Philips 39PFL4208H czy Panasonic TX-L39E6E ?

MAX_Mario

New member
Witam serdecznie,

Wymieniam stary, wielki i ciężki tv na coś płaskiego, prawie po 2 tygodniowych obserwacjach i przejrzeniu wielu tematów i recenzji waham się między 2 modelami z tematu.

Jakie mam wymagania.
Wielkość to 39", jak najbardziej płynny obraz, siostra ma jakiegoś sony led tv, nie wiem dokładnie co za model, i jak jest jakaś dynamiczna akcja filmowa albo jakieś inne dynamicznie zmieniające się sceny to widać takie paski/smugi/ziarna jak zwał tak zwał , bądź co bądź nie jest to płynny czysty i ostry obraz, chciałbym żeby w moim nowym zakupie tego nie było.
Smart tv z dobrze działającym kartą wifi.
Czasem będzie podłączane ps3. Na stałe dekoder cyfry + hd. Cena koło 2tyś.
Po za jakością obrazu, proszę jeszcze o informacje jak z awaryjnością tych modeli i który serwis lepszy :p

Philips 39PFL4208H czy Panasonic TX-L39E6E ?

Chyba że jakieś inne opcje.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja bym wybral E6 od Panasonica, dobrze dziala z konsola i ogolnie calkiem dobry telewizor do tego co napisales. Jesli chodzi o serwis to panasonic nawet ostatnio uruchomil jakas infolinie na ktorej mozna zglaszac usterki, nie wiem jak to dokladnie dziala bo nie korzystalem poki co ale jest, do tego jest jeszcze panasonic club czyli strona internetowa dla uzytkownikow tv panasia i tam tez jest chyba opcja serwisowa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ani jeden ani drugi nie będzie spełniać wymagań z jednego powodu - obydwa są na 50hz matrycy.
Skoro na LED sonego widzisz taki problem, to tu z pewnością też Cię chwyci.
Jesteś w stanie zwiększyć budżet?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej z tymi działaniami to dobre modele. Fakt że z matrycą natywną 100Hz modele zaczynają się od 3000 zł .
 

MAX_Mario

New member
Ani jeden ani drugi nie będzie spełniać wymagań z jednego powodu - obydwa są na 50hz matrycy.
Skoro na LED sonego widzisz taki problem, to tu z pewnością też Cię chwyci.
Jesteś w stanie zwiększyć budżet?

Nie ma szans na zwiększenie budżetu a nie będę się pchał w jakieś raty :p

Decyzja zapadła dziś kupiłem E6EK, czyli czarny model za 1999zł w saturnie :)

Narazie się trochę pobaiłem, ale chyba sprawdziłem już wszystkie opcje po za nagrywaniem na pen lub dysk :)
Obraz naprawdę ładny, nie ma tego smużenia co w sony siostry... ten jej ma ze 2-3 lata pewnie dlatego ma takie akcje :)
Wszystko śmiga płynnie i bez jakiś błędów czy zawiech... oczywiście po za przeglądarką, która zamula i ogólnie szkoda nerwów żeby jej używać,.. po za tym wszystko, smart tv, wifi, dlna z lapka, remote 2 z fona, kanały hd, ps3 .. wszystko bez namniejszych problemów, zrzucanie filmiku lub zdjęć ze smartfona na tv przesunięciem jednego palca po ekranie telefonu i czujnik światła działają wyśmienicie... łądnie obraz się przyciemnia jak gaszę światło :)

Polecam w tej cenie ten telewizorek :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak napisałem , a klasie cenowej i oczekiwań to bardzo dobry wybór.
Jeszcze jak dokonasz kalibracji , będzie super.
 

makerson

New member
Ja też zdecydowałem się na ten model, i dziś kupiłem, też jestem zadowolony :)
ps. mogę prosić o link do jakiejś dobrej kalibracji?
 
Ostatnia edycja:

otu12

Banned
Moim zdaniem

Widzę, że zdecydowałeś się już na Panasonica, moim zdaniem szkoda, bo pomimo, że szukałeś wśród niedrogich modeli, to zaletą Philipsa 4 jest to, że mają bardzo dobrą jakość dźwięku, no i są od razu gotowe do podłączenia do internetu bezprzewodowego, a to jest ogromny plus jak na model w takiej cenie. Jeśłi chodzi o płynnośc obrazu to nowe modele raczej już nie mają tego problemu, możliwe, że telewizor Twojej siostry jest już trochę starszy i stąd te obawy.
 

MAX_Mario

New member
Tak jak napisałem , a klasie cenowej i oczekiwań to bardzo dobry wybór.
Jeszcze jak dokonasz kalibracji , będzie super.

Ja też bym poprosił jakiś namiar na najlepszą konfigurację, choć nawet na fabrycznych jak dla mnie jest ok :p

@otu12

Wiesz jeśli chodzi o dźwięk, to i tak mam podłączony telewizorek do zewnętrznego zestawu głośników, a jakoś jednak Panasonic bardziej do mnie przemawiał :p
Co do podłączenia do netu, to powiem szczerze że przez wifi połączył się automatycznie z routerem w ciągu może 5 sekund :) Bez żadnej konfiguracji czy jakich kolwiek ustawień, wcisnąłem tylko wyszukaj sieć, znalazło mój router, więc wziąłem połącz , wpisałem hasło i śmiga jak ta lala :)
 

MAX_Mario

New member
Z tego co wyczytałem w specyfikacji to ten telewizor nie ma opcji nagrywania na (usb) pendriva lub dysk

Hmmm, szczerze to nawet nie wiem, zasugerowałem się opcją na pilocie (jest tam czerwona kropka "rec"), więc myślałem że to do nagrywania np. na dysk. Na razie nie mam czasu, ale jak znajdę chwilę, to przejrzę instrukcję, bo tak to wszystko na czuja robiłem :p
 

MAX_Mario

New member
Masz możliwość zrobienia jakichś zdjęć tego tv? Dziwne, że wszędzie czarna wersja jest droższa od tej srebrnej. Może to jakaś limitowana seria, bo w sklepach nie spotkałem takiego.

Co do zdjęć to nie wiem co Cię interesuje ... tak na szybko zrobiłem 2 ale jakieś nieostre wyszły :p

yq1b.jpg


z1xy.jpg
 
Do góry