Philips 37PF9830 czy Samsung LE40M61B , do cyfry+ i dvd

Fatman_1

New member
Bez reklam
Xbox 360 czy zagra HD ? Tak ale ....

Witaj Dali,

Miałem dokłądnie ten sam dylemat co Ty. czy brać ten nagrodzony Samsung czy też dołożyć "trójaka" i wziąć Philipsa.
Oglądałem długo, brałem swoje płytki itp.
Większość mojego sprzętu w domu to Samsungi. Mam zaufanie do firmy ale...
Przekonała mnie pełna matryca 1920 x 1080 w Philipsie.
Nic nie trzeba będzie skalować "when HD shows up" a co powoduje skalowanie to wszyscy wiedzą. Poza tym ambilight.
To naprawdę robi klimat.
Co jeszcze? Pełny PIP (2 tunery).
Jest jeszcze obracana pilotem obudowa ale u mnie np. leży ona w garażu bo TV wisi na ścianie.

Zwróć uwagę na odległość z której będziesz oglądał.
Na 40" to do kablówki musisz mieć 4m bo inaczej pikseloza.
U mnie to jest 3,5m a kablówka jest cyfrowa (Elsat Poznań).
I jest BOSKO !

Uczciwie powiem, że trochę denerwuje mnie niezachowywanie nastaw dla danego kanału i tzreba "dojeżdżać" czasem pilotem jak sygnał na jakimś kanale jest kiepski.

Telewizor wart tych pieniędzy. Szczerze polecam.
 

awujotka

New member
Bez reklam
I ja się dołączam do wypowiedzi poprzednika. Telewizorek jest super!!! Aż nie chce się przestac oglądac. Wierz mi, mówi to osoba, która spędzała do tej pory jedynie minuty przed telewizorem. Nie wiem jak gra ten Samsung, ale jak oglądaliśmy z mężem w sklepie telewizorki, to jedynie Philips (mówię o jakości obrazu) przyciągał nieustannie wzrok. I tak mój mąż przekonał się do zapłacenia sporej sumki. A mówił wcześniej: "dlaczego to musi tyle kosztowac?" A teraz wcale nie żałuje wydanych pieniędzy, oglądamy filmy na nowo, bo chce się patrzec!!!
 

rafaello

New member
TV LCD 40''

witam,

podzielcie się proszę doświadczeniami, jak wyglada obraz z kablówki przy Philips'ie. Tylko szczerze :)


pzdr,
 

Bernesco

New member
Dalli,
Fatman ma wiele racji, wszystko zalezy od odległosci, przy mniejszej niż cztery metry Philips będzie idealny.Sam mialem dylemat 37 a 40, wybrałem czterdziestkę bo:
1)posiadałem wcześniej CRT 29", a to z mojej odległości 4,5-5,0 ogladało sie kiepsko.
2)patrzac poprzez wysokość matrycy(ekranu) , to porównywalna, mniej więcej z panoramicznym 37, zatem czytanie liter i oglądanie szczegółów podobne
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Po to jest HighDefiniton żeby cieszyć oko szczegółami.
Żeby je zobaczyć trzebo być blisko ekranu albo kupić lornetki dla rodziny i gości w salonie.
37" HD 1920 x 108 oglądamy z (góra) 2 m.

Dalsze oddalenie to nieporozumienie bo tracimy cały sens wysokiej rozdzielczości.
Ogół myśli, że jak ma C+ lub Polsat Cyfrowy to ma Top.
Otóż nie !
Obecnie mam w dyspozycji Snazzio player i na ekranie mogę moim gościom wyświetlać wiele fimów HD.

LCD 768 linii to jest bardzo daleko od HD TV.

PS.:

Sanzzio to rewelacja !!!
Koniec z problemami PC ; kodeki. playery i inne !!!
Mam tego dość po tym jak "format C" nie dał oczekiwanych rezultatów.
Why ? Who knows ?

DDR zmęczone, złe bufforowanie XP czy pada karta graficzna ATI ?
Godne nowego tematu !!!

Z pmcomp porównamy jutro z Buffalou.
Jak się wyśpię bo pmcomp-owi zdechła bryka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zgadzam się absolutnie. Szkda jakości HD jeśli sidzisz daleko od ekranu. Ale jęsli z kablówki masz słaby sygnał - to jakość tragiczna.Tu z kolei trzeba siedzieć jak najdalej.
Philips 9830 - napędzany sygnałami hd - pokazuje różnice szczegółów .
Jak działa przy Samsungu - musisz sprawdzić sam.
Samsung ma wiekszą płynność w palu , pozwala to ogladać kablówkę z blizszej odległości.
poprosić musisz o pokaz - sam się przekonasz
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z każdego źródła i każdego złącza gra znakomicie.
Jedynie Pal z TVP przy bliskiej odleglosci gra fatalnie.Czyli nie każda kabklówka może sobie poradzić.Wówczas płynność jest znacznie lepsza w TV Samsung.
pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Witam,

[1] Zgadzam się z Januniem w 200%. Sam, po zapuszczeniu filmu HD przysunąłem sobie fotelik na 1,5m, żeby nacieszyć oko pełną matrycą HD w moim 37PF9830. Nie ma w tym żadnej przesady

Z 3,5 m ogląda się przyjemnie ale chciałem sprawdzić przy jakiej odległości "ziarno" zacznie mnie wkurzać. Ktoś pisał kiedyś o przysuwaniu ściany... nie ma w tym przesady. Pełne HD z 1,5 - 2,0 m to jest to.

[2] Kablówkę natomiast... 3 m to minimum dla tego telewizora. Zauważam znaczącą różnicę przy oglądaniu tych samych kanałów podanych "cyfrowo" a "analogowo".

[3] Philips a PC spisuje się znakomicie. Pisałem tu już, że podłączałem Athlona 3000+ z GForcem 660-GT po DVI. Obraz od razu wchodzi w tryb 1920 x 1080i (po ustawieniach na kompie) i nie ma żadnego obcinania brzegów. W wersji "light" (Athlon 2000+ z Radkiem 9550) - mogłem uzyskać tylko 1366 x 768 ale obraz wcale się nie ciął. Oglądalność płynna (to dla tych co kupują telewizorki z takimi matrycami).

[4] Jak patrzę na te bóle porodowe Kissa to chyba zdecyduję się na Nazistę. Zmartwiła mnie "nieczymnność" wyjść analogowych 5.1.
Czym najlepiej podać dźwiek do wzmacniacza ?

Pozdrawiam,
 

janunio

New member
Bez reklam
Fatman_1 dzieki Ci.
Tyle lat czekałem na potwierdzenie prawd oczywistych.
Masz poprostu zawodowy sprzęt w tym LCD 1920 x 1080.
To podstawa do kreowania opinii.

Śmierć plazmą i 768 linią
Niech żyje HD
PS W opisie VOBIS z wczoraj nie ma już nic o 5.1 po analogu.
Wydaje mi się, że to przesądza o tym, że w Sigmie 20L nie ma nic oprócz stereo. Po cyfrze jest super 5.1 bez problemu tak DD AC3, AAC czy WMA PRO ( tylko w Snazio).
Jeżeli nie mamy amplitunera do kina domowego to możemy zastosować Creative 2 NZ. Dekoduje DD na 6 analogów. Kosztuje ok 300 zł i daje możliwość obsługi suround przez dwa lub trzy zestawy stereo.
Będę dziś testował takie rozwiązanie.
 

RAF1973

New member
z poniższego forum:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=243817
wynika że philips nie wyświetla natywnej rozdzielczości 1080:
"...To summarize:
1080i video: no 1:1 pixel mapping, shown with a few percent overscan
1080i from pc: see above
1080p from pc: no picture at all

This is very dissapointing for me, because apart from the problems with 1080i (no 1:1 pixel mapping) and that 1080p is not possible this tv is really great.
We will see what software updates in the future will bring (or not)."
co wy na to?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
RAF, zapomniałeś przytoczyć początku tego posta:

[...]about 1080i video signals on the 37PF9830:

an owner in Germany has tested now feeding the 37PF9830 with 1080i signal from a DVD player. It looks like the DVD is scaled two times, once in the DVD Player to 1080i and then in the Philips again, because it is shown with a few percent overscan. At least this is the situation with the current software.
Maybe this is interesting for someone here [...]

Sygnał pochodził z DVD playera, tak więc PAL podawał
w najlepszym razie przez 1 lub 2 upskalery (tego nie wiemy).
Gostek coś kręci (ten Niemiaszek). Jaki overscan ?
Agadzam się, sprawdzałem programem testowym: ucina 37PF9830 po 15-20 pikseli z góery i dołu ale to normalne w każdym TV.

Oglądanie WMVHD jest komfortowe i nie mam wrażenia overscanu.

1080p nie testowałem bo nie mam nawet jak tego zapuścić.
Próbowałem wymuszać ten tryb w karcie graficznej GF6600GT
ale zarówno dla 50HZ jak i 60Hz "widzę ciemność".
 

ww-05

New member
Oglądałem właśnie (w MM) Philipsa 37PF9830, kiedy podszedł jakiś człowiek i zaczął zachwalać 42" Toshibę LCD, szczególnie zwracając uwagę na nowszy przetwornik w Toshibie. Przełączyliśmy Philpsa na zwykły sygnał z satelity (chyba Cyfra+) i akurat obraz z Philipsa wydawał się lepszy, choć ta Toshiba 42" (1366x768) wyglądała dość porządnie, ale jednak kilkakrotnie wracaliśmy do Philipsa. Czy ktoś może napisać coś więcej o tych ukrytych zaletach Toshiby 42" LCD w stosunku do "przestarzałego już" Philipsa?
 

awujotka

New member
Bez reklam
Zauważ, że Philips ma rodzielczoś 1920 x 1080, natomiast Toshiba przy większym ekranie ma "tylko" 1366 x 768. To chyba stąd ta różnica w jakości obrazu. Zresztą może się mylę, ale sama mam owego Philipsa i kilkoro znajomych po obejrzeniu obrazu u mnie zmieniło poglądy co do innych marek (chcieli kupowa Samsungi, Sony i Sharpa). Teraz chcą tylko Philipsa:)
 

Spamik

New member
Czytan właśnie grudniowy numer "Kina Domoweg" a w nim test Philipsa 32PF9830/10. Cytuję: "Rozdzielczość rzeczywista matrycy to WXGA 1366x768 pikseli." Jak to jest z tymi danymi fabrycznymi. Czy aż tak daleko można posuwać się z nabijaniem klientów w butelkę ?
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kurcze, a ja coś mnie się wydaję, że zorganizuje taki test po nowym roku, zaproszę forumowiczów, pozakrywam tv, zostawie same ekrany widoczne, i jestem ciekawy kto odróżni full hd od 13xx :D
 

janunio

New member
Bez reklam
2005 podsumowanie roku HD

Oczywiście puścisz TVP 1 z anteny domowej.
Wtedy wygra plazma 480 linii.
Mogę się założyć.
 
Do góry