Philips 37PFL8404H vs 37PFL9604H

ciaper

New member
Rozczaruję cię - dziś ok. 10 rano kupiłem ten TV w sklepie internetowym ... ;)

Ale dzięki za opinię. Co to mojego "zdecydowania" trafna. Ale to wina netu... Po prostu mamy możliwość zaczerpnięcia wiadomości w każdym szczególe ...

Ale nieważne. W każdym razie o ten pobór mocy to już z ciekawości pytam, bo zauważyłemm, że kilka razy ktoś już pytał, a odpowiedzi nie było. Chociaż inne szczegóły były roztrząsane na drobne :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Rozczaruję cię - dziś ok. 10 rano kupiłem ten TV w sklepie internetowym ... ;)

Ale dzięki za opinię. Co to mojego "zdecydowania" trafna. Ale to wina netu... Po prostu mamy możliwość zaczerpnięcia wiadomości w każdym szczególe ...

Ale nieważne. W każdym razie o ten pobór mocy to już z ciekawości pytam, bo zauważyłemm, że kilka razy ktoś już pytał, a odpowiedzi nie było. Chociaż inne szczegóły były roztrząsane na drobne :)

To mnie zaskoczyłeś w końcu swoim zdecydowaniem że kupiłeś ten telewizor,a przecież wczoraj jeszcze dałeś post który lepiej kupić czy 9604 czy Leda Sharpa,w każdym razie gratuluję trafnego wyboru i życzę zadowolenia z użytkowania tego telewizora.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tak naprawdę to nie ma idealnego telewizora. Jeden ma efekt hallo, drugi kiepską czerń, trzeci słabe kąty, czwarty nierównomierne podświetlenie, piąty kiepsko skaluje SD, a szósty ma słabe 100/200 Hz. Trzeba iść na pewne kompromisy i określić co jest priorytetem.
 

ciaper

New member
napisz jak dotrze jakie masz wrażenia ze sprzętu , życzę samych pozytywnych :)

Niestety mam teraz bardzo mało czasu, żeby popracowac nad tym TV :(
Jedyne co zrobiłem to go uruchomiłem, ustawiłem kanały automatycznie i za pomocą ich "krok po kroku" ustawiłem niby parametry obrazu.
Więc jak narazie niewiele moge powiedzieć o szczegółach.
Niemniej po kilku chwilach spędzonych przed nim można stwierdzić, że obraz jak na SD (narazie) jest bardzo dobry.
A dźwięk rewelacyjny jak na TV, naprawdę ...
Resztę może kiedy indziej opiszę, bo nawet jeszcze NetTV nie uruchomiłem ;)
TV jest wart wydanych pieniędzy - jak skorzystałem z promocji w sklepie inetrnetowym Mix Electronics. Ale wiem że od jutra jest bez VAT-u w Saturnie, więc można się skusić ...
 

tomay74

New member
Niestety mam teraz bardzo mało czasu, żeby popracowac nad tym TV :(
Jedyne co zrobiłem to go uruchomiłem, ustawiłem kanały automatycznie i za pomocą ich "krok po kroku" ustawiłem niby parametry obrazu.
Więc jak narazie niewiele moge powiedzieć o szczegółach.
Niemniej po kilku chwilach spędzonych przed nim można stwierdzić, że obraz jak na SD (narazie) jest bardzo dobry.
A dźwięk rewelacyjny jak na TV, naprawdę ...
Resztę może kiedy indziej opiszę, bo nawet jeszcze NetTV nie uruchomiłem ;)
TV jest wart wydanych pieniędzy - jak skorzystałem z promocji w sklepie inetrnetowym Mix Electronics. Ale wiem że od jutra jest bez VAT-u w Saturnie, więc można się skusić ...

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do dyskusji.
Jak dotąd jestem zwolennikiem Philipsa i w swojej dotychczasowej karierze TV "maniaka" mogę powiedzieć że TV LCD z serii 9000 od około 4 lat to najwyższa półka telewizorów LCD. Na początku były Cineosy a teraz mistrzostwo świata w wyglądzie i jak zawsze nowinki technologiczne , których u innych producentów szukać ze świeczką. Obecnie sam jestem posiadaczem 37PFL9604H i wrażenia jak najbardziej OK. Niestety trochę się rozczarowałem obrazem z cyfrowej kablówki SD - pojawiają się na niektórych kanałach "duszki" szczególnie w scenach gdzie kamera ma duże zbliżenia na niekontrastowe elementy jak postać na ciemnym tle , a porównuję ten LCD do modelu który miałem poprzednio czyli do 32PFL9613D Cineos. Ogólnie , jeżeli Philips ( a obecnie w ponad 51 % LG :)) ) będzie dalej produkował tak znakomitej jakości TV serii 9000 a może i wyższej , nigdy nic innego nie kupię ;-). Mam jeszcze pytanie do forumowiczów : jakie macie poszczególne ustawienia na swoim 9604 , chciałbym porównać do moich. Słyszałem że przy pewnych ustawieniach np dużym DNR ( redukcją szumów ) zniekształcenia w formie rozmyć się zdarzają na słabszym sygnale.
 

tomay74

New member
Jakość obrazu w 37PFL9604H

Niestety , tak jak pisałem w moim poprzednim poście gdzie faworyzowałem ten model , muszę się wycofać raczkiem. a oto moje uwagi co do jakości obrazu i dzwięku po 2 tygodniach oglądania - podłączenie przez HDMI.
1. Na sygnałach SD oraz niektórych filmach DVD słabszej jakości ewidentnie widać że nowy procesor Perfect Pixel HD Engine działa niepoprawnie , tzn rozmywa np oglądaną twarz , która się porusza na ekranie co powoduje że obraz jest nieostry i to jest jedyny mankament ale bardzo poważny , który w tym momencie dyskwalifikuje ten TV - no chyba że to przypadłość mojego egz. ( na marginesie w przyszłym tygodniu TV jedzie do serwisu na kontrolę , diagnozę i kalibrację )
2. Niestety dźwięk też trochę zaskakuje - tzn super basy , bardzo ładne wysokie tony , natomiast brak średnich tonów , co skutkuje słabą słyszalności ludzkiego głosu.
3. Super wygląd , jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie , dużo możliwości podłączeń.
4. niestety TV nie odtwarza przez USB plików H256 i mkv - co może nie jest jakąś dużą wadą ale jest.
Jestem ciekaw co serwis Philipsa wymyśli.
Nadmienię że wszystkie porównania zostały zrobione do mojego poprzedniego TV a był nim 32PL9613D Cineos o takiej samej matrycy ( 2ms ). I to chyba tyle.
Aha zmiana softu na nowy , który jest na stronie Philipsa nic nie zmienia , ani co do obrazy ani dźwięku.
 

motobartcompany

New member
W moim 47 9664 głośniki lub buda czasami brzęczała i to nawet na 30% głośności. Dla mnie największą wadą mojego egzemplarza było to, że po włączeniu 200Hz widać było arfetelakty. Na stałych obrazach ok. Jednak w ruchu i na bajkach była masakra.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Pamiętajcie o tym że nie zawsze wina leży po stronie telewizora i nie zawsze należy zganiać wszystkie problemy na telewizor.

Trzeba brać również pod uwagę takie aspekty,jaki sygnał mamy dostarczany do telewizora,czy dobrej jakości bo jeżeli nie najlepszy to niestety uwydatni to się nam nie najlepszym odbiorem obrazu.

Również jeżeli nie posiadamy odbioru cyfrowego,tylko analogowy to niestety,ale nie możemy w takim przypadku zbyt dużo wymagać od telewizora,bo tak prawdę mówiąc telewizory lcd nie opłaca się kupować jeżeli mamy na nim oglądać tylko telewizję analogową.

Dużo też zależy od tego z jakim dekoderem współpracuje telewizor,są takie dekodery które potrafią zepsuć,a nie poprawić jakość przesyłanego obrazu do telewizora.

Niektórzy popełniają też błąd kupując zbyt duży telewizor względem odległości oglądania.A na programach SD objawia nam się to tym że widzimy za dużo szczegółów kiepskiego sygnału SD,a póżniej narzekamy na jakość obrazu.

Osobiście posiadam Philipsa 46 9704 który współpracuje z dekoderem wysokiej klasy Technisata HD K2 i obraz mam naprawdę bardzo dobry,ale duża zasługa w tym nie telewizora tylko dekodera który doskonale poprawia sygnał SD jak i HD.

A wszystkie poprawiacze obrazu mam wyłączone w Philipsie,gdyż Technisat tak obrabia obraz że jest mi niepotrzebna obróbka poprawy obrazu w Philipsie.

Niektóre poprawiacze obrazu w Philipsie jak i również u innych tylko psują jakość obrazu,a nie poprawiają ją i nieraz lepiej je wyłączyć.
 

juzeq

New member
co kupić jako następcę le32r71b ?

Witam serdecznie;)

Podłączę się pod temat. Posiadam od 4 lat Samsunga le32r71b i ze względu na zakup dekodera hd w polsacie (wcześniej była cyfra+) zastanawiam się nad zakupem lcd w rozmiarze 37"-40". Co możecie polecić - Phillips 37pfl9604h bezkonkurencyjny? Np. w stosunku do Samsunga le37b650?

Pozdrawiam Grzegorz
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Samsunga tylko bym wtedy kupił gdyby mi zależało na możliwościach multimedialnych bo w tym aspekcie przewyższa Philipsa,a jeżeli nie zależy Ci na tym to nie ma co się zastanawiać tylko brać Philipsa.

Pod tym linkiem masz pokazane jak się ogląda oba telewizory pod kątem.
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Philips posiada więcej plusów niż minusów w stosunku do Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

juzeq

New member
A w stosunku do mojego starego Samsunga będzie duża poprawa obrazu czy raczej na to specjalnie nie liczyć?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
A w stosunku do mojego starego Samsunga będzie duża poprawa obrazu czy raczej na to specjalnie nie liczyć?

Przez cztery lata w telewizorach Lcd bardzo dużo się zmieniło jeżeli chodzi o jakość obrazu jak i wyposażenie telewizora,technologia Lcd poszła w rozwoju technologicznym krok naprzód i jestem pewien że zauważysz różnicę pomiędzy Twoim starym telewizorem,a nowym Philipsem 9604.:shock:
 

vienna1980

Member
Bez reklam
A powiedz mi jak się ma lcd LG 42SL9000 do Philipsa?
Ewentualnie może jakąś plazmę polecisz?

Jeżeli chodzi o plazmę to w tej chwili na rynku pozostał praktycznie tylko Panasonic i wśród tej firmy można sobie szukać odpowiedniego modelu,ale nie kupuj plazmy jeżeli będziesz na niej grał,gdyż powstaną powidoki,oraz jeżeli masz nasłoneczniony pokój,gdyż wszystko na panelu będzie Ci się odbijało i psuło komfort oglądania.Ale ma też plazma swoje plusy bardzo dobrą czerń i dobry odbiór kanałów SD.

A co do wyboru pomiędzy Philipsem 9604,a LG9000 to jednak polecam Ci tego Philipsa,jest bardziej udanym modelem od tego LG.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
A JVC z serii DV1?:)

O nie tego modelu naprawdę Ci nie polecam jest to nieudany model firmy JVC,już lepszy jest ten LG z serii 9000.

Firma JVC po bardzo udanym,ale już starszym modelu LT WX70,zawaliła sprawę wypuszczając model z serii DV 1 który jest bardzo ubogi w regulacje obrazu, a jest to bardzo potrzebne w dobrym Lcd,to już wspomniany WX 70 miał więcej regulacji obrazu,posiada nieodłączane 100 Hz, które w dodatku nie najlepiej działa,posiada nienajlepsze kąty i czerń też nie jest rewelacyjna.W czasopismach specjalistycznych polskich czy też zachodnich ten model telewizora zbiera mało pochlebne recenzje,i wierz mi odpuść go sobie.
 

klosshans

New member
37PFL9604 - kolejna aktualizacja oprogramowania

Na stronie Philips'a kolejna aktualizacja oprogramowania sprzętowego - wersja: 000.026.070.000, z datą publikacji 2010-02-04. Szkoda, że nie umieszczają informacji jakie poprawki wnoszą poszczególne aktualizacje.
 
Do góry