na USB. Po podłączeniu pendrive do tv, od razu zaczął aktualizować się. Jak nie pójdzie automatycznie, to przez Domek-> Konfiguracja-> Aktualizacja oprogramowania.

Zainstaluj program z punktu 1.

Od razu się uruchomi, jak nie to z ikony na pulpicie "MediaManager".

Prawym przyciskiem myszy na ikone na dole ekranu, MediaServer settings. Uruchomi się twoja przeglądarka internetowa z adresem ("127.0.0.1:9000"). Ukaże się informacja że to jest wersja TRIAL i że możesz wpisać kod żeby ją odblokować (możesz uzyskać taki kod za darmo, na stronie philips[kropka]com/welcome rejestrując swój telewizor). Z lewej masz zakładkę "Sharing" tutaj już sobie poradzisz, Save i hula.

wszystko zrobilem jak mowiles i teraz co potrzebuje jakis program pewnie by wrzucic do niego i udostepnic filmy???
 
Do góry