Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

bigi1966

Member
Witam,
Jestem posiadaczem tego telewizora i mam problem z przerywaniem dzwięku 5.1 srednio co ok 5s przycina dzwięk, z obrazem wszystko ok. TV(46pfl5507) podbięty kablem optycznym SPDIF do kina domowego(Samsung HT-TZ315).
-dzwięk przerywa tylko i wyłącznie przy filmach w formacie 5.1, przy stereo chodzi płynnie
-kino podpiąłem pod inny TV tym samym kablem i wszystko działa prawidłowo- a więc kabel audio optyczny i kino domowe sprawne...
-zauważyłem że wejscie optyczne w TV słabo trzyma kabel
-ustawienia TV i inne sprawdzone wszystkie opcje i nic...
-przerywanie dzwięku nie jest wina filmów-sprawdzone na kilku

Winę upatruje po stronie TV dlatego prawdopodobnie skończy się na przyjeździe serwisanta
Bardzo prosze o pomoc i ew rady. Przydatna bedzię opinia osób u których dzwięk płynie własnie przez kabel audio optyczny-SPDIF.
Pozdrawiam i dziekuję za odp...

Ja mam podobny zestaw czyli kino HT Z310 i zauważyłem, że po wgraniu ostatniego softa spadła głośność kina gdy oglądam filmy z dekodera hd5000 cyfrowego polsatu. Gdy dźwięk jest podany z telewizora -sygnał naziemny jest wszystko o.k. Wstrzymał bym się z serwisem bo to być może wina nie kompatybilności sprzętu.
 

Macgreg

New member
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem philipsa 40pfl5007 z zaznaczeniem iż posiada on matryce Sharpa. Zakupiłem w sklepie stacjonarnym wiec bez problemu mogłem skojarzyć, który to z matrycą samsunga a który z sharpa. Nastawiałem sie tylko na matrycę matową ze względu na nasłoneczniony pokój i ogólnie lepsze testy co do jakości wyświetlania obrazu. Ogólnie wizualnie rzeczywiście prezentuje sie bardzo efektownie, matowa szczotkowana ramka przynajmniej nie odbija światła np od lampy stojącej z boku czy firanek itp itd. Co do samego obrazu to hmmm - mam porównanie z tv Sharp 40le630, który mój brat zakupił do siebie dokładnie rok temu i powiem szczerze, że bardziej podoba mi sie jakość wyswietlanego obrazu u niego niż u mnie. Myślałem jeszcze wczesniej by brać to samo co on ale stwierdziłem ze matryca sharpa w philipsie plus design, który mi bardziej odpowiadał i będzie super. Różnice jaką najbardziej dostrzegam i co wyraźnie mnie wkurza to widoczne krawędziowe podświetlenie szczególnie w momencie kiedy jest jakaś ciemna scena połączona z jasnymi wstawkami wtedy jest tak jakby doświetlanie (nie wiem jak to nazwać). Z tego co czytalem to nie tylko ta marka tak ma ale np sony czy nawet wyższe modele philipsa tak mają. Nie mniej jednak wkurza mnie to tym bardziej ze u bracika wszystko jest zaje.iście - czy jakies ciemne sceny, czy jasne czy mieszane, cokolwiek to wszystko jest równomiernie podświetlone i nie ma żadnych rozjaśnionych bocznych krawędzi. Jeżeli chodzi o clouding to jest ale naprawde niewielki, wogole to nie przeszkadza podczas oglądania ciemnych scen - nie jest on po prostu widoczny. Obraz w HD rzeczywiście na bardzo przyzwoitym poziomie, na sd też daje rade. Pliki mkv odtwarza bez problemu, jedynie te nastogigowe przycinają. Divx hd bezproblemów, same divx czy to gigowe czy 3 gigowe też bez zająknięcia. Wifi coś mi nie łapie. Daje na wyszukiwanie serwerów, odnajduje domowe wifi z aktywną antenką na kilka kresek, wpisuje hasło i... kupa. Wyskakuje błąd z połączeniem czego nie kumam skoro laptop łapie bez problemow - net 3mb. W sumie to i tak nie zależało mi na necie w tv ale jak juz jest to wypadałoby żeby działał. Ogólnie wkurza mnie tylko jedno, te jaśniejsze boczne krawedzie ktore sie rozjaśniają przy scenach jak juz opisalem. Niby to podobno normalne, zapewne wiekszosci osób wogole na to nie zwraca uwage ale mnie jakoś to denerwuje, tym bardziej ze jak wspominalem w typowym sharpie tego nie ma.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem philipsa 40pfl5007 z zaznaczeniem iż posiada on matryce Sharpa. Zakupiłem w sklepie stacjonarnym wiec bez problemu mogłem skojarzyć, który to z matrycą samsunga a który z sharpa. Nastawiałem sie tylko na matrycę matową ze względu na nasłoneczniony pokój i ogólnie lepsze testy co do jakości wyświetlania obrazu. Ogólnie wizualnie rzeczywiście prezentuje sie bardzo efektownie, matowa szczotkowana ramka przynajmniej nie odbija światła np od lampy stojącej z boku czy firanek itp itd. Co do samego obrazu to hmmm - mam porównanie z tv Sharp 40le630, który mój brat zakupił do siebie dokładnie rok temu i powiem szczerze, że bardziej podoba mi sie jakość wyswietlanego obrazu u niego niż u mnie. Myślałem jeszcze wczesniej by brać to samo co on ale stwierdziłem ze matryca sharpa w philipsie plus design, który mi bardziej odpowiadał i będzie super. Różnice jaką najbardziej dostrzegam i co wyraźnie mnie wkurza to widoczne krawędziowe podświetlenie szczególnie w momencie kiedy jest jakaś ciemna scena połączona z jasnymi wstawkami wtedy jest tak jakby doświetlanie (nie wiem jak to nazwać). Z tego co czytalem to nie tylko ta marka tak ma ale np sony czy nawet wyższe modele philipsa tak mają. Nie mniej jednak wkurza mnie to tym bardziej ze u bracika wszystko jest zaje.iście - czy jakies ciemne sceny, czy jasne czy mieszane, cokolwiek to wszystko jest równomiernie podświetlone i nie ma żadnych rozjaśnionych bocznych krawędzi. Jeżeli chodzi o clouding to jest ale naprawde niewielki, wogole to nie przeszkadza podczas oglądania ciemnych scen - nie jest on po prostu widoczny. Obraz w HD rzeczywiście na bardzo przyzwoitym poziomie, na sd też daje rade. Pliki mkv odtwarza bez problemu, jedynie te nastogigowe przycinają. Divx hd bezproblemów, same divx czy to gigowe czy 3 gigowe też bez zająknięcia. Wifi coś mi nie łapie. Daje na wyszukiwanie serwerów, odnajduje domowe wifi z aktywną antenką na kilka kresek, wpisuje hasło i... kupa. Wyskakuje błąd z połączeniem czego nie kumam skoro laptop łapie bez problemow - net 3mb. W sumie to i tak nie zależało mi na necie w tv ale jak juz jest to wypadałoby żeby działał. Ogólnie wkurza mnie tylko jedno, te jaśniejsze boczne krawedzie ktore sie rozjaśniają przy scenach jak juz opisalem. Niby to podobno normalne, zapewne wiekszosci osób wogole na to nie zwraca uwage ale mnie jakoś to denerwuje, tym bardziej ze jak wspominalem w typowym sharpie tego nie ma.
Widzisz, mam ten model z matrycą samsunga i jedynie lekko widoczny lewy dolny róg, przy podświetleniu na 80%.Ostatnio przestałem wierzyć w wyższość matrycy sharpa nad samsunga.
 

kamil526

New member
Nie widzę sensu podpinania dźwięku do TV.

Kolego czytanie ze zrozumieniem... Kolejna sprawa nie da się podpiąć dzwięku do TV i bez sensu komentujesz coś o czym nie masz pojęcia !.

Wracając do sprawy, zależy mi na opini osób które maja podpięte kino do tego TV w sposób jaki opisałem wyżej, może to wada softu, albo zbyt słabego procesora, który nie nadąża z przesyłaniem dzwięku o wyższej jakości na urządzenia wyjściowe w moim przypadku kino...?

Pozdrawiam
 

kamil526

New member
Ja mam starszy amplituner jeszcze bez wejsc hdmi podpiety do 40pfl5507 przez toslink i wszystko działa jak należy, jedynie dzwięku DTS nie przenosi.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, masz kino podpięte kablem optycznym do wyjścia SPDIF telewizora, i podczas odtwarzania filmów z USB działa wszystko(dzwięk 5.1 np;AC3,), oprócz DTS którego ten TV fabrycznie nie obsługuje?
W moim przypadku wygląda to tak, że podczas gdy na wzmacniaczu kina domowego nie wyświetla sie napis DolbyDigital wszystko gra fajnie, co oznacza ze zwykłe formaty dzwięku 2-kanałowego(stereo) odtwarza poprawnie.

Dzięki za zainteresowanie sprawą :)
 

b3rs_pl

New member
Kolego czytanie ze zrozumieniem... Kolejna sprawa nie da się podpiąć dzwięku do TV i bez sensu komentujesz coś o czym nie masz pojęcia !.

Wracając do sprawy, zależy mi na opini osób które maja podpięte kino do tego TV w sposób jaki opisałem wyżej, może to wada softu, albo zbyt słabego procesora, który nie nadąża z przesyłaniem dzwięku o wyższej jakości na urządzenia wyjściowe w moim przypadku kino...?

Pozdrawiam

Dźwięk z TV jest wart aż tyle żeby podpinać optyka? Ja mam podpięte HDMI z ARC, ale i tak z niego nie korzystam bo i po co? Pod amplituner mam podpięty komputer i BD player. USB też podpinam (ewentualnie, bo po co skoro mam komputer?) pod BD player bo obsługuje więcej formatów. Z tego powodu ja nie widzę powodu, dla którego trzeba by podłączać jakikolwiek dźwięk z, czy do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

mckk

New member
Witam. Właśnie dotarł do mnie telewizor Philips 40PFL5007. Póki co jestem bardzo zadowolony. Obraz rewelacja a nie kalibrowałem telewizora. Czy jak go dodatkowo skalibruje to uzyskam jeszcze lepszy obraz ? Mam też pytanie co do wyszukiwania kanałów. Czy uda mi się znaleźć kilka programów bez anteny czy jednak będę musiał dokupić ?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam. Właśnie dotarł do mnie telewizor Philips 40PFL5007. Póki co jestem bardzo zadowolony. Obraz rewelacja a nie kalibrowałem telewizora. Czy jak go dodatkowo skalibruje to uzyskam jeszcze lepszy obraz ? Mam też pytanie co do wyszukiwania kanałów. Czy uda mi się znaleźć kilka programów bez anteny czy jednak będę musiał dokupić ?
Po kalibracji będziesz miał obraz bliski wzorcowi, według mnie warto.
 

bigi1966

Member
Dźwięk z TV jest wart aż tyle żeby podpinać optyka? Ja mam podpięte HDMI z ARC, ale i tak z niego nie korzystam bo i po co? Pod amplituner mam podpięty komputer i BD player. USB też podpinam (ewentualnie, bo po co skoro mam komputer?) pod BD player bo obsługuje więcej formatów. Z tego powodu ja nie widzę powodu, dla którego trzeba by podłączać jakikolwiek dźwięk z, czy do telewizora.

Po to się podpina optykiem, że to jest przesył bez strat i zakłóceń, nie potrzeba odpalać tylu sprzętów co ty, oszczędza się energię, niektóre programy i filmy nadawane są w 5,1. Nie zabieraj głosu bo w następnym poście napiszesz,że jak chcesz to pod kompa podłączasz radio samochodowe by mieć mocniejsze basy w plecy.<żart>
 

bigi1966

Member
Kolego czytanie ze zrozumieniem... Kolejna sprawa nie da się podpiąć dzwięku do TV i bez sensu komentujesz coś o czym nie masz pojęcia !.

Wracając do sprawy, zależy mi na opini osób które maja podpięte kino do tego TV w sposób jaki opisałem wyżej, może to wada softu, albo zbyt słabego procesora, który nie nadąża z przesyłaniem dzwięku o wyższej jakości na urządzenia wyjściowe w moim przypadku kino...?

Pozdrawiam

Specjalnie dziś włączyłem swoje kino samsung HT Z310 by sprawdzić zachowanie dźwieku i ku mojemu zdziwieniu film na tvp2hd tancerze w wersji 5,1 niekiedy przerywał tak jak opisałeś. Sygnał telewizyjny z dekodera HD5000 cyfrowego polsatu. Jak pisałem wyżej możliwa wina softu lub tv gryzie sie z kinem. Mnie wkurza to, że jak w dekoderze ustawię dźwięk na stereo to tragicznie spada głośność telewizora i podkrecam go wtedy na 35. Jak ustawię na auto wtedy jest ok. ale pilot od dekodera nie obsługuje regulacji głośności. I tutaj znów upatruje nie kompatybilność sprzętu.Oczywiście tv podpięty optykiem tak jak opisywałeś i sugeruje instrukcja obsługi.
 

bigi1966

Member
Witam. Właśnie dotarł do mnie telewizor Philips 40PFL5007. Póki co jestem bardzo zadowolony. Obraz rewelacja a nie kalibrowałem telewizora. Czy jak go dodatkowo skalibruje to uzyskam jeszcze lepszy obraz ? Mam też pytanie co do wyszukiwania kanałów. Czy uda mi się znaleźć kilka programów bez anteny czy jednak będę musiał dokupić ?

Zależy od odległości nadajnika i siły. Ja mam kabel 3m podpiety pod metalowy karnisz i wyłapałem 15 programów cyfrowych. Bez śmiechu zrobiłem to tylko po to by mieć sygnał w razie awarii dekodera. odległośc od nadajnika 30 km.
 

michalRZ

New member
Witam wszystkich,
od kilku miesięcy jestem posiadaczem modelu 40 PFL5507 z matrycą Sharpa i ogólnie jestem z tego TV bardzo zadowolony, z małymi zastrzeżeniami co do szybkości działania menu i smart tv, ale to chyba tak jak wszyscy tutaj.
Mam natomiast dokładnie taki sam problem jak kamil526, tzn tv mam podpięty kablem optycznym do kina domowego lg (ht552) i w sytuacji gdy w ustawieniach dekodera (Vectra) i telewizora ustawiam dźwięk wielokanałowy/5.1, dźwięk przerywa. Dotyczy to oczywiście kanałów, na których nadawany jest sygnał 5.1, przy czym przerywa z różną częstotliwością -czasami w ogóle, czasem co kilka sekund, raczej nieregularnie. To samo dzieje się przy dźwięku z PS3, przy czym przerywa dużo bardziej niż przy sygnale z dekodera, np. w grze COD ModernWarfare2 przerywa tak, że praktycznie nie słychać dźwięku tylko same trzaski. PS3 i dekoder Vectry są podpięte do tv przez hdmi, problem występuje tylko wtedy, gdy dźwięk 5.1 z konsoli lub dekodera przesyłam za pośrednictwem telewizora kablem optycznym do kina domowego. Przy stereo wszystko jest ok. Tym samym kablem miałem przed zakupem tego tv podpięte ps3 bezpośrednio do kina domowego i dźwięk wielokanałowy był odtwarzany prawidłowo.
Wbrew temu co pisze b3rs_pl, takie podłączenie dźwięku ma sens - np w moim przypadku mam dzięki temu możliwość (niestety na razie tylko teoretycznie :() przesłania cyfrowo/wielokanałowo dźwięku ze wszystkich urządzeń (tj. tv, dekodera, ps3, dysku podpiętego do tv),do kina domowego, co inaczej nie było by możliwe z uwagi na możliwości kina lg (jedno wejście optical, hdmi tylko jednokierunkowo -do tv).
Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?
 
Ostatnia edycja:

kamil526

New member
Specjalnie dziś włączyłem swoje kino samsung HT Z310 by sprawdzić zachowanie dźwieku i ku mojemu zdziwieniu film na tvp2hd tancerze w wersji 5,1 niekiedy przerywał tak jak opisałeś. Sygnał telewizyjny z dekodera HD5000 cyfrowego polsatu. Jak pisałem wyżej możliwa wina softu lub tv gryzie sie z kinem. Mnie wkurza to, że jak w dekoderze ustawię dźwięk na stereo to tragicznie spada głośność telewizora i podkrecam go wtedy na 35. Jak ustawię na auto wtedy jest ok. ale pilot od dekodera nie obsługuje regulacji głośności. I tutaj znów upatruje nie kompatybilność sprzętu.Oczywiście tv podpięty optykiem tak jak opisywałeś i sugeruje instrukcja obsługi.

I robi się coraz ciekawiej, nie jestem chyba sam...:eek:

Wzmacniacz twojego kina-htz310, jest identyczny jak w moim zestawie ht-tz315. Jeżeli masz taka możliwość to sprawdź jak się zachowują filmy 5.1 odtwarzane z USB telewizora, u mnie z tymi własnie jest najgorzej, dzwięk zacina się nieregularnie co około 5s. Jeszcze teraz podpiąłem kino pod dekoder HD5000(aby zmienić rodzaj dzwięku z stereo na 5.1 DD, na pilocie wciskasz przycisk "JĘZYK") i oglądałem na tvn7hd House w 5.1 i nie przycina dzwieku w ogóle, natomiast wtedy kiedy optykiem podłacze sie bezposrednio pod TV to sie zacina. Takie info dla Ciebie; jeżeli dzwięk dochodzący do wzmacniacza kina jest w rzeczywistym 5.1 to na wyświetlaczu świeci sie napis DolbyDigital. Ja postaram się załatwić jakieś inne kino i podpiąć pod ten TV wtedy nie bedzie już wątpliwości co do przyczyn.

Pozdrawiam...
 

kamil526

New member
Witam wszystkich,
od kilku miesięcy jestem posiadaczem modelu 40 PFL5507 z matrycą Sharpa i ogólnie jestem z tego TV bardzo zadowolony, z małymi zastrzeżeniami co do szybkości działania menu i smart tv, ale to chyba tak jak wszyscy tutaj.
Mam natomiast dokładnie taki sam problem jak kamil526, tzn tv mam podpięty kablem optycznym do kina domowego lg (ht552) i w sytuacji gdy w ustawieniach dekodera (Vectra) i telewizora ustawiam dźwięk wielokanałowy/5.1, dźwięk przerywa. Dotyczy to oczywiście kanałów, na których nadawany jest sygnał 5.1, przy czym przerywa z różną częstotliwością -czasami w ogóle, czasem co kilka sekund, raczej nieregularnie. To samo dzieje się przy dźwięku z PS3, przy czym przerywa dużo bardziej niż przy sygnale z dekodera, np. w grze COD ModernWarfare2 przerywa tak, że praktycznie nie słychać dźwięku tylko same trzaski. PS3 jest podpięta do tv przez hdmi, problem występuje tylko wtedy, gdy dźwięk 5.1 z PS3 przesyłam za pośrednictwem telewizora kablem optycznym do kina domowego. Przy stereo wszystko jest ok. Tym samym kablem miałem przed zakupem tego tv podpięte ps3 bezpośrednio do kina domowego i dźwięk wielokanałowy był odtwarzany prawidłowo.
Wbrew temu co pisze b3rs_pl, takie podłączenie dźwięku ma sens - np w moim przypadku mam dzięki temu możliwość (niestety na razie tylko teoretycznie :() przesłania cyfrowo/wielokanałowo dźwięku ze wszystkich urządzeń (tj. tv, dekodera, ps3, dysku podpiętego do tv),do kina domowego, co inaczej nie było by możliwe z uwagi na możliwości kina lg (jedno wejście optical, hdmi tylko jednokierunkowo -do tv).
Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

I kolejna osoba z problemem dzwięku 5.1 z tym że kino domowe innej marki co myslę wyklucza ową niekompatybilność kina i TV. Ze swojej strony zadzwonię jutro do Supportu Philipsa, telewizor bez dzwięku 5.1 w filmach HD to jakiś nieporozumienie!
 

CartmanPL

New member
Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem tv 46pfl5507k jednak dzisiaj znajomy zagial mnie jedna wiadomoscia na temat Samsunga UE40D5500 (lub 5000), podlaczyl go do swojego routera i w windows7 pojawil mu sie tv w skrocie "wyslij do" . Ciekawe czy w naszym tv tez by byla taka opcja? czy mimo wszystko samsungi wypadaja lepiej w "bajerach" od philipsow i nie ma co liczyc.
 

michalRZ

New member
Czy chodzi Ci o odtwarzanie na tv plików z komputera poprzez wifi? Jeśli tak to jest taka opcja, u mnie w win7 pojawia się przy plikach multimedialnych opcja "odtwarzaj do" - klikasz i zdjęcie, film czy mp3 odtwarza tv
 
Do góry