Philips 37pfl9604h

Waldorff

Member
Wystarczy połączyć NBOXa i Amplituner kablem optycznym (SPDIF), nie powinno być chyba wtedy problemów z synchro a/v.

Źle przeczytałem, rozchodzi Ci się o BR, jednak sposób podłączenia powinien być podobny, czyli gniazdo optyczne.
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
Uściśle, że USB w nim służy jedynie do aktualizacji oprogramowania i BD-Live, więc nie poogląda się zdjęć z pendriva ani nie posłucha muzyki, ale i tak to dla nas nie problem, bo zrobi się to przez telewizor:D
Waldorff, chyba jasnowidzem jesteś, dzisiaj wszedł nowy soft i usb działa już z pendrivem tak jak do tego powinno służyć:-D
 

Peyo75

New member
Hej! ma ktoś info. na temat PIP w modelu tv Philips 37pfl 9604h? W każdym opisie podają że ten model ma coś takiego w moim chyba nie ma albo nie potrafię tego znależć HELP :)
 

Peyo75

New member
Koledzy mam pytanko odnośnie Bluray. Czy "reprodukcja obrazu" do wysokiej rozdzielczości oznacza że nawet zwykła płyta DVD zostanie przez taki odtwarzacz "zmieniona"(może to nie jest najlepsze słowo) i film można oglądać w HD?, czy dobrze to rozumiem? I jeszcze co myślicie o takich 2 odtwarzaczach: Philips BDP7500 i LG BD-390, który waszym zdaniem warto nabyć?
 

vorpane

New member
Peyo75,

odtwarzacze blu-ray skalują zwykle sygnał do rozdzielczości HD lub HD-ready. W praktyce oznacza to, że jakość będzie bardzo zbliżona do zwykłego DVD oglądanego ze zwykłego odtwarzacza DVD.
 

tomay74

New member
No to ja dorzucę swoje 5 gr do tematu. Philipsika mam od jakiś 4 miesięcy , sygnał z cyfrowej kablówki , podłączony był najpierw do Technisata po SCART obraz był do bani a dodatkowo byłem zdegustowany jakością ponieważ miałem wcześniej 32PFL9613/10 i obraz był akceptowalny a nawet dobry. Ale do sedna , Niestety 37PFL9604 potrzebuje bardzo dobrego i mocnego sygnału , w przeciwnym razie widać smugi i pixeloze. W końcu zainwestowałem w Technisata HD8-C podłączyłem dobrym kablem HDMI i teraz jest powiedzmy dobrze na SD i rewelacyjnie na HD. Niestety problem zamazania twarzy ( pastelowe kolory ) występuje cały czas , a z ustawieniami obrazu bawiłem się chyba 2 tygodnie. Ogólnie TV dobry z małymi niedoróbkami. Aha po HDMI występuje problem z właściwym scalowanie obrazu ( rozciąganie na cały ekran ) po prostu jego brak , na szczęście w Technisacie działa to przyzwoicie. Dodatkowo podpowiem że warto kupić Blu-Ray LG-390 , znakomite wykonanie , czyta wszystko i to po USB i z napędu , ma WIFI , i czyta bez problemu pliki .mkv :)))) łącznie z napisami txt z ogonkami.
 

vorpane

New member
Pip

Hej! ma ktoś info. na temat PIP w modelu tv Philips 37pfl 9604h? W każdym opisie podają że ten model ma coś takiego w moim chyba nie ma albo nie potrafię tego znależć HELP :)

Wg. strony producenta, PIP działa tylko w telegazecie, czego nawet nie próbowałem, bo to nieprzydatne. Słowa "PIP" nie ma nawet w instrukcji.

Podobno producenci wycofują się z PIP, żeby nie było można tak łatwo wyłączać przerw reklamowych...
 

vorpane

New member
Parę rzeczy użytkowo mi się nie podoba w tym TV...

1. Brak możliwości przełączania formatu obrazu (16:9, zoom itd.) przy odtwarzaniu filmów z USB i DLNA.
2. Brak możliwości wyłączenia obrazu podczas odtwarzania muzyki po DLNA (po co jest ta plansza? Oszczędzajmy energię i panel).
3. Ciekawe, że pliki AVI kodowane w xvid działają przez USB, ale przez DLNA już nie.
4. Obrazy JPG w dużych rozdzielczościach oglądane przez DLNA są zmniejszane, np. plansza 1920x1080 px jest zmniejszana do około 5 razy słabszej rozdzielczości. W USB tego problemu nie ma.
5. Brak obsługi napisów do filmów.
6. Brak obsługi formatu MKV.
7. Pilot uniwersalny nie współpracuje z kinem domowym Pioneer VSX-512.
8. Przy wyłączonych głośnikach nie można sterować poziomem sygnału z wyjścia analogowego audio za pomocą pilota.
9. Używając USB lub DLNA, po wejściu do menu "konfiguracja", telewizor sam przełącza źródło z na "kablowe" które było poprzednio (w moim wypadku tuner cyfrowy lub kabel antenowy).

Ciekawe co na to Philips, bo wysłałem im zapytanie, czy mogą to uwzględnić w nowym firmware. Naiwny jestem, nie? :D
 

vorpane

New member
Rzekomo ww uwagi mają trafić do ich centrali technicznej w Holandii. Ale oczywiście nie obiecują, że je uwzględnią. Zobaczymy, poczekam na parę nowych wersji firmware'u...
Na mkv pewnie nie ma co liczyć, ale może chociaż ten format zrobią.
 

Peyo75

New member
Dzięki kolego ale wierz mi że nie wszyscy są tacy biegli w tych tematach jak ty. Wiem że móglbym to sobie sprawdzić gdzieś w necie, ale po to zarejestrowałem się na forum żeby uzyskiwać proste odpowiedzi od innych użytkowników jak było do tej pory. Ja się na tym nie znam, a jeżeli dla ciebie to jakiś wielki problem odpowiedzieć na pytanie to po prostu olej zapytanie i będzie ok. Pozdrawiam!
 
Do góry