Philips 37PFL8404H vs 37PFL9604H

vienna1980

Member
Bez reklam
arek70 napisał:
Jestem zdecydowany na Philipsa 9604 mam pokój 12 m, odległość od tv 2 m ale nie mogę się zdecydować co do wielkości 32' czy 37'.
Jaką wielkość doradzicie i czy 9604 ma obudowę do wyboru jasne aluminium czy ciemne.

Osobiście spotkałem się z telewizorami które mają obudowę oraz pilot w jednakowym kolorze ciemne szczotkowane aluminium podchodzące pod jasną czerń.
Co do odległości oglądania to jeżeli się stać to kup 37 cali,a jeżeli nie to przy 2 m 32 cale też może być.
Ale pamiętaj iż telewizor w miarę upływu czasu maleje nam,na początku z 2 m telewizor 32 calowy może Ci się wydać duży,ale po miesiącu odniesiesz wrażenie jakby zmalał.Tak więc jeżeli się stać to kup 37 cali i śmiało go kupuj, bo to naprawdę bardzo dobry telewizor z dobrą jakością obrazu i dźwięku,dobrze wyposażony i solidnie wykonany.
 

jery--

New member
Bez reklam
Wersja 37 calowa ma lepszą jakość dźwięku.
Ogólnie ten TV był bardzo chwalony w miesięczniku PŁASKIE EKRANY i wygrał tam test grupowy w tym rozmiarze.

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
jery-- napisał:
Wersja 37 calowa ma lepszą jakość dźwięku.
Ogólnie ten TV był bardzo chwalony w miesięczniku PŁASKIE EKRANY i wygrał tam test grupowy w tym rozmiarze.

Pozdrawiam

Mylisz się kolego wersja 32 i 37 cali posiada te same głośniki i taką samą moc.
Te dwa telewizory kompletnie niczym się nie różnią poza rozmiarem matrycy.
 

jery--

New member
Bez reklam
Te same głośniki i moc to nie znaczy ta sama jakość dźwięku z TV o różnym rozmiarze (chociaż nie wiem czemu?).
37PFL9604 jest najlepiej oceniany za jakość dźwięku z całej serii 96x4. Ktoś nawet tu na forum narzekał czemu jego 47PFL9664 ma gorszy dźwięk od 37emki.
Powtarzam tylko co przeczytałem w prasie fachowej i tu.

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
jery-- napisał:
Te same głośniki i moc to nie znaczy ta sama jakość dźwięku z TV o różnym rozmiarze (chociaż nie wiem czemu?).
37PFL9604 jest najlepiej oceniany za jakość dźwięku z całej serii 96x4. Ktoś nawet tu na forum narzekał czemu jego 47PFL9664 ma gorszy dźwięk od 37emki.
Powtarzam tylko co przeczytałem w prasie fachowej i tu.

Pozdrawiam

W dalszym ciągu powtarzam iż nie masz racji to że większy jest rozmiar matrycy nie oznacza że ma większą moc głośników,oba modele mają zastosowane takie same głośniki plus wbudowany subwoofer.

A te czasopismo to czytam już od dobrych kilku lat i posiadam ten numer w którym opisują ten test.

Modele 9604 występują w rozmiarach 32 i 37 cali,natomiast modele 9664 od 42 cale wzwyż i różnica między nimi jest tylko taka że 9664 ma 200 Hz,a 9604 100Hz,oraz 9664 ma czas reakcji matrycy 1 ms,a 9604 2 ms.A cała reszta pozostaje bez zmian.

Myślę że w końcu zakończymy ten temat?
 

jery--

New member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
...większy rozmiar matrycy nie oznacza że ma większą moc głośników,oba modele mają zastosowane takie same głośniki plus wbudowany subwoofer.
Dokładnie o to mi chodziło. Ale jak napisałem te same głośniki nie dają tej samej jakości dźwięku w tej serii w TV o różnych rozmiarach.

Modele 9604 występują w rozmiarach 32 i 37 cali,natomiast modele 9664 od 42 cale wzwyż i różnica między nimi jest tylko taka że 9664 ma 200 Hz,a 9604 100Hz,oraz 9664 ma czas reakcji matrycy 1 ms,a 9604 2 ms.A cała reszta pozostaje bez zmian.
Wszystko to wiem (dlatego napisałem: "z całej serii 96x4") tylko co to ma dźwięku o który się spieramy.
Sam myślałem że Philipsy z tej serii mają jakość dźwięku na tym samym poziomie, ale okazuje się że 37'" ma wybitny dźwięk jak na telewizor, a pozostałe rozmiary bardzo dobry.
Powtarzam, to nie moja opinia tylko zasłyszana z co najmniej dwóch źródeł. Ale życia za nią nie oddam:wink:.

Możemy zakończyć bo nie o tym ten wątek. Chciałem tylko coś podpowiedzieć koledze edkowski a nie spierać się o szczegóły.

Pozdrawiam
 

ciaper

New member
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno, ostatnie nurtujące mnie pytanie, na tym MOIM wątku ...

Co oznacza ostatnia literka w nazwie modelu ??
A dokładniej czym sie różni Philips 37PFL9604H od 37PFL9604D ??
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno, ostatnie nurtujące mnie pytanie, na tym MOIM wątku ...

Co oznacza ostatnia literka w nazwie modelu ??
A dokładniej czym sie różni Philips 37PFL9604H od 37PFL9604D ??

Przyznam Ci się że pierwszy raz spotkałem się z tym że ma na końcu literę D, z tego co się orientuję to nawet na rynkach europejskich ma na końcu literę H.

Być może jest to wersja na jakiś europejski kraj.

Jeżeli w tym temacie się mylę to proszę mnie poprawić.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Rzeczywiście na Polskim rynku można spotkać ten model z literką D,ale uważam iż nie wnosi ona nic do lepszego wyposażenia tego telewizora i raczej proponuję nie zawracać tym sobie głowy i jeżeli jesteś zdecydowany na kupno tego telewizora to lepiej kup go z literą H.
 

jery--

New member
Bez reklam
Dotychczas modele z literką D nie miały tunera DVB-T MPEG-4.
Ale w podanym linku jest informacja że ten model posiada takowy tuner i nie wiem czy to jest prawda.
Jak pisze vienna lepiej dla pewności interesować się tylko wersją H.

Pozdrawiam
 

Jump

New member
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno, ostatnie nurtujące mnie pytanie, na tym MOIM wątku ...

Co oznacza ostatnia literka w nazwie modelu ??
A dokładniej czym sie różni Philips 37PFL9604H od 37PFL9604D ??
Temat przerabiany na forum kilka razy, modele z oznaczeniem D mają tuner DVB-T/MPEG2, a z oznaczeniem H - DVB-T/C + MPEG4. Generalnie model 37PFL9604D/12 nie istnieje, jest to błąd sklepów internetowych!
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Temat przerabiany na forum kilka razy, modele z oznaczeniem D mają tuner DVB-T/MPEG2, a z oznaczeniem H - DVB-T/C + MPEG4. Generalnie model 37PFL9604D/12 nie istnieje, jest to błąd sklepów internetowych!

Weszłem na strony niemieckie i angielskie i tam też ten telewizor występuje z końcówką D oraz H i oba posiadają tunery MPEG 4 i nie dopatrzyłem się żadnych istotnych zmian w tych dwóch oznaczeniach.

Wydaje mi się że nie ma sobie więcej tym problemem zawracać głowy i ja osobiście daje już sobie z tym spokój.
 

Toshi

New member
Taka jest cena za świetny dżwięk i bajer typu Ambilight :) Ale moim zdaniem warto płacić te kilka złotych więcej za prąd :D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bez przesady. Ambilight to sa diody, a swietny jak na LCD dzwiek to moze pare watow wiecej (dwa malutkie subwooferki). Czuje, ze najwiecej energii pozeraja procesory obrazu...
 

ciaper

New member
A ma ktoś może linka do testu 9604 lub 9664, w którym byłaby również testowana prądożerność ?
Kiedyś widziałem takie testy dot. innych TV ...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Ten post kieruję do Kolegi "ciaper'

Drogi Użytkowniku zauważyłem że już dobry miesiąc zastanawiasz się nad kupnem Philipsa 37 9604,zakładałeś nawet podobne posty na innym forum,zauważyłem że pomimo że inne osoby zachwalały ten telewizor i Ci polecali to jednak to tej pory go nie kupiłeś i jesteś na niego w dalszym ciągu niezdecydowany.

Nie wiem w takim przypadku jak Ciebie przekonać do kupna tego modelu,powiem Ci jedno osobiście dobrze znam się na telewizorach i wierz mi że w kategorii 37 cali nie kupisz lepszego Lcd od 9604,na to że nie są to puste słowa,udowodnię Ci przytaczając testy telewizorów 37 calowych czołowych firm w specjalistycznym czasopiśmie brytyjskim"WHAT HI-FI SOUND AND VISION" brały w nim udział topowe modele znanych firm i Ledowe też i test ten wygrał 9604,a jest to Czasopismo mające dużą renomę w Europie ze swej fachowości i profesjonalizmu i lepiej sugerować się przy kupnie telewizora dzięki takiemu Czasopismu niż sprzedawcom sklepowym którzy wpychają nieraz to co zalega w magazynie lub użytkownikom tego forum którzy najczęściej zachwalają swoje telewizory i te polecają.

Tak na marginesie dodam że model Philipsa 42 9664 został produktem roku w kategorii telewizorów,a przecież 9604 to praktycznie ten telewizor tylko bez 200 Hz i z mniejszym czasem reakcji matrycy.

Jak odbierzesz moją radę to już Twoja sprawa,w każdym razie musisz podjąć męską decyzję i w końcu zdecydować się na kupno telewizora,bo do końca tego roku go nie kupisz jak będziesz taki niezdecydowany.

I jesteś za bardzo ECO przy wyborze telewizora:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry