Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Radzyn69

New member
Witam :)


Pragnę wszystkim podziękować za ten temat. Kupiłem Phillipsa 40PFL5007K czyli tego bez 3D, bo nie potrzebuje tego typu bajerów. Czytałem ten wątek od ponad miesiąca. To jest mój pierwszy LCD a raczej już LED ;) Zawsze miałem kineskopy. Jestem mega zadowolony z obrazu mecze czy filmy w HD wyglądają cudownie. Kupiłem jeszcze Playstation 3 i gra mi się rewelacyjnie na tym TV. To dzięki Waszym opiniom wybrałem i pragnę Wam podziękować. Strzał w 10stkę i jeszcze cena niziutko bo 2399 zeta. Ale mam dwa pytania:

1. Przez przypadek zaprogramowałem na dwóch USB "konsola do gier" Jak jedno wywalić aby było puste?
2. Szukam aktualizacji poprzez internet (połączyłem Phillipsa przez WiFi) i wyświetla komunikat, że oprogramowanie jest aktualne a z tego co czytam teraz jakaś aktualizacja wyszła?
 

th2000

New member
Witam :)


Pragnę wszystkim podziękować za ten temat. Kupiłem Phillipsa 40PFL5007K czyli tego bez 3D, bo nie potrzebuje tego typu bajerów. Czytałem ten wątek od ponad miesiąca. To jest mój pierwszy LCD a raczej już LED ;) Zawsze miałem kineskopy. Jestem mega zadowolony z obrazu mecze czy filmy w HD wyglądają cudownie. Kupiłem jeszcze Playstation 3 i gra mi się rewelacyjnie na tym TV. To dzięki Waszym opiniom wybrałem i pragnę Wam podziękować. Strzał w 10stkę i jeszcze cena niziutko bo 2399 zeta. Ale mam dwa pytania:

1. Przez przypadek zaprogramowałem na dwóch USB "konsola do gier" Jak jedno wywalić aby było puste?
2. Szukam aktualizacji poprzez internet (połączyłem Phillipsa przez WiFi) i wyświetla komunikat, że oprogramowanie jest aktualne a z tego co czytam teraz jakaś aktualizacja wyszła?


1. Przeczytac instrukcje (najezdzasz na ikone i naciskasz opcje)
2. aktualnosc sprawdz recznie na stronach philipsa. Mi tez wskazywal aktualnosc a bylo nowsze (choc nei wiem co ono poprawilo ... :?:)
 

Kojiro

New member
Cięzko powiedziec.

pendrive musi byc pusty, plik rozzipowany (zip usuniety).
system plikow na pendrive - fat (najlepiej).

zobacz czy nie masz jakis ukrytych plikow na penie. moze to to blokuje?

Tak, tak, tak...
Znam procedurę, swego czasu wszystko działało tak jak powinno.

Formatowałem również pena z trybu awaryjnego (tak na wszelki wypadek), ale TV ciągle nie rozpoznaje pliku FW na nim.
 

jery--

New member
Bez reklam
Tak, tak, tak...
Znam procedurę, swego czasu wszystko działało tak jak powinno.

Formatowałem również pena z trybu awaryjnego (tak na wszelki wypadek), ale TV ciągle nie rozpoznaje pliku FW na nim.

Na pewno wgrywasz nowszy FW? Bo jak chcesz wgrać to samo, lub starsze to ich nie wykryje.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Tak, tak, tak...
Znam procedurę, swego czasu wszystko działało tak jak powinno.

Formatowałem również pena z trybu awaryjnego (tak na wszelki wypadek), ale TV ciągle nie rozpoznaje pliku FW na nim.

Twoje problemy to nie TV tylko pendrive, na 100% Ja aktualizowałem, w prawdzie bardzo dawno tak:
ze strony produktu ściągałem aktualizację, jeżeli była spakowana, rozpakowywałem. Następnie rozpakowany plik, którego nazwa pozostała / dokładnie: autorun /, kopiowałem na pendrive, który najpierw formatowałem / szybki format /. Używałem do tego zwykłego pena, jak ten

Dalej postępowałem dokładnie tak, jak mówi instrukcja TV. Aktualizowałem kilka razy i nigdy problemów nie miałem.
 

marekkk88

New member
pewnie próbujesz wgrać to samo oprogramowanie co masz na tv. Na stronie phillipsa jest napisane, ze najnowszy soft jest z czerwca, ale tak naprawde to jest ten sam co z maja. Maja nawet ten sam numer
 

Osato

New member
Ktoś wie czy ten telewizor posiada odpowiednią opcję powodującą tzw. 'efekt teatru' (chyba o to chodzi) ? Chodzi mi o funkcję dodawania klatek, które powoduje często aż za płynny ruch. Lepiej mieć wybór w tej kwestii. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Ktoś wie czy ten telewizor posiada odpowiednią opcję powodującą tzw. 'efekt teatru' (chyba o to chodzi) ? Chodzi mi o funkcję dodawania klatek, które powoduje często aż za płynny ruch. Lepiej mieć wybór w tej kwestii. :)

Witam,
Prawdopodobnie chodzi Tobie o opcję HD Natural Motion ,którą można wyłączyć (lub ustawić na minimum), aby zniwelować
tzw. "efekt teatru".


Pozdrawiam,;)
accu
:kom:
 

nawe

New member
Tak, tak, tak...
Znam procedurę, swego czasu wszystko działało tak jak powinno.

Formatowałem również pena z trybu awaryjnego (tak na wszelki wypadek), ale TV ciągle nie rozpoznaje pliku FW na nim.

Też miałem ten problem, doszedłem do tego. Nie jest to nowa wersja (nowy nr) tylko sama rewizja (a, b, j etc.) dlatego nie widzi autmatycznie nowej wersji na pendrive i nie startuje automatycznie.

Mi poszło ręcznie poprzez Menu -> Konfiguracja -> Ustawienia oprogramowania -> Lokalna rozbudowa. Tam znalazł oprogramowanie na USB i zainstalował. Daj znać czy pomogło.
 

JULIET

New member
Mam podpięty moduł cyfry HD i wszystkie programy (łącznie z hd) śmigają bez problemu. Jedyny mankament modułu w tym tv to mozolne uporządkowanie programów. Przełączanie kanałów ok 2s. Po uruchomieniu tv, moduł startuje w kilka chwil.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Podobnie postępuję jak nawe i z aktualizacją oprogramowania telewizora firmy Philips nie ma
żadnych problemów.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Patrol91

New member
Zakupiłem ten telewizor i jestem średnio zadowolony, gdyż oglądając tvn24, czy TVP Info (mam UPC cyfrowy) mam niewyraźne napisy i obraz jest mało wyraźny. Wiecie może, jaka jest tego przyczyna?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Zakupiłem ten telewizor i jestem średnio zadowolony, gdyż oglądając tvn24, czy TVP Info (mam UPC cyfrowy) mam niewyraźne napisy i obraz jest mało wyraźny. Wiecie może, jaka jest tego przyczyna?

Witam,
Jedną z przyczyn może być , że wartość ustawienia parametrów obrazu w opcji :eek:strość jest za wysoka.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Zakupiłem ten telewizor i jestem średnio zadowolony, gdyż oglądając tvn24, czy TVP Info (mam UPC cyfrowy) mam niewyraźne napisy i obraz jest mało wyraźny. Wiecie może, jaka jest tego przyczyna?

Czytałem gdzieś w innym wątku, że taki objaw był spowodowany dekoderem kablówki. Problem rozwiązała wizyta technika od nich i wymiana dekodera.
 

KoNsulton

New member
Cześć.
Takie dwa szybkie pytanka do posiadaczy wersji 46".
1) Czy czerń i podświetlenie jest równie idealne jak w wersji 40" testowanej w tym temacie.
2) Jak z jakością wykonania? Pojawiają się sygnały o krzywo spasowanej obudowie, pofalowanej ramce.
 
Do góry