Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wiinetu

New member
widac coraz wiecej uzytkowników tego telewizorka moze kazdy by wrzucil wedlug swojego odczucia ustawienia telewizora aby zniwelowac wady o ktorych co niektorzy wspomnieli ? zawsze moznaby poeksperymentowac z roznymi ustawieniami a co za tym idzie wybrac najbardziej optymalne dla siebie
 

napster92

New member
Sprawdzałem już kilkanaście confingów, własnych i tych z neta. Według mnie najlepszy obraz jest na "Naturalnym" z wyłączonymi wodotryskami jak 400Hz itd. Jedynie przy oglądaniu meczu zmieniam na Jaskrawy.

Mam takie pytanie. Często telewizor sam się wyłącza. Informuje mnie minutę przed tym. Czy jest to po jakimś określonym czasie działania, czy TV ma czujnik i gdy nie ma ruchu przed ekranem, to sam się dezaktywuje?
 

neah

New member
hej, mam problem - jak mogę odłączyć tv od sieci wifi? Podłączyłem tv do wifi bo chciałem przetestować smart tv. Okazało się, że baaardzo wolno chodzi więc zrezygnowałem. myślałem, że po wyjściu ze smart tv odłączy się od internetu ale tak się chyba nie stało. konsultant polecił mi w ustawieniach usunięcie zawartości aplikacji (hasła, cookie), mówił, że to powinno usunąć połączenie z internetem ale chyba nie usunęło, ponieważ znów wyskakuje mi na laptopie (podłączonym też do wifi) ikonka "Program Windows Media Player znalazł: Philips TV".

a może ta ikonka wyskakuje niezależne od tego czy tv jest podłączony do internetu czy nie?

jak odłączyć tv od netu? jak sprawdzić czy jest podłączony czy odłączony?
 

marcint75

New member
propozycja ustawień obrazu, nie znoszę efektu teatru dlatego HD Natural Motion i Clear LCD mam wyłączone kolejna rzecz jaką uważam za zbędną to DYNAMICZNE PODŚWIETLANIE. dalej tryb NATURAL i troszkę eksperymentów z jasnością, kolorem i kontrastem podświetlania !!! i na koniec pozostaje rzecz obowiązkowa: wyłączony czujnik światła i ostrość ustawiona na 3. co o tym sądzicie?
 

pomarancza

New member
Witam uprzejmie,
Jak lubisz trójwymiarową pomarańczę to wybierz 5507K , jak wystarczy pomarańcza w dwóch wymiarach to wybierz
5007K.:grin:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
ACCu Ty dowcipnisiu, ok dzięki rzeczywiście widoczna różnica, sory ale przeglądaniu kilku już miałem oczopląs. A powiedzcie mi cze są jeszcze 5507 z matrycami od sharpa czy to po prostu loteria w jai się trafi? nawiązuję do rozmowy która już tu się toczyła odnośnie cyfry 1 w s/n i numerze 400
 

b3rs_pl

New member
Matryca Sharp

Tryb obrazu: Kino
Kontrast: 70
Jasność: 35
Kolor: 38
Ostrość: 0
Redukcja szumów: średnio
Odcień: własne: 111/127/90/0/0
Pixel Plus HD
>HDNM: Maksimum
>Clear LCD: Włącz
>Super Resoluion: Włącz
>Kontrast dyn.: Wyłącz
>Dynamiczne podświetlanie: Najlepszy obraz
>Zmniejszenie usterek MPEG: Wyłącz
>Wzmocnienie kolorów: Wyłącz
>Gamma: 0
>Kontrast wideo: 70
Czujnik światła: Wyłącz
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
propozycja ustawień obrazu, nie znoszę efektu teatru dlatego HD Natural Motion i Clear LCD mam wyłączone kolejna rzecz jaką uważam za zbędną to DYNAMICZNE PODŚWIETLANIE. dalej tryb NATURAL i troszkę eksperymentów z jasnością, kolorem i kontrastem podświetlania !!! i na koniec pozostaje rzecz obowiązkowa: wyłączony czujnik światła i ostrość ustawiona na 3. co o tym sądzicie?

Napisz proszę dokładnie wszystkie ustawienia, bo to co piszesz to każdy może zrobić i pokombinować. Ważne pytanie jaką masz matrycę i czy te ustawienia dotyczą matrycy sams... czy sharpa.
 

marcint75

New member
poczytaj moje posty a dowiesz się że rodzaj matrycy i cyferki przy nich naprawdę mnie nie interesują. dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu a nie matematyka. widziałem obraz na matrycy samsunga i sharpa i naprawdę trza się mocno wpatrywać aby dostrzec duże róznice, no chyba że siedzisz 0,5m przy 46 :p. co do samych ustawień to najważniejsza rzecz to wyłączyc wszystkie ulepszacze a +/- 5 zależy od nasłonecznienia pomieszczenia i własnego spostrzegania barw, dlatego dokładnie nie podaję reszty cyferek :)
 
Ostatnia edycja:

Varg66

New member
Mam pytanie: W tescie jest napisane, ze input lag wynosi 50 ms i przy tej wartosci gry chodza plynnie i nie ma obaw nawet o granie w sieci. Natomiast w minusach tv jest napisane, że input lag móglby byc nizszy jak w poprzednich modelach. To jak to w konu jest? Input lag jest dobry czy zły? gry pod PS3 beda chodzic plynnie? Dzieki, pozdrawiam

Aha czy napewno model 5007k od 5507k rózni sie tylko i wylacznie 3D? cała reszte, w ym input lag moge smialo odnosic do 5007K?
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Mam pytanie: W tescie jest napisane, ze input lag wynosi 50 ms i przy tej wartosci gry chodza plynnie i nie ma obaw nawet o granie w sieci. Natomiast w minusach tv jest napisane, że input lag móglby byc nizszy jak w poprzednich modelach. To jak to w konu jest? Input lag jest dobry czy zły? gry pod PS3 beda chodzic plynnie? Dzieki, pozdrawiam

Aha czy napewno model 5007k od 5507k rózni sie tylko i wylacznie 3D? cała reszte, w ym input lag moge smialo odnosic do 5007K?

Gram na PS3 i TV wspólpracuje z konsolą bardzo dobrze, poza smużeniem w gta 4 i call of duty nic zlego nie widać.Input lag jest niższy niz 50 ms, w tescie chyba testowali tryb gra fabryczny, który ma jednak kilka rzeczy włączone jak np dynamiczne podswietlenie, redukcja szumów, dynamiczny kontrast.Z moich testów wynika że input lag wychodzi 30 ms.
 

b3rs_pl

New member
Mam pytanie: W tescie jest napisane, ze input lag wynosi 50 ms i przy tej wartosci gry chodza plynnie i nie ma obaw nawet o granie w sieci. Natomiast w minusach tv jest napisane, że input lag móglby byc nizszy jak w poprzednich modelach. To jak to w konu jest? Input lag jest dobry czy zły? gry pod PS3 beda chodzic plynnie? Dzieki, pozdrawiam

Aha czy napewno model 5007k od 5507k rózni sie tylko i wylacznie 3D? cała reszte, w ym input lag moge smialo odnosic do 5007K?

Chodzi pewnie o to, że model niżej - pfl4007k, ma imput lag = 0.
 
Do góry