Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Osato

New member
Gdzie czytałeś o krzywo spasowanej obudowie ? Ktoś pisał tutaj na forum, że niby w wersji 46 calowej miał delikatny clouding ... też jestem zainteresowany telewizorem o takiej przekątnej, ale na zagranicznej recenzji również testowali model 40 calowy.
 

micmus

Member
Bez reklam
Bo nie jest idealnie i jakość materiałów mocno plastykowa - nie ma to jednak wpływu na jakość obrazu :) Z 2 metrów i tak tego nie zobaczysz, ale mnie by to denerwowało. Z daleka wygląda ładnie i ekskluzywnie.

Tak jak Sony, Panasonic i uważam, że Samsung w serii ES jest wykonany rewelacyjne w najmniejszych szczegółach tak Philips jest...jak na chiński telewizor przystało heh

Może to kwestia egzemplarza - widziałem 2 czy 3 każdy miał małe defekty w spasowaniu elementów. Najlepiej sprawdź sam.

Co do Clouding oglądałem wersje 46 cali w ciemnych warunkach i... zero chmurek. Ogólnie obraz na tym Philipsie bardzo mnie zaskoczył na plus, dla mnie lepszy niż przykładowo w Panasonicu ET5 (czerń, ciemne sceny, równomierność podświetlania).
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
W tej cenie w 46 calach LCD Led ja nie widzę konkurencji jeśli chodzi o obraz i wyposażenie. Pewnie, że są lepsze TV, ale droższe. Poza tym trochę za mało wiem o Twoich wymaganiach, warunkach itp chyba, ze gdzieś o to pytałeś to przytocz i może w innym temacie żeby nie zaśmiecać wątku.
 

pablo diablo

New member
to i ja - może od czapy
prawie zdecydowałem się na samsunga 46es6800
a jak tu wszedłem to zacząłem rozważać ;)
czy philips 5507 będzie w jakimś stopniu konkurencyjny (poza ceną) czy to po prostu inna półka i nie szukać miodu w.. tam gdzie go nie ma?
 

micmus

Member
Bez reklam
Ja bym bral z tych dwoch Samsunga zdecydowanie. Samsung wywola efekt wow i nie bedziesz zalowal wydanej kasy. O Philipsie powiesz no tak calkiem
fajny TV.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Ja bym bral z tych dwoch Samsunga zdecydowanie. Samsung wywola efekt wow i nie bedziesz zalowal wydanej kasy. O Philipsie powiesz no tak calkiem
fajny TV.

Mam tę przewagę nad Tobą, że widziałem obok siebie Philipsa w rozmiarze 46 cali i dwa Samsungi ES, jeden 8000 i drugi 6800, też w tym rozmiarze i ... to coś, coś napisał wyżej, rozbawiło mnie, że hej. Jeżeli chcesz kupować TV dla dizajnu, to rzeczywiście jest to bardzo ładny telewizor. Jednak jakość obrazu na Philu jest taka, że zapomnisz o dizajnie Samsunga w 5 sekundzie, jak odzyskasz oddech :bober: Oczywiście, pod warunkiem dostarczenia sygnału o odpowiedniej jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kriswas ma rację. Zależy co każdy ma na myśli :
Wygląd czy jakość obrazu ? Multimedia czy jakość ?
001_P1400323.JPG

Model jest starannie dopracowany pod względem estetyki.

Testowałem ten model dokładnie i nie mam pojęcia co oznacza nie spasowany ?
Co jest niespasowane z czym ?

003_P1400326.JPG

Wyposażenie w srebrną metalową ramkę okalającą podkreśla fakt, że mamy do czynienia z czymś
niebanalnym.

007_P1400330.JPG

Wykonany drobiazgowo w każdym calu.

010_P1400334.JPG


Nie można opowiadać głupot. Bo telewizor jest bardzo dobrze wykonany.
A w klasie cenowej extra !.

Znam oczywiście lepiej wyglądające:


Ale nie w tej cenie !
 

micmus

Member
Bez reklam
Mam tę przewagę nad Tobą, że widziałem obok siebie Philipsa w rozmiarze 46 cali i dwa Samsungi ES, jeden 8000 i drugi 6800, też w tym rozmiarze i ... to coś, coś napisał wyżej, rozbawiło mnie, że hej. Jeżeli chcesz kupować TV dla dizajnu, to rzeczywiście jest to bardzo ładny telewizor. Jednak jakość obrazu na Philu jest taka, że zapomnisz o dizajnie Samsunga w 5 sekundzie, jak odzyskasz oddech :bober: Oczywiście, pod warunkiem dostarczenia sygnału o odpowiedniej jakości.

Nie mowie tylko o dizajnien mowa o funkcjonalnosci, wygodzie uzytkowania, multimediach itp. Zalezy jak uzywamy TV jesli tylko i wylacznie do ogladanie kanalow to ok ale dzis telewizor stal sie juz czyms wiecej i wiem z wlasnej praktyki jak brak odpowiedniej funkconalnosci moze meczyc uzytkownika. Korzystam z panasonica S20 od 2 lat i obraz wieczorami rewelacja ale dla mnie to za malo. W dzisiejszych czasach potrzebuje od TV wiecej.

Co do Philipsa jesli chodzi o obraz nieraz pisalem ze zrobil na mnie ogromne wrazenie jednak majac do wyboru go a wspomnianego prze Ciebie obok stojacgo ES8000 nawet chwili bym sie nie zastanawial. Zwlasza Samsungi w trybie sklep swieca tak ze nie che sie na nie patrzec rozumiem ze je poprzestawiales do znosnych paametrow obrazu .
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Mulitimedia zgadza się Samsung ma lepsze. Tyle że rozmawialiśmy o jakości obrazu.

Jak widac ponizej rozmawialismy o doborze odpowoedniego TV jesli chodzi o caloksztalt dla danej osoby. Takze ja polece ten, ktory uwazam sprawi wieksze zadowolenie z obcowania

Philips vs Samsung Es6800 wskazuje na samsunga.


Samsung dla mnie przegra jedynie rownomiernoscia podswietlania matrycy ale i tak nie jest zle wzgledem starej serii D w ktorej bylo fatalnie.

Jesli chodzi o samego Philipsa to w jego cenie rzeczywiscie jak rowniez nizej przed cala dyskusja napisalem konkurencji nie widze.
 
Ostatnia edycja:

pablo diablo

New member
no to dopytam..
jakość obrazu ma być mega, wifi ma być (żeby youtube można ładnie zobaczyć), do tego ps3 (a jakoś tak na starość się wciągnąłem :p ), dźwięk bez znaczenia bo i tak idzie do wzmaka, 3d mnie nie rusza (chyba że do gier ale jeszcze nie próbowałem..), przeglądarkę w tv uważam za zbędną, sygnał z enki + ps3 + dvd
cena philipsa jest mocno zachęcająca ale nie chciałbym się mocno rozczarować (sklepowe prezentacje omijam, do domu media markt nie daje ;) )
 

mistrzb

Member
Wybor tv jak zawsze ciezki. W tej cenie philips nie ma rownych, bierzesz cieszysz sie nowym tv i juz. Cena dobra i za pare miesiecy nie pomyslisz ile straciles kasy, ze wszystko potanialo, bo duzo stracic sie nie da ;) Wybierasz samsunga es6800 wchodzisz w zupelnie inna klase cenowa i zaczynasz od nowa poszukiwania. Jesli jednak stawiasz tylko na multimedia (np. tvn player, skype) to poki co samsung, bo philips dopiero cos szykuje lepszego.

P.S. Jesli przeskoczysz juz wyzej to zerknij na nowe philipsy z ambilightem i wtedy powiesz wow ;)
 

kriswas

Member
Bez reklam
ale dekoder jest nowy ,gdyż mam go zaledwie 2 tygodnie, więc wątpię, że jest on uszkodzony.

Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale jak ktoś pisze na forum w tym, czy też innym temacie, że ma problemy z właściwą ekspozycją sygnału dostarczonego do TV, to jest to przeważnie (!) abonent sieci kablowej. Powinieneś przetestować TV z innymi źródłami sygnału, a przede wszystkim musisz być pewny na 100%, że nastawy w TV i danym źródle sygnału, wykluczają ten efekt, o którym piszesz. Nie wydaje mi się, że może to być wina TV, choć wykluczyć tego na 100% też się nie da. Tylko taka konkluzja przy nowym TV, to ostateczność.

Co do dyskusji jaki TV wybrać, to co napisał @mistrzb powyżej, to cała konkluzja. Dodam tylko, że nad gustami się nie dyskutuje i koniec.
 

lasso

New member
Ja widziałem ES6800 z pięknie świecącym lewym rogiem i niebieską czernią u "idiotów" za DUŻO wyższą cenę niż stojący 2 półki dalej Phillipsa z czarną czernią i równomiernym podświetleniem. Już 2 moich kolegów kupiło 46tki Phillipsa i wszędzie podświetlenie jest idealne. Modele skręcane na Węgrzech, matrycę jak sprawdzić nie wiem, to się nie wypowiem.

Multimedia trochę słabiej niż u Samsunga fakt... ale ja wolałbym raczej parę złotych wydać na multimedialny odtwarzacz (jeśli komuś czegoś brakuje), ale mieć przynajmniej wieczorem jak oglądam film dobrą czerń, a nie święcacy w niebiosa róg...

Tylko te polskie znaki i .txt... to jedyny ból który, jak dla mnie, przeszkadza... ale już miałem Ferguska 150DVD i z niego sobie zapuszczam...
 
Do góry