Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,
Podziele sie moimi wczorajszymi spostrzezeniami. Mianowicie wczoraj spedzilem troche czasu w rtv.EURO.agd. Porownalem sobie telewizorki Toshiba TL838, Philips PFL5507 oraz LG LW5500 (obok stal, wiec przy okazji tez spojrzalem). Rzeczywiscie obraz (kolor czarny i bialy) w Philipsie jak i w Toshibie patrzac z daleka bardzo dobry, natomiast jedna rzecz mnie zastanowila po obejrzeniu z bliska napisow u dolu ekranu /wyjasnie, ze byly to napisy, ktore opisuja jakis reklamowany produkt, wiec nie duze, statycznie umiejscowione/. Pytanie, dlaczego napisy w LG byly z bliska znacznie, znacznie wyrazniejsze, bez zadnych szumow do okola literek w porownaniu do Philipsa?
p.s. Zaluje, ze nie przestawilem sygnalow pomiedzy telewizorami, ale sprzedawca zapewnial mnie, ze sa dokladnie takie same.

Odpowiedź jest prosta, bo najprawdopodobniej w ustawieniach w LG wyłączona była funkcja poprawiania obrazu. Dla większości starych forumowiczów jest to już znane. Włączenie funkcji tzw. poprawiaczy objawia się m.in. takimi "efektami" w większości TV.
 

Juszczyn1

New member
kriswas, dzieki za szybka odpowiedz.

Ja napisalem, ze w LG obraz byl lepszy, a nie w Philipsie. Rozumiem, ze pomylka slowna?
Powiem szczerze, ze tez tak myslalem, natomiast nie moglem znalezc zadnej opcji w Philipsie, aby ten obraz poprawic...
 

kriswas

Member
Bez reklam
kriswas, dzieki za szybka odpowiedz.

Ja napisalem, ze w LG obraz byl lepszy, a nie w Philipsie. Rozumiem, ze pomylka slowna?
Powiem szczerze, ze tez tak myslalem, natomiast nie moglem znalezc zadnej opcji w Philipsie, aby ten obraz poprawic...

Należało w ustawieniach Philipsa wyłączyć funkcję Picture Natural Motion , tylko tyle :eek:k:
A zrozumiałem co napisałeś w 1szym wpisie bardzo dokładnie.
 

Since

New member
jestem zaszokowany tak złymi opiniami co do jakości obrazu :eek:, gdy podlaczylem 55pfl5507/k12 do tv kablowej analogowej, to obraz byl gorszy niz na crt ale to analog wiec nie narzekalem, mozna od biedy obejrzec ale bez zachwytu, nie zdazylem zalozyc jakiegokolwiek pakietu cyfrowego od dostawców, wiec wystawilem zwyklego druciaka (antene) za okno, podłączyłem kabel antenowy (wyszukiwanie kanalow - DVBT cyfrowe i analogowe) znalazlo bodajze 21 cyfrowych a kilka analogowych, i mecze na tvp1 i tvp2 mam w HD no to bajka, inne kanaly sa w jakosci SD ale nadawane przez cyfrową naziemną telewizję i bardzo mi się podoba, płynność-ruchy-i kolory.

Nadmienię tylko, że przeszedłem wstępną konfigurację obrazu jaką philips robi po uruchomieniu tv, i jestem zadowolony. Nie mam żadnego efektu teatralnego, dźwięk jest ok, rozmiar obrazu jak mam ustawiony na automatyczny to na tvn24 ucinalo pasek na analogu więc zmienilem na szeroki i gitara. na cyfrowym nie mam tvn24 wiec nie wiem jak to z tymi ustawieniami.

Kolega co tak bardzo narzeka na kolory niech moze zresetuje ustawienia, wystawi zwykla antene tak jak ja za okno wyszuka kanaly cyfrowe i na nowo ustawi sobie obraz.

Pozdrawiam.:popcorn:


co do tvn24 jeszcze

to obraz w pasku na dole lecący, nie robi zwiech ? idzie płynnie ? tak samo jak mozesz sprawdz na TVP INFO. sprawdz to na 60Hz i 50Hz jak mozesz.
 

cykmada

New member
witam
powtórzę swoją prośbę do osób, które uważają, że ich Philips sprawuje się ok: Jaki predefiniowany typ obrazu używają i co w nim zmienili w stosunku do standardu ?
wiem, że ustawienia na poszczególnych TV nie zachowują się identycznie, ale mam nadzieję, że będzie to wskazówka wokół jakich ustawień uzyskujecie dobry obraz
 

diter4

New member
CZy obraz kalibruje się sam w tym telewizorze czy trzeba to zrobic samemu?
Nie potrafię znaleść w isntrukcji nic na ten temat.
 

lasso

New member
No kalibrujesz samemu, albo robi to odpowiednia firma.
Już przy pierwszym uruchomieniu jest kalibracja wstępna, a potem długotrwała zabawa samemu...
 

wugie

New member
Bardzo mocno zastanawiam się nad tym modelem, głównie przez super funkcje 'two players split-screen'. Zdarza mi się czasami pograć na splitcie, a te pomniejszone okienka są denerwujące.
W związku z tym mam pytanie czy 40 ms input lagu da się jakoś przeżyć w przypadku grania po sieci?
Czy są może jakieś inne modele tv w podobnej klasie cenowej również oferujące tą funkcję?
 

marekkk88

New member
witam
powtórzę swoją prośbę do osób, które uważają, że ich Philips sprawuje się ok: Jaki predefiniowany typ obrazu używają i co w nim zmienili w stosunku do standardu ?
wiem, że ustawienia na poszczególnych TV nie zachowują się identycznie, ale mam nadzieję, że będzie to wskazówka wokół jakich ustawień uzyskujecie dobry obraz


ja uzywam:
tryb obrazu = kino
kontrast podswietlenia = 60
jasnosc = 40
kolor =50
ostrosc = 0
redukcja szumow off
odcien = zimny
pixel plus hd wszystko powylaczane

nie bawilem sie jeszcze za bardzo bo czekam na dekoder z kablowki. Poki co mam tvp1 i 2 w hd z tej kablowki i obraz bardzo mi odpowiada
 

Osato

New member
W związku z tym mam pytanie czy 40 ms input lagu da się jakoś przeżyć w przypadku grania po sieci?
Również prosiłbym o odpowiedź osób posiadających ten tv albo orientują się w temacie. Czy 40ms (a nawet wyżej w innych trybach) nie będzie przeszkadzało podczas gry ?
 

krzyh70

New member
Czy wiadomo coś o tym jaki panel był w testowanym Philipsie ?
Bo o ile wiem możliwe są dwa (Sharpa lub Samsunga).
Ma to dla mnie dodatkowe znaczenie bo 46-tka ma tylko panele Samsunga, a taką bym chciał kupić.
 

wellu

New member
Witam wszystkich.
Parę dni temu zakupiłem rodzicom Philips-a 46PFL5507K i mam dwa a może jedno ale (ale dość nurtujące) ;)

Wczoraj jak mama odeszła na dłuższy czas od tv i wróciła to sprzęt był wyłączony a nikogo prócz niej w domu nie było. Pomyślała, że może sama go wyłączyła przez przypadek i znów uruchomiła tv. Po jakimś czasie znowu wyszła gdzieś przed dom na dłuższy czas, wraca a tam tv wyłączony. To dziwne zachowanie nie ma miejsca kiedy siedzi przed tv....? Dziś osobiście spędziłem przed nim pół dnia i wszystko było ok. 15 min temu dzwoni mama, że stało to samo ale tym razem przy niej i wspomniała coś o napisie na tv (hdmi off)???
Macie jakieś pomysły, przypuszczenia co to może być?
Dodam, że wyłącznik czasowy sprawdzałem i jest off na 0...

Help bo mnie zabiją, że ogarnąłem im wadliwy model... ;]
Pozdrawiam.
 

Osato

New member
Mi w pewnym sklepie powiedzieli, że niby jakiś tam telewizor Philipsa potrafił 'wariować'. Nie wiem o co im akurat chodziło, ale coś przebąkiwali, że niby jak telewizor zapamiętywał jakiś sprzęt, to potrafił go gubić ... ile w tym prawdy to nie wiem ... może to jest akurat to ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba czytać dokładnie instrukcję.
Masz załączoną opcję ,że jak nie ma ruchu przed telewizorem , albo ktoś zaśnie to telewizor właśnie ma się wyłączyć . Teraz większość telewizorów tak ma. Tak powinno być, kłania się ekologia. I to jest ogromna zaleta, że już w tej klasie stosuje się takie rozwiązania ECO.
 

wellu

New member
Możliwe, że on ma jakiś czujnik ruchu i po dłuższym czasie nieobecności aby nie marnował prądu, po prostu się wyłacza? hehe ehhh.... :F
 
Do góry