Philips 32PW9551 i kablowka?

majk!

New member
Witam szanownych forumowiczow.
Jestem nowym uzytkownikiem i od jakiegos czasu przegladam to forum. Obecnie jestem na etapie kupowania telewizora CRT z uwagi na to, ze bedzie on podlaczony tylko do kablowki i nie przewiduje cyfrowej telewizji akurat w tym pomieszczeniu. Po przejrzeniu wiekszosci postow na ten temat wybor byl oczywiscty - Philips 32PW9551. Ale, ale... Czy jest sens kupowac ten telewizor wylacznie do sygnalu SD z analogowej kablowki? Czy w takiej sytuacji nie powinienem rozejrzec sie za czyms tanszym, zeby nie wydawac pieniedzy na cos czego zalet nie wykorzystam? Czy jego przewaga nad konkurencja jest rowniez widoczna przy odbiorze takiego sygnalu? Mimo wszystko zalezy mi na jak najlepszym obrazie z tego zrodla. Mam nadzieje, ze podzielicie sie ze mna swoim doswiadczeniem w tym temacie. Pozdrawiam. Michal
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli nie jestes jeszcze w pełni przekonany do zakupu tego Phila i możesz zrobić korekte w kasie to pomyśl raczej o plaźmie.Phila mozna kupić od ok 2100

http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/85992

a najtańsza plazmę np Panasonica od ok 2800
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/191876

Nie dość że napewno zyskasz na jakości ,to jeszcze na wielkości ekranu.Poza tym tv nie kupujesz na rok czy dwa. Z tym crt-ekiem zostaniesz jak z reką w nocniku A Panasem bedziesz się jeszcze długo cieszył Nie masz pewności czy jednak za 6-12 miesięcy nie kupisz jakiejs platformy cyfrowej .Wtedy masz pewnośc ze wykorzystasz Panasa w 100 % a Philipsa już niestety nie . Philips jest najlepszy w swojej klasie , to fakt ale to odchodząca technologia i wg. mnie szkoda tracic na niego tylko albo aż 2100PLN

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

majk!

New member
Zgadzam sie z toba co do wyboru plazmy, ale zapomnialem dodac jednej rzeczy. Telewizor bedzie stal w sypialni. Nie zmiesci sie nic wiecej niz 32". Platforme cyfrowa planuje zakupic w niedlugim czasie ale do salonu i tam juz chcialbym cos wiekszego np 42". Ale to temat na inna dyskusje... Myslalem o LCD 32" ale z tego co przeczytalem na forum przy sygnale SD ten Philips bije LCDki na glowe. Nie zalezy mi na glebokosci bo i tak bedzie zabudowany w szafie. Generalnie problem jest taki. Szukam najlepszego sprzetu 32", ktory bedzie podlaczony do kablowki. Glownym kryterium jest jakosc obrazu. A co myslisz o Slimach? Faktycznie taka tragedia? Pozdr.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapomnij o slimach .Nie widzialem jeszcze modelu żeby nie miał problemów z geometrią obrazu .
A wracając do tematu jeżeli faktycznie bariera "architektoniczna" jest nie do przeskoczenia to chyba zostaje ten PHIL:( /:)
 

kaperecz

New member
Cos nie mam przekonania do Phylipsów. Mój (29" 100H )po czterecz latach wymaga wymiany kinoskopu (a dałem za niego 3000zł.)Facio z serwisu mowi ze to nie opłacalne.
 

arturnafciarz

New member
Nie zapominaj o slimach. Bronię ich na tym Forum, bo od ponad pół roku eksploatuje 32 calowego Samsunga (model 419). Geometria rzeczywiście zła. Do tego dochodzi głośne włączanie. Tak dziala cewka rozmagnesowująca kineskop, która uruchamia się przy prawie kazdym włączeniu odbiornika. Wszystko to rekompensują mi wspaniale kolory i bardzo dobry kontrast. Obraz jest dużo bardziej naturalny niż w LCD-kach. Zła geometria nie przeszkadza przy oglądaniu filmów, jedynie przy telegazecie no i potrafi wygiąć pasek informacyjny (taki jak np w TVN 24). Dodatkowy atut tego TV to ładny design. Po wsadzeniu w segment (łatwe w przypadku slima ale pamietaj o wentylacji) może uchodzić za plazme . Philips wygląda przy nim jak krowa. Obraz z przyzwoitego DVD jest znakomity do tego stopnia, że ostatnio podczas oglądania kreskówki (Krowy na wypasie) mój znajomy miał przez chwilę wrażenie, że ogląda obraz HD (ten model jest HD Ready). Niestety UPC nie nadaje jeszcze w formacie HD. Myślę, ze w porzadnym sklepie pomogą ci wybrać egzemplarz z przyzwoitą geometrią ( widzialem z idealną ale było już za późno, kupiłem gdzie indziej).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry