Philips 37PFL8404H vs 37PFL9604H

ciaper

New member
Witam,

Zdecydowałem się na kupno Philipsa. I strasznie mnie męczą te dwa modele:
37PFL8404H
37PFL9604H
Obecnie różnica w cenie jest ok. 1200zł . Ale czy warto ?
Czy 9 oprócz bajeru wi-fi ma coś jeszcze takiego, dlaczego powinienem się zdecydować na nią ???

Z góry dziękuję za każdą opinię.
Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kubapełek napisał:
Cześć za wi-fi nie dałbym dodatkowo 1200 zet
Paweł

Mylisz się kolego nie płacisz tyle tylko za wi-fi,przedstawię ci jeszcze kilka uzasadnień:
-posiada lepsza jakość dźwięku i większą moc głośników,oraz dodatkowo 2 wbudowane subwoofery
-posiada lepszą elektronikę wspomagającą panel
-wykonanie obudowy oraz pilota jest z lepszych materiałów,jedno i drugie z dodatkiem aluminium,a nie tak jak 8404 fortepianowy świecący tandetny plastik
-szybszy czas reakcji matrycy
-no i wi-fi,jeżeli masz w domu ruter w innym pokoju,to jest to przydatne bardzo.

Pamiętaj jeszcze o jednym że seria 9604,to jest to samo co topowa seria 9664 tylko bez 200Hz,oraz z mniejszą reakcją matrycy,a reszta to jest to samo.
Seria 9604 jest do 37 cali,a seria 9664 powyżej 37 cali.
Ja osobiście kupił bym sobie Lcd 9604.
 

aldareene

New member
Dodatkowo PerfectPixel HD który gniecie nawet BraviaEngine 3. Jeśli cenisz sobie płynność obrazu to Perfect Natural Motion Cie powali, idealna ostrość i płynność obrazu, praktycznie wrażenie 50 klatek na sekunde.
 

ciaper

New member
9604 posiada WiFi i DLNA. Sprzedawca w sklepie stwierdził, że w związku z tym można bezprzewodowo łączyć kompa z telewizorem i używac go jako monitor. Nawet jak są w innych pokojach. Prawda to jest ?
Zresztą twierdził też że 8404 posiadający DLNA, ale nie posiadający WiFi równiez bezprzewodowo się tak łączy z kompem ...
Coś mi tu nie gra ...
 

g-p

New member
ciaper napisał:
9604 posiada WiFi i DLNA. Sprzedawca w sklepie stwierdził, że w związku z tym można bezprzewodowo łączyć kompa z telewizorem i używac go jako monitor. Nawet jak są w innych pokojach. Prawda to jest ?
Zresztą twierdził też że 8404 posiadający DLNA, ale nie posiadający WiFi równiez bezprzewodowo się tak łączy z kompem ...
Coś mi tu nie gra ...
Sprzedawca albo się zakręcił, albo nie wie o czym mówi. DLNA to, najprościej mówiąc, standard umożliwiający przesyłanie multimediów w sieci. Urządzenia pracujące w tym standardzie muszą być połączone w sieć (nie ważne czy Wi-Fi, czy kablem). Na komputerze uruchamia się serwer DLNA (np. Windows Media Player, Nero MediaHome 4, SimpleCenter) i udostępnia się tym samym multimedia, które będą widziane wtedy przez TV. 8404 może korzystać bezprzewodowo z zasobów sieciowych pod warunkiem, że podłączy się go kablem do routera bezprzewodowego :) Co do typowego używania TV jako monitora (korzystanie z systemu, granie w gry itp) to pozostaje połączenie kablem HDMI z komputerem. Mam nadzieję, że rozwiałem twoje wątpliwości :)
 
Ostatnia edycja:

g-p

New member
Miał rację co do tego, że można bezprzewodowo połączyć w sieć komputer i TV, ale w ten sposób na TV obejrzysz tylko te multimedia, które udostępniłeś na komputerze. Jeśli chcesz w pełni korzystać z telewizora tak jak z monitora, to nie ma innego wyjścia jak podłączyć go kablem (HDMI, VGA) do komputera.
 

g-p

New member
ciaper napisał:
na 8404 też bezprzewodowo ?
Tak, jak napisałem poprzednio, 8404 trzeba podłączyć kablem do routera bezprzewodowego żeby móc korzystać bezprzewodowo z multimediów udostępnionych na komputerze. Oczywiście w komputerze też musi być Wi-Fi.
 

ciaper

New member
OK. Jeszcze jedno pytanie, czy można do (obydwu modeli) podpiąć pendrive na USB i oglądnąć film tak jak na kompie z napisami ?
 

g-p

New member
ciaper napisał:
OK. Jeszcze jedno pytanie, czy można do (obydwu modeli) podpiąć pendrive na USB i oglądnąć film tak jak na kompie z napisami ?
Filmy z pendrive'a można oglądać ale TV nie odczytują napisów.
 

ciaper

New member
Czyli jednym słowem, polecacie zdecydowanie 9604.
Nawet nie patrząc na WiFi i Ambilight (to sa gadżety) 9604 jest zdecydowanie lepszy, widac dużą różnicę od razu jeśli chodzi o obraz i dźwięk ???

(chcę się upewnić, bo te 1300 zł różnicy piechotą nie chodzi ...)
 

edkowski

New member
Philips 32-37 PFL9604 czy warto kupić?

Witam serdecznie!

Chciałbym kupić super tv LCD,bardzo podoba się mi ten Philips.
Posiadam crt Philips 28 PW 9528 pixel plus,jestem z niego bardzo zadowolony.
Podpowiedzcie czy LCD będzie miał równie dobry kontrast,czerń i czy obraz SD nie będzie gorszy bo HD napewno jest świetne.Odległość od tv to 2,5m.Oglądam dużo sportu,smużenie odpada,jestem wymagający i to bardzo.

Dzięki za rady.:)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
edkowski napisał:
Witam serdecznie!

Chciałbym kupić super tv LCD,bardzo podoba się mi ten Philips.
Posiadam crt Philips 28 PW 9528 pixel plus,jestem z niego bardzo zadowolony.
Podpowiedzcie czy LCD będzie miał równie dobry kontrast,czerń i czy obraz SD nie będzie gorszy bo HD napewno jest świetne.Odległość od tv to 2,5m.Oglądam dużo sportu,smużenie odpada,jestem wymagający i to bardzo.

Dzięki za rady.:)

Jeżeli chodzi o telewizory w rozmiarze 32-37 cali to naprawdę nie widzę konkurenta dla tego modelu.Jest to bardzo udany telewizor.
A do Twojej odległości oglądania proponuję Ci kupić 37 cali.
 

bono288

Member
Witam!
Dołącze się do tematu.Również zastanawiam się nad zakupem tv do sygnału (narazie SD)oraz ps3 gry i filmy.Kąty musi mieć dobre,ponieważ w miejscu gdzie będzie stał nie będę oglądał na wprost.Po obu stronach tv są okna.Więc w pokoju jest troche "słońca" Ze względu na ilość miejsca muszę wybrać 32 cale.Myślę właśnie nad 9604 lub sharp le700e.Proszę o wasze opinie któren wybrali byście na moim miejscu.
Dziękuję
 

storkyy

New member
bono288 napisał:
Witam!
Dołącze się do tematu.Również zastanawiam się nad zakupem tv do sygnału (narazie SD)oraz ps3 gry i filmy.Kąty musi mieć dobre,ponieważ w miejscu gdzie będzie stał nie będę oglądał na wprost.Po obu stronach tv są okna.Więc w pokoju jest troche "słońca" Ze względu na ilość miejsca muszę wybrać 32 cale.Myślę właśnie nad 9604 lub sharp le700e.Proszę o wasze opinie któren wybrali byście na moim miejscu.
Dziękuję

Postanowilem odpisać w tym wątku (jest to jednocześnie mój pierwszy post na forum, ale śledzę je od dłuższego czasu), bo miałem okazję dzisiaj na żywo oglądać ten model philipsa w media markecie w Niemczech... Poszedłem do tego sklepu (mieszkam na granicy) tylko profilaktycznie, bo byłem już zdecydowany na sony model w5500. To co zobaczyłem bardzo mnie zaskoczyło...

W jednym rzędzie stały własnie ten sony, wspomniany przez was w dyskusji philips oraz samsung, sharp, oraz panasonic (nie pamietam dokładnie oznaczen serii, ale była to ta sama półka cenowa, rozmiarowa i wyposazaeniowa - z tego co pamiętam kazdy miał opcje w tylu 100mhz, wszelkie tunery, bajery, itd). Wszystkie 32 cale, cenowo mniej więcej okolo 1000 euro (jedne ciut więcej, inne mniej).

Jakość tego philipsa na tle pozostalych była porażająca. Obraz był zdecydowanie lepszy od innych, kąty widzenia niesamowite, jak nie w plaskim tv, kolory jak z bajki. Sony i sharp w porownaniu z obrazem z tego philipsa wyglądały jak przymulone i zamglone.

Od razu zaznacze, że to nie była kwestia ustawien, źródła itd. Przez bite 2 godziny siedziałem przy tych 5 modelach i zmieniałem co chwile ustawienia, źrodło (były dostępne różne - analog, cyfra, były tez kanały HD), temperature kolorów, wył/wł. 100mhz itd.

Niemieccy sprzedawcy przez ten czas około 12-15 razy do mnie przychodzili pytać czy na pewno mi nie trzeba pomóc :)

Powiem tyle - jeśli chodzi o kąty i sygnał SD to rewelacja. Przemieszczając sie wokol tego telewizora prawie wogole nie zauwazalem zmian! Raz stanałem idealnie w połowie drogi miedzy tym philipsem, a sonym (stały one na skraju wspomnianej przez mnie piątki telewizorów), Miałem do każdego około 2 metrów pod dużym kątem: lewe oko na philipsa - obraz żyleta, prawe oko na sony - obraz blady, wypłowiały.

Potem zmieniałem kanały na rożnego typu, aby sprawdzić zachowanie telewizorów przy roznym obrazie. Kanały typu info - aby zobaczyć jakość przesuwających się napisów, sportowe, aby zobaczyć obraz w ruchu, bajki.

Napisy typu pasek w tvn24 zdecydowanie najlepsze były w philipsie oraz o dziwo w samsungu (ale on miał rownież jak sony taki blady obraz). Z kolei panasonic miał jako jedyny niebieską poświatę na testowym białym ekranie.

Najciekawsze obserwacje miałem podczas wiadomości, gdy głowa spikerki wypełniała pół ekranu. Sony miał dziwnie poszarpane brzegi, krawedzie jej głowy. Panasonic i philips tego nie miały, krawędzie gładko się kończyły. Zaznacze ze na roznych opcjach ustawien to sprawdzalem, zawsze bylo to samo, nie pomagało nawet wlaczenie trybu motionflow. Dziwne, bo wszedzie czytalem ze ten tryb wlasnie pomaga rwanie i szarpane brzegi zminimalizowac (chyba ze coś źle doczytalem).

Sprawdzalem też to na roznych ustawieniach ostrości. Zawsze efekt byl podobny, tylko w mniejszej skali.

Od razu też zaznacze, że kilka dni wcześniej byłem w polskim markecie, gdzie testowalem tv teoretycznie z niższej półki sony model v5500 i on wydał mi się świetny - ale nie ogladalem go w towarzystwie innych modeli.

Wydaje mi się, że o tym też należy pamiętać wybierając telewizor. NIe bedziemy przeciez mieli caly czas obok siebie w domu tych innych modeli, ktore by nam przypominały ze ten nasz jest gorszy. Np. moja żona, która była ze mną nie widziała większej różnicy - mówiła, że coś tam widać inaczej, ale dla niej to nie ma znaczenia w zupełności.

Ale skoro mamy już to porównanie to będziemy wiedzieć który kupić :) Tak jak ja - i na pewno to nie będzie mój upatrzony wcześniej sony, ale ten właśnie philips.

Moja subiektywna kolejność wspomnianych modeli.

1. Philips
2. Panasonic
3. samsung
4-5. Sony, sharp

Sory, że poza sonym i philipsem nie podałem oznaczeń, ale niestety nie pamiętam. Nie brałem ich wogole pod uwagę, stąd nie zapisałem.
 

arek70

New member
Jestem zdecydowany na Philipsa 9604 mam pokój 12 m, odległość od tv 2 m ale nie mogę się zdecydować co do wielkości 32' czy 37'.
Jaką wielkość doradzicie i czy 9604 ma obudowę do wyboru jasne aluminium czy ciemne.
 
Do góry