Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Jared

New member
kopot1 napisał:
Daje daje tylko , trzeba to +/- naciskac na TV .

No a jak robie ? naciskam jednoczesnie te klawisze i wciskam power w TV i nic, dalej sa jak byly ... Moze bedziesz taki mily i napiszesz jak Ty to robisz, mozliwe, ze to sie jakos inaczej przyciska ;/
 

kopot1

New member
Jared napisał:
No a jak robie ? naciskam jednoczesnie te klawisze i wciskam power w TV i nic, dalej sa jak byly ... Moze bedziesz taki mily i napiszesz jak Ty to robisz, mozliwe, ze to sie jakos inaczej przyciska ;/
przeciez pisalem !!!
Naciskaj +/- na TV a nie na pilocie !!!
 

Jared

New member
kopot1 napisał:
przeciez pisalem !!!
Naciskaj +/- na TV a nie na pilocie !!!

A gdzie ja napisałem, ze naciskam te klawisze na pilocie ? :eek: naciskam na TV oczywiscie i nic, moj soft 1.4, moze to ino na 1.5 dziala ?
 

kopot1

New member
Jared napisał:
A gdzie ja napisałem, ze naciskam te klawisze na pilocie ? :eek: naciskam na TV oczywiscie i nic, moj soft 1.4, moze to ino na 1.5 dziala ?
No to juz nie wiem , u mnie dziala mam soft 1,5 ale wydaje mi sie ze powinno dzialac na kazdym - moze nie umiesz nacskac hehee ( zarcik , zarcik) :)
 

Adaramix

New member
Co do ustawien fabrycznych to dalej nie sprwdzałem bo nie chcę ich przywracać. Tez uważam że powinno działać. Jest jeszcze taka opcja w menu serwisowym jak się nie mylę. Może tam spróbuj. Ale osobiście nie radze grzebać - gwarancja !

Co do serwisanta to go jeszcze nie było :(
 

Jared

New member
Super szybcy serwisanci ...

kopot1 normalnie naciskasz + i - jednoczesnie i potem power na TV ? Ja tak robie ciagle i zero, null etc. ;/ ale daje sobie juz z tym spokoj
 

Adaramix

New member
Taaaa super szybcy i zorganizowani ;-)

Był dzisiaj. Przywiózł całą płytę do telewizora zamiast kompa z nowym biosem.
Niby nie był w stanie ściągnąć bo cos mają z łączem w firmie. Na tej płycie miał być niby nowy bios ale okazało sie że pomylił telewizory i wzioł do modelu 29''. Cos mi się wydaje że .... poprostu kręci. Moim zdaniem softa może ściągnąć nawet u mnie w domu. Kompa swojego może nawet przez wi-fi sobie podpiąć. Proponowałem oczywiście. Wymijająca odpowiedź niestety.

Tak więc na dzień dzisiejszy jestem w posiadaniu uszkodzonego TV, takiego go dostałem ze sklepu i za taki zapłaciłem nie małą kasę. coraz bardziej mnie to wkuża ! Jestem zdania że skoro zakupiony towar posiadał usterkę w momencie zakupu, a została ona ujawniona w pare dni użytkowania srawa powinna byc załatwiona poza serwisem. Serwisować można produkty które były wolne od wad i powstały one w trakcie urzytkowania. Opisywana tutaj fala wystąpiła od razu po pierwszym podłączeniu. Tak więc ustrka juz była.

Zobaczymy co będzie dalej. Nastepny termin to bliżej nie określony dzień przyszłego tygodnia.

Jak widzę nie ma nadal żadnego postu od kogoś z tą samą usterka w który by było opisane rozwiązanie tej sprawy.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

misiek29

New member
ustawienia dźwięku

Witam. Kupiłem philipa 29'' 9521.przedtem miałem samsunga 100 Hz sprzed 6-7 lat.Jak włączyłem ten telewizor, to pocułem się jakbym przesiadł sie z poloneza do merca:)
Mam pytanko (bo tak w ogóle to jestem zielony w tym temacie):co oznaczają te wartości w menu dźwięk? Jakie,zadaniem kolegów,będą najlepsze ustawienia audio?
Z góry dziękuję!!!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Najlepiej podłączyć zewnętrzne głośniki, szczerze mówiąc, bo te wbudowane to straszny badziew...
Jeśli musisz zostać przy zewnętrznych, podbij basy - ja miałem ustawione 30,15,0,0,0
 

misiek29

New member
radosuaf napisał:
Najlepiej podłączyć zewnętrzne głośniki, szczerze mówiąc, bo te wbudowane to straszny badziew...
Jeśli musisz zostać przy zewnętrznych, podbij basy - ja miałem ustawione 30,15,0,0,0

wielkie dzięki!Jest o wilel lepiej:)
 

misiek29

New member
kable YUV

Piszę trzeci raz i mam wielka prośbę. Jak juz pisałe, przesiadłem sie z samsunga 100 Hz (modelu nie pamietam, ale był sprzed 6-7lat)na philipsa 29''pt9521. Ogónie jest super, ale podłączyłem kable komponent, a właściwie YUV firmy hama, do nagrywarki daewoo(wiem, nie ta firma, ale brak kasy na inną,lepszej firmy), ustawiłe sprzęt na progressive scan bez przeplotu. Spodziewałem się super obrazu, a tu troszke się rozczarowałem. niby ostry, ale to nie to-był lepszy przez euro.
Mam pytanie:czy to wina nagrywarki(słaby sprzęt), czy wina kabli(czytałe gdzieś,że jest jakś różnicy między YUV a "czystym" komponentem).Dodam jeszcze, że na ekranie TV pokazuje się napis:576p.Filmy DVD są w naprwdę dobrej jakości...
pozdrawiam
 

misiek29

New member
radosuaf napisał:
Pewnie chodzi o to, że masz 50 Hz i brak Pixel Plus... 100 Hz i PP masz tylko przez antenę, SCART i S-Video.

zgadza się.Pisałem, że przy odtwarzaniu DVD jakość jest super. Tak samo przy puszczaniu dvix,ogląda się jak z płyty DVD.
 

Adaramix

New member
Witam ponownie.

No i następna próba zwalczenia fali spełzła na niczym. Serwisant znowu pojawił sie u mnie w domu. Tym razem z płytą do mojego telewizora. Wymienił i ... nie chcieli byście tego widzieć. Nie dość że fala jak była tak jest to jeszcze obraz stał się całkowicie nie do oglądania.
Nie pozostaje nic innego jak zabrać TV do serwisu, na bliżej nie określony czas i z niewiadomym skutkiem. Nie mam juz sił. Napiszę tylko że sie na to nie zgodziłem i będe dochodził swych praw w sądzie. Dzwoniłem jeszcze raz do Philipsa jednak i to nic nie dało. Miła Pani poinformowała mnie że zostały złamane moje prawa jako konsumenta i że oni jako firma nie moga nic zrobić. O usterce oczywiście nic.

Na tym kończę swoje boje z "falą". Pewnie nigdy sie nie dowiem\y co jest jej przyczyną i czy da sie naprawić. Zresztą nikt z użytkowników piszących o tej usterce juz się nie odezwał. Gdyby jednak był jeszcze ktoś kto może powiedzieć cos na ten temat to prosze o napisanie kilku słów.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

daro_1

New member
Adaramix napisał:
Witam ponownie.

Na tym kończę swoje boje z "falą". Pewnie nigdy sie nie dowiem\y co jest jej przyczyną i czy da sie naprawić. Zresztą nikt z użytkowników piszących o tej usterce juz się nie odezwał. Gdyby jednak był jeszcze ktoś kto może powiedzieć cos na ten temat to prosze o napisanie kilku słów.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
Problem jest taki że niestety taka firma jak P ma nas za absurd , i jest więcej ludzi co ten problem widzi.Tyle w ramach pocieszenia.
 

kaz42

New member
fala w philipsie 9551

Niestety jezeli chodzi o firme Phillips totalnie lekcewazy klientow przed kilkoma tygodniami napisalem maila i mimo potwierdzenia otrzymania i obietnicy odpowiedzi cisza do dzisiaj.Mysle ze czas przestac kupowac produkty Phillipsa moze wtedy cos sie zmieni?A moze zasypmy ich mailami?Mysle ze sprawe stosunku Phillipsa do klientow nalezaloby naglosnic. Pozdrowienia Kaz
 

Adaramix

New member
Witam.

Z całą stanowczością podzielam twoje zdanie Kaz42 !!!
Ja miałem tak samo. Jednak zagrali przedtem troche na zwłokę. Pierwszego maila do nich wysłałem ze strony Philipsa. niestety można tam wpisac tylko 100 znaków. Skutek - najpierw potwierdzenie otrzymania a potem proźba o dokładny opis usterki. Po dokładnym opisie wysłanym już z outloka pusty mail w odpowiedzi. Po ponownym moim mailu mail z proźbą o kontak z lokalnym serwisem. Kurcze to po co był im dokładny opis usterki ? Nie mogli od razu do serwisu odesłać. No i te puste maile jeszcze.
Juz zaczynam szukać w internecie miejsca gdzie można opisywac podobne problemy, gdzie można opisać nieuczciwych sprzedawców i producentów. Na pewno takie strony istnieją i je znajdę. Wysłałem już maile z opisem mojego przypadku do :
Inspekcji Handlowej
Federacji Konsumentów
Rzecznika Praw Konsumenta
Dyrekcji Firmy Mix-elektronics S.A. w której to jednym z salonów kupiłem telewizor. Na marginesie dodam że od tego ostatniego nie dostałem do dziś odpowiedzi co tez daje do myślenia ...

Co do produktów firmy Philips nie będę wyrokował na podstawie tego modelu telewizora. Są dobre jak i złe, są sprawne jak i uszkodzone. Tak ma się prawo zdażyć każdej firmie. Jednak sprawa dbałości o klijenta pozostawia wiele do życzenia. W moim przypadku okazala się wręcz żenująca ! Zarówno sam konakt jak i załatwienie sprawy. Poniosłem tylko niepotrzebne koszty.
Dla mnie sprawa jest jasna i powina byc załatwiona przez producenta w ten sposób. Jeśli juz do sklepu trafił produkt z faryczna usterka która została ujawniona w kilka dni od momentu zakupu to sklep powinien dokonac wymiany towaru na wolny od wad, po potwierdzeniu suterki przez autoryzowany serwis. U mnie to potwierdzenie miało miejsce lecz wymiana niestety nie. Zostałem za to wkręcony w procedure usuwania usterki produktu na gwarancji. Każda szanująca sie firma powinna wymienic towar.

To na razie tyle w sprawie. Wątek troche zbacza na inny tor ale cóż ... takie życie. Co do samej usterki to sprawdzałem ostatnio DVD LG z wyjściem HDMI. Niestety fala wystepuje tak samo jak po podłączeniu component. Jednak tylko dla rozdzielczości 576p. przy innych np. 720p juz nie wystepuje.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie - zaciekawił mnie wątek "fali".

Próbował ktoś jak zachowuje się TV ale przy 60Hz (NTSC podać progresywnie).


Ps - jak już odpowiedź była = proszę o namiar.


Pozdrawiam. ;)
 

Adaramix

New member
Hmm

Dziś już może nie ze względu na porę ;-) ale jutro sie postaram to sprawdzić. Poszukam tylko jakiegoś DVD nagranego w NTSC. Oświeć mnie tylko jak mam ustawić te 60 Hz ? Można jakoś w samym TV ? Gdzie jest wyświetlana informacja o aktualnym odswierzaniu ?

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...DVD musi wypuszczać tylko NTSC (w ustawieniach i uwaga=czasami jest funkcja NTSC on PAL TV, to zablokować).

TV sam przejdzie na NTSC (przeważnie proporcje się zmienią - bo kalibrowanie w NTSC prawie zawsze błędnie ustawione).

To tyle (mozna też Xboxa pożyczyć, a tam czyste NTSC nie jest problemem, niezależnie od materiału)


Ps - jak będzie ok (nie wiem), to można wtedy spojrzeć, czy np ktoś nie ma możliwości w swoim STB przejścia na wyjście NTSC .




JEST JESZCZE DRUGI PROBLEM (dla mnie):
Czy moze ktoś zrobic taka próbę:
a/ podlącza STB przez HDMI (potem YUV) i ocenia jakąś próbkę np HDTV
b/ ten sam materiał (jak to możliwe - jak nie to dalej HDTV) ale podłączony przez RGB (EuroRGB - czyli skalowany w dół do SD) ale w OTV załączone poprawiacze typu PixelPlus itp.

Jak ocenicie różnice w jakosci?
 
Ostatnia edycja:
Do góry