Philips 37pfl9604h

Peyo75

New member
Proszę o pomoc: zakupiłem ten telewizor około 3 tygodni temu, w dużej mierze kierowałem się opiniami -same pozytywne- i niestety chyba jako jedyny jestem zawiedziony. Obecnie posiadam cyfrowy polsat bez kanałów hd i obraz na moim telewizorze jest beznadziejny (jakby za lekką mgłą) zbyt ciemny, mało ostry. Filmy na dvd też niestety obraz fatalny, już nie wiem co i jak tam ustawiać. Jest troszeczkę lepiej kiedy ustawiony jest: standard albo: osobisty, ale wtedy jest ten beznadziejny efekt teatralny.Kiedy zmieniam na kino to obraz jest zbyt ciemny, mało ostry i wogóle kicha, proszę o jakąś pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Wyłącz wszystkie polepszacze obrazu.
2. Wyłącz eco i oszczędzacze energii oraz kocie oko
3. Zmień kable na lepsze .
3. Jeśli to nie pomoże - poproś o wymianę w sklepie na inny model.
 

Peyo75

New member
philips 37pfl9604h-problemy

Dzięki kolego ale napisz proszę jak to wszystko zrobić, gdzie są te ustawienia i co to takiego: "kocie oko". Z wymianą byłby duży kłopot bo to była ostatnia sztuka zakupiona w sklepie internetowym i widzę że obecnie takich już nie mają. Może to jednak coś w ustawieniach bo sport i np. wiadomości są ok. głównie filmy to bardzo ciemny i mydlaty obraz :(
 

Waldorff

Member
Jakim kablem masz połączony tuner z tv? Jeśli Euro albo zwykły "okrągły" kabel to nie ma się co dziwić. Najlepiej jeśli byłby to HDMI, nie wiem czy miałeś już doświadczenia z obrazem na ekranach LCD, ale obraz SD nigdy nie będzie wyglądał tak dobrze jak na starych kineskopowych telewizorach, dopiero dostarczenie odpowiedniego sygnału, najlepiej HD pokazuje na co stać telewizor LCD. Każdy LCD oferuje najlepsze parametry jeśli wyświetlał będzie obraz w swej natywnej rozdzielczości, w tym wypadku 1920*1080. Swoją drogą z tego co wiem, to Cyfrowy Polsat dysponuje chyba najgorszą jakością spośród 3 platform cyfrowych. Ja akurat posiadam "N" i obraz jest dość dobry w wypadku SD, a bardzo dobry w HD. Spróbuj wyłączyć czujnik światła i wtedy pokombiunuj. Wątpię aby to była wina telewizora

Co do ustawienia efektu "teatru tv" to ustaw sobie profil kolorów jaki Ci odpowiada a następnie przejdź do opcji HD Natural Motion jak dobrze pamiętam i zmień na minimum albo wyłącz i efekt masz usunięty.
 
Ostatnia edycja:

Peyo75

New member
Niestety kablem EURO bo nie posiadam jeszcze dekodera HD, wiem że Polsat ma najgorszy sygnał dopiero zamienie na platformę N w maju (umowa mnie trzyma do maja), czyli wynika z tego że mam się nie przejmować tym że filmów się nie da oglądać :)
 

Waldorff

Member
Kabel Euro dużo tłumaczy, HDMI na pewno zmieniłby sytuację na lepsze. Nie pozostaje nic innego jak czekać do maja, albo pakuj TV i w celach testowych zabierz gdzieś, gdzie będziesz mógł sobie porównać jak prezentuje się obraz z dobrego źródła, ewentualnie podepnij laptopa i zarzuć coś w HD. Na 9604 raczej nie powinieneś narzekać jeśli wszystko z nim dobrze...

Co do wyłączenie wszystkich upiększaczy to moim zdaniem, jeśli brak tu jest ostrości i kolorów to po wyłączeniu wszystkich "bajerów" obraz będzie jeszcze gorszy. Skorzystaj jeszcze raz z kreatora ustawień, gdzie jak gdzie, ale akurat w Philipsie nie trzeba często gmerać w ustawieniach, raz skonfigurowane powinny być ok. Dynamiczny kontrast i czujnik światła najczęściej trochę "mieszają" w odbiorze.
 
Ostatnia edycja:

Peyo75

New member
Wielkie dzięki kolego za pomoc w usunięciu efektu teatru faktycznie zmieniłem Perfect Natural Motion na "wyłącz" i teraz jest super "teatr" zniknął i obraz jest już do zniesienia :)
 

Peyo75

New member
Jeszcze jedno pytanko, które nurtuje mnie od wczorajszego meczu naszej reprezentacji z Bułgarią. Strasznie brzydki miałem obraz, wokół zawodników "biegały" jakieś mrowce chyba to się nazywa pixeloza czy coś takiego, ale bardzo brzydki obraz, czy mogę coś z tym zrobić, czy w moim przypadku niestety nic?
 

Waldorff

Member
Moim zdaniem tylko dobry cyfrowy sygnał, podany dobrym cyfrowym kablem HDMI... Innego wyjścia nie widzę niestety :niewiem: Próbowałeś "grzebać" w ustawieniach "Zmniejszenia usterek MPEG"? Popróbuj może coś się uda "zmajstrować", chociaż na cuda nie liczyłbym:) Jedyne wyjście zmiana tunera, a najlepiej platformy na inną i zmiana sposobu połączenia na cyfrowy. Aha, rozumie, że posiadasz jakiś stary polsatowski tuner, który nawet nie ma złącza HDMI?

BTW. Swoją drogą, jak nasi grają to przeważnie to brzydko wygląda:grin: to zastanów się czy to na pewno wina telewizora...:D:lol:
 
Ostatnia edycja:

Peyo75

New member
Kolego faktycznie posiadam nieco stary tuner polsatowski Echostar DSB-717, bez wejścia HDMI, zresztą do kina domowego mam odtwarzacz Pioneer DV-370 również bez HDMI, muszę chyba pomyśleć o jakimś odtwarzaczu Blu-ray, a może Ty masz jakieś info na temat takiego Blu-raya bo to moja kolejna bolączka :) może wiesz jaki odtwarzacz warto kupić? A co do gry naszej reprezentacji to faktycznie kolego cenna uwaga więc o tym już nawet nie myślę :):) Pozdrawiam!
 

Waldorff

Member
może wiesz jaki odtwarzacz warto kupić?

Zależy jaka kwota wchodzi w grę i czy ma mieć jakieś "bajery" typu DivX, USB i inne cuda... Jeśli nie to może:

Odtwarzacz blu-ray Samsung BD-P1500 - porównanie cen w sklepach internetowych

brak obsługi DivX, jest USB

można się zastanowić też nad czymś takim, Philips, może nawet jednym pilotem dałoby radę tym dowodzić:

Odtwarzacz blu-ray Philips BDP 3000 - porównanie cen w sklepach internetowych

tu jest za to plus, bo poradzi sobie z DivX'em i na dodatek ma USB, HDMI oczywiście, a cena jak na BR do zniesienia. Jednak BR i oglądanie DivX to jakieś nieporozumienie (chyba że w wysokiej rozdziałce). Jak się chce odtwarzacz DivX to wystarczy jakaś Wiva czy inny Bellwood za sto parę złotych.

Albo jak kolega u góry polecił, nawet stylistycznie do twojego TV będzie chyba pasował, tyle, że cena idzie w górę, a w pierwszym sklepie od góry z tego linku nie proponowałbym zakupu (aktualnie sklep się zmienił, ale unikałbym Re..... i Pi...... tak dla własnego dobra). Chyba że lubisz przez 2 tygodnie chodzić wściekły :grin:

Odtwarzacz blu-ray Philips BDP 7500 - porównanie cen w sklepach internetowych

Sprzęt jak najbardziej warty polecenia.
 
Ostatnia edycja:

Peyo75

New member
Problemy z Philips 9604

Wszystkim którzy do tej pory mi pomogli w moich problemach wielkie dzięki :):) widzę że to była super decyzja z mojej strony zarejestrować się tutaj, nawet nieoczekiwałem takiej pomocy (na ceneo na odpowiedź czekam już ponad 2 tygodnie i nic) a pewnie jeszcze będę miał 1000 pytań bo dopiero zaczynam cokolwiek działać w tym temacie i widzę że tutaj mogę liczyć na pomoc! :D:D
 

Waldorff

Member
Myślę, że po zmianie sygnału problem zniknie jak "ręką odjął", ponieważ masz dobry telewizor i nie powinno być z nim problemów jeśli tylko dostarczysz mu odpowiedni "pokarm":D.
 

tomek242

New member

annddy

New member
Przede wszystkim przejdż na jakąś porządna platformee cyfrową (n,cyfra+).
Czyli montaż anteny 80 cm ,porządny konwenter i kable i tv musi pokazać co potrafi "pokazać".
Ja po zainstalowaniu tel."n" wiem ,że obraz ze sklepu mam w domu.:-o
 

Peyo75

New member
Pytanie o kable HDMI

Mam pytanko: czy po podłączeniu dekodera telewizji N do telewizora kablem HDMI będę jeszcze potrzebował kabel EURO, czy wszyskie programy będę oglądał przez HDMI czy tylko programy HD? Mam zamiar powiesić mój tv na ścianie i kable EURO niestety powodują że nie mogę skorzystać z uchwytu ściennego, który umożliwia montaż tv blisko ściany bo są one podpięte z tyłu tv i "odstawiają" go o dobre 5 cm od ściany. Mam w tv ambilight i zależ mi żeby tv wisiał jak najbliżej ściany co o tym koledzy myślicie?:blagam:
 

Waldorff

Member
Kabel Euro będziesz mógł zachować jedynie w celach muzealnych:) HDMI przesyła cyfrowo zarówno obraz jak i dźwięk. Jedyne nad czym będziesz mógł się zastanowić to kable HDMI z "łamanymi" wtykami, czyli takimi, których kabel a wtyk są skierowane do siebie pod kątem 90*. Chociaż pewnie i przy użyciu odpowiedniego uchwytu będzie można też wykorzystać zwykłe kable...
Odnośnie "n" - talerz 80cm to minimum i jak będą chcieli Ci wmówić, że wystarczy 60cm to od razu proponuję im podziękować w staropolskim stylu, czyli "gońcie się":) To była dyplomatyczna wersja:).

Edit ponownie:)

HDMI obsługuje wszystkie kanały, czy to SD czy HD.
 
Ostatnia edycja:

Peyo75

New member
Powiedz mi jeszcze drogi kolego czy po zakupie blureya będę mógł podłączyć go do amplitunera Pioneer VSX-D512, bo taki posiadam obecnie w zestawie kina domowego, niestety nie posiada on wejść HDMI, w jakiś inny sposób zachowując jednocześnie najwyższą jakość dźwięku? Bo nie ukrywam że na kolejną wymianę sprzętu to niestety nie mogę sobie pozwolić :)
 
Do góry