Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Driverek

New member
daro 1 napisal:
"1."Jasna plama" - umiejscowiona na środku + pasek pionowy w połowie ekranu - Podczas oglądania występują dokuczliwe zmiany intensywności na jasnych tłach (niebo ,tafla wody, jasne ściany etc.)"

..tak jak pisałem wcześniej, mam dokładnie to samo, :x tyle że u mnie na 32PW9551, nie mam na szczęście póki co żadnej fali ani przebarwień maski.

Czy w związku z zaistaniałym faktem jasnej plamy i dużych różnicach intensywności świecenia wypada interweniować i żądać wymiany??? czy to może się pogorszyć???
Ja trochę poustawiałem i zjechałem z CL z 8 na 3 i obecnie zmiany intensywności nie są już tak widoczne i dokuczliwe.

Pozdrawiam
 

daro_1

New member
Driverek napisał:
daro 1 napisal:
"1."Jasna plama" - umiejscowiona na środku + pasek pionowy w połowie ekranu - Podczas oglądania występują dokuczliwe zmiany intensywności na jasnych tłach (niebo ,tafla wody, jasne ściany etc.)"

..tak jak pisałem wcześniej, mam dokładnie to samo, :x tyle że u mnie na 32PW9551, nie mam na szczęście póki co żadnej fali ani przebarwień maski.

Czy w związku z zaistaniałym faktem jasnej plamy i dużych różnicach intensywności świecenia wypada interweniować i żądać wymiany??? czy to może się pogorszyć???
Ja trochę poustawiałem i zjechałem z CL z 8 na 3 i obecnie zmiany intensywności nie są już tak widoczne i dokuczliwe.

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia czy się pogorszy czy polepszy ponieważ nie pracuje w serwisie RTV.Ty to widzisz i jeżeli uważasz to za wadę to poproś sprzedawce o wymianę na egzemplarz WOLNY OD WAD.Nie jest to proste ale też nie jest niewykonalne (mi się udało).Jeżeli to zawiedzie to tylko serwis a tam następne schody z normami producenta etc.Prawa jako konsumentom nam nadali ale z ich egzekfowaniem jest nieco gorzej.

Aha jeszcze jedno jeżeli wezwiesz serwis to:
1.Nic nie zmieniaj w trybie serwisowym..ustawienia fabryczne!
2. przypilnuj aby wystawił Ci ekspertyzę techniczną ...może się przydać.

Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

tsr

New member
32pw9551/12 Rewelacja!!!

Witam!!!

Zakupiłem ten TV ( 32PW9551/12 ) jakieś 3 dni temu - jestem zachwycony! Kombinajcą 123654 sprawdziłem sofcik - 1.5 - żadnych defektów o których pisaliście, obraz żyletka. PIXEL PLUS zachowuje się świetnie - widzę ogromną różnicę w stosunku do Digital Scan - obraz Ż Y L E T A bez żanej przesady!! Geometria super, kolory też bez zastrzeżeń - jak narazie jestem super zadowolony : ) Oczywiście wszystko idzie na Polsacie Cyfrowym z którego też jestem mega zadowolony. Obok w pokoju rodzice mają Cyfre + i nie widzę żadnej różnicy w jakości poza tym że oni mają mniej programów niż ja za tą samą cenę : ) Mam zamiar podłączyć DVD Philipsa 9560 po HDMI - ale to juz w przyszłym miesiacu jak dostane wypłate - wtedy też napiszę czy obraz migocze - tego boję się najbardziej bo 60HZ w monitorze to dla mnie porażka - jestem na to cholernie wyczulony. Aaaa , TV kupiłem w Avansie za 2200 : ) Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

Driverek

New member
...migocze, migocze :p
I to zarówno po HDMI jak i Componencie. Ale da sie przeżyć.


...a jakby samemu jakos dobrac sie do szyby oslanaijacej ekran (kineskop) i wyczyscic znajdujace sie tam badziewia jak wspomniany wyżej "kurz" ????.....idiotyczne pytanie, wiem :]
 
Ostatnia edycja:

Adaramix

New member
Witam Wszystkich

Piszę tylko żeby zaznaczyć że nadal tu jestem i śledzę wątek.
Jak widzę nadal nic w sprawie "fali". Problem nie rozwiązany :(
Z serwisu od ostatniej wizyty tez nie mam żadnego odzewu.

No cóż poczekamy jeszcze trochę. Mam nadzieję że się wyrobia przed upłynięciem gwarancji.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750
"Bandridge" VL 3302 Component
 

zbik

New member
audio out

Witam. Prześledziłem wątek w miarę dokładnie i podobnie jak w instrukcji nie znalazłem nic na temat podłączenia dodatkowych głosników przez audio out. Moje próby spełzły na niczym.Z głośniczków wydobywał się ledwo słyszalny dzwięk. Czy ktoś może zgłębił temat ?
 

Adaramix

New member
Witam.

Zbik mnie sie wydaje, wręcz jestem pewien że audio-out słuzy do podłączenia wzmacniacza a dopiero potem głośników. Masz szczęście że nie uszkodziłeś telewizora podłączając bezpośrednio kolumny. Tyle ja na ten temat.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

MBgryf

New member
mass[pl] napisał:
Witam - mialem was prosic o podanie fabrycznych ustawien dla kolorow ale udalo mi sie dzisial podgladnac na odbiorniku w sklepie :)
Dlatego podam jak by ktos sobie pomieszał i chcial wrocic do fabrycznych

COOL
0
0
4

Normal
40
32
30

Warm
8
0
-19


U mnie fabryczne ustawienia były takie tv kupiłem 20.02.2007 r.:

cool
0
0
4

Normal
28
32
27
 

MBgryf

New member
Czy ktoś wie jak podniesienie parametru CL w menu serwisowym wpływa na zużycie kineskopu? ja fabrycznie miałem 8 a podniosłem na 10 ;)


Philips 32PW9551/12
Panasonic SC-HT855
 

Driverek

New member
...a ja obniżyłem do 2 bo pzry fabrycznych 8, każde jasne tło wprost raziło po oczach wręcz pulsowało....do tego ta "plama" na kineskopie....coś mi się zdaje, że kinol walnięty jest :(
 

kaz42

New member
fala w philipsie 9551

Posiadam tego philipsa od listopada i tez na pocztku walczlem z fala rady i opinie byly rozne zadna nie tlumaczyla zjawiska.Napisale do Philipsa czekam na odpowiedz.Ja ogladam na opji szeroki i fali niema a z dvd na 16:9 tez nie ma fali.Jak dostane odowiedz napisze . Pozdrowienia kaz42
 

Adaramix

New member
Witam ponownie.

Rozmawialem ostatnio z serwisantem. Obiecał w tym tygodniu wgrać mi nowego softa. Podobno ma on rozwiązać problem "fali".
Zauważyłem ostatnio że fala występuje u mnie tylko przy progresywnym wyświetlaniu obrazu. To jest bez przeplotu, kiedy ustawię na dvd interlacing to jest z przeplotem zjawisko fali nie wystepuje. Oczywiście interesuje mnie ogladanie materiału dvd bez przeplotu więc nie jest to dla mnie rozwiązanie problemu.

Kaz42 możesz sprecyzowac kiedy "fala" u Ciebie wystepuje ?
U mnie kiedy oglądam material z dvd z urzyciem progresywnego skanowania obrazu, kiedy na TV format obrazu jest ustawiony inaczej niż "szeroki ekran".

pozdrawiam

_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

kaz42

New member
fala

U mnie fala pojawia nie pojawia sie na opcji "szereki: nie zauwazylem fali przy odtwarzani na dvd.Obecnie walcze z philipsem o wejscie hdmi poniewaz przez to wejscie po kablu hdmi mam obraz ale bez dzwieku i musze polaczac dzwiek :czinczem" pozdrawiam
 

Jared

New member
marcinoko napisał:
Posiadam PS2(przerobione jakimś chipem) gierki z progresywnym skanowaniem jak i bez, wszystko chodzi dobrze...

Pozdrawiam

Dobrze ? nie wiem jak u Ciebie wyglada "dobrze" ale zgodze sie z osobą, ktora wczesniej napisala, ze ten TV nie nadaje sie do PS2, szczegolnie gier PALowskich, na 60Hz jest lepiej, na 50Hz porazka totalna, taki RE4 to sama pikseloza, w 480p oczywiscie bomba jak i inne gry z progresywnym.

Mam takze GameCube'a i niestety obraz dla mnie porazka, da sie grac, ale nie ma porownania jak gralem wczesniej na 4:3 29" Grundigu ;/
Włączajac tryb 4:3 obraz lepszy, ale kto by na takim czyms gral, te pasy po bokach sa za duze, a jak damy 14:9 to znowu znieksztalcenia.

Moim zdaniem ten TV to tylko do gier z "p" na PS2/NGC wolalbym grac dalej na 4:3 TV.


Mam pytanie do Was odnosnie tego TV, jest jakas kombinacja przywrocenia fabrycznych ustawien ?

I jeszcze jedno pytanie, nie czytalem wszystkich postow w tym temacie, ale pare stron wystarczylo, zeby poczytac o wadach tego TV. Mam po prawej stronie kineskopu taką ciemniejsza plame, slabo ja widac, no ale wydaje mi sie, ze jest, jak gram/ogladam, to tego nie widac, tylko na statycznych obraz najlepiej na bialym tle. Czy kineskop do wymiany czy jednak Philips juz tak ma ? soft mojego TV 1.4

Dzięki za odp.
 

marcinoko

New member
Czy żeby wgrać soft, trzeba wieźć tego klamota do serwisu ??

do Jared
Nie ma żadnej pikselozy czy czegoś podobnego (prócz tego delikatnego migotania o którym wcześniej pisałem), ale w graniu to nie przeszkadza zupełnie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adaramix

New member
Witam

Do Jared
Też mam te ciemniejszą plame po pawej stronie kineskopu. Akurat przymykam na to oko bo jak napisałeś nie widać tego podczas normalnego oglądaia Tv, jedynie tylko na jakimś jasniejszym jednolitym tle. Mam też przebarwienia na dole kineskopu widoczne na białych napisach. Od lewej strony jest czerwony odcien a od prawej niebieski. I tu znowu niby mi nie przeszkadza ale ... właśnie ALE ! NIE DOSTAŁEM TEGO TV ZA DARMO i już mnogość tych niedoróbek mnie wkurza.
Co do przywracania ustawień fabrycznych to znalazłem cos takiego: "regulacja glosnosci na TV "+" i "-" wcisniete razem a nastepnie power na TV"
Nie sprawdzałem tego jednak.

Kurcze jak widac co inny ezemplaż telewizorka to inny problem.
Nawet nie będe próbował u mnie HDMI i tak nie mam na razie jak. Nie chciałbym się znowu rozczarować.

Do Marcinoko
Chyba ? nie ;) Piszę chyba bo serwisanta jeszcze nie było. Obiecał przyjechac do mnie do domu i wgrać softa na miejscu.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

Jared

New member
Adaramix, daj znać co Ci serwisant powie nt. tej plamy ;o

Co do "Co do przywracania ustawień fabrycznych to znalazłem cos takiego: "regulacja glosnosci na TV "+" i "-" wcisniete razem a nastepnie power na TV" sprawdzałem ale nic nie daje ;/

Pozdr.
 

kopot1

New member
Jared napisał:
Adaramix, daj znać co Ci serwisant powie nt. tej plamy ;o

Co do "Co do przywracania ustawień fabrycznych to znalazłem cos takiego: "regulacja glosnosci na TV "+" i "-" wcisniete razem a nastepnie power na TV" sprawdzałem ale nic nie daje ;/

Pozdr.
Daje daje tylko , trzeba to +/- naciskac na TV .
A ja mam pytanko odnosnie czego innego :
Mam dekoder C+(DTF) podlaczony przez euro- bo tylko takie dekod ma wyjscie i mam jakies czary mary...
mianowicie - jak wlaczona antena z kablowki w TV to na obrazie ogladanym z dekodera mam przebicie obrazu z kablowki , ktory jest aktualnie wlaczony na TV . Jakies pomysly na rozwiazanie problemu ???
 

mass[pl]

New member
Zmien kabel ktorym masz podlaczony dekoder ! u mnie bylo podobnie i pomoglo - wystarczy niedrogi ale dosc gruby i pozadnie ekranowany np thompsona za ok 20-30 zl
 
Do góry