Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

zibu

New member
Witam,
Mam pytanie do fachowców - po wstukaniu na pilocie 123654 pojawia mi się to menu serwisowe, mam tam kilka ciekawych i satysfakcjonujących mnie infos :), poza jednym - pod nr 8 mam mono, a pragnąłbym mieć nicam stereo. mam tez avl off a wolałbym chyba on. Co mam robić, bo za nic nie mogę znaleźć odpowiednich przycisków do poprawy tegoż. Pomóżcie. Dziękuję i pozdrawiam.
Daniel
 

mike11

New member
Witam.
Po przeczytaniu opinii na tym forum właśnie stałem się posiadaczem tego filipka(9551/12)
Mam pytanie jak podłączyć wszystkie urządzenia tzn,jakimi kablami (może jakieś sugestie co do producentów,oczywiście najlepiej z półki cenowej ekono) żeby uzyskać optymalne połączenie.Posiadam odtwarzacz wideo,divx manty emperor 2,oraz bede podłanczał dekoder polsatu.W przyszłości również komputer.Po przeczytaniu postów z podłanczaniem nboxa przez wejście hdi mam pytanie czy w przypadku podłączenia kompa przez hdi też sa problemy?Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
 

mass[pl]

New member
Z komputerem nie ma najmniejszego problemu - a co do kabli - najwazniejsze zebys kupil pozadny kabel euro(SCART) taki dobrze ekranowany - zeby nie bylo zaklocen i szumow ... a pozostale kable wedlug uznania...


ZIBU co do twojego problemu - przelacz kanal na taki ktory nadaje w stereo i wtedy sie pojawi nicam stereo :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
mike11 napisał:
Witam.
Po przeczytaniu opinii na tym forum właśnie stałem się posiadaczem tego filipka(9551/12)
Mam pytanie jak podłączyć wszystkie urządzenia tzn,jakimi kablami (może jakieś sugestie co do producentów,oczywiście najlepiej z półki cenowej ekono) żeby uzyskać optymalne połączenie.Posiadam odtwarzacz wideo,divx manty emperor 2,oraz bede podłanczał dekoder polsatu.W przyszłości również komputer.Po przeczytaniu postów z podłanczaniem nboxa przez wejście hdi mam pytanie czy w przypadku podłączenia kompa przez hdi też sa problemy?Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Konfiguracja w przypadku gdzy masz N-kę ( ja tak mam )

TV-->Nbox= HDMI w trybie HDMI (z dźwiękiem)
Nbox-->Kino domowe=Optical in
Wtedy masz super dźwięk zarówno po HDMI jak i po Kinie jak chcesz sluchać w DD

Oczywiście kino musi mieć wejście optyczne

Gdy nie masz N-ki a masz DVD z wejściem HDMI

TV-->DVD=HDMI

Gdy nie masz DVD z wejściem HDMI

TV--DVD=Component + audio oddzielnie /lub Euro złącze

:)

Ja ma kabel HDMI za 68 zł firmy Manhattan i działa tak samo jak Profi gold za 180 więc nie widziałem potrzeby wywalania kasy na kabel drogi

Jak podłączasz EURO to kup jakiś za 20 zł i też starczy

Component (3x chinch z pozłacanymi koncówkami )także w tych granicach różnicy nie zobaczysz jak kupisz droższy

---------------
Apropo ZIBU : nie wszedles do Menu serisowego tylko do diagnostycznego :) i tam widać to co aktualnie wyświetla TV dlatego mono bo na jesteś na kanale mono itp..

Kod serwisowy jest zupełnie inny ale jeśli jesteś zadowolony z obrazu to lepiej nie kreć bo już kilku kręciło i teraz nie moga włączyć TV.

Jak chcesz się jednak pobawić bo korci to poszukaj moich postów na konkurencyjnym forum są tak dokładne szczegóły zarówno ustawień ,jak i rodzaju podłączenia z Nboxem
 
Ostatnia edycja:

mike11

New member
Dzieki za informacje.A jeszcze takie małe pytanie.Czy jak nie mam w dvd componenta tylko scart lub s-video.To lepiej podłączyć przez scart czy przez s-video,czy może kupić kabel że z jednej strony jest componenet a z drugiej s-video bądź scart.
ps.
telewizorek hula super.musze tylko polsat wziąć bo na mojej kablówce to niepoglądam.
Pozdrawiam
 

robert1v

New member
scatr czy s-video

jiżeli dasz dobry kabelek euro - ekranowany np. taki okrągły co ma ok. 1 cm a nie 0,6cm i ustawisz w dvd sygnał na RGB to powinieneś osiągnąć obraz dobrej jakości , ale
jezeli kupisz dobry kabelek s-video (grubszy od sznurka od snopowiązałki )
to będziesz mógł sprawdzić jakość 2 różnych przetworników sygnału video w twoim sprzęciku
jak mozesz poczytać na tym forum są różne składowe sygnałów video
i jakość obrazu jaką osiągniemy na ekranie jest wynikową (źródła kabelków i odbiornika) u każdego z nas moze być inna (bo mamy różne komponenty w zestawie, no może 1 albo czasem 2 punkty wspólne , a i tak z różnych partii produkcji, różnych fabryczek montażowych albo z różnymi softami)
pozdrawiam i życzę powodzenia w "testach" - to jak dla mnie najciekawsze zajęcie z dziedziny RTV - jak wymiana poszczególnych ogniw wpływa na mój łańcuszek sprzętowy
 

adamo_

New member
Bez reklam
mike11 napisał:
Dzieki za informacje.A jeszcze takie małe pytanie.Czy jak nie mam w dvd componenta tylko scart lub s-video.To lepiej podłączyć przez scart czy przez s-video,czy może kupić kabel że z jednej strony jest componenet a z drugiej s-video bądź scart.
ps.
telewizorek hula super.musze tylko polsat wziąć bo na mojej kablówce to niepoglądam.
Pozdrawiam

Nie bierz Polsatu, weź eNkę
 

mike11

New member
Kupiłem kabel euro ekranowany z pozłacanymi końcówkami,gdy podłączyłem do wejścia scart 1 w telewizorze mam śnieg,jak podłącze do scart2 to jest elegancko.Co to może być?Wina ustawień czy może gniazdo scart 1 uszkodzone??
 

robert1v

New member
snieg na euro

sproboj podlaczyc jakies inny sprzet np magnetowid do tego wejscia w tv i wtedy sie okaze czy jest obraz czy wejscie skaszanione, bo według mnie to czy compozyt czy rgb powinno cokolwiek wyswietlac. ale ale jak masz ustawiony w opcjach dvd - video out na sygnal spdif \s-video to wtedy pojdzie tylko przaz euro2 , a jak ustawiwsz na spdif/rgb powinno na euro1 chulac

chiba ze kupiles ladna pozlacana lipe ktora nie ma pelnego 21pinowego kabekla z zylami 75ohm toru video zeby puscic sygnal rgb

proboj szczescia
pozdro
 

mike11

New member
Już działa.Dobrze prawiłeś.Przełączyłem sygnał na y/cb/cr w odtwarzaczu dvd i na euro1 hula dobrze,ale co dziwne jak przełącze dvd na s/video to też dobrze działa na euro1.Dzieki za pomoc.:D
 

tom-k6

New member
Philips 9551

Kupiłem niedawno ten telewizor i zauwżyłe, że gdy wyłączam dźwięk słychać jakiś dziwny metaliczny dźwięk podczas zmiany obrazu. Nie jest to zbyt głośne choć czasem przyznaje że jest to denerwujące.Moż to jakś cewka czy coś w tym stylu.
Mam pytanie czy w waszych tv dzieje się coś podobnego
 

Zyon

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tego wizora :). Po wyregulowaniu telewizor powalil mnie na kolana jakoscia obrazu. Ogladam stacje z Cyfrowego Polsatu i szczena mi co chwile opada. Moze przez to, ze przesiadlem sie z 20" 15 letniego OTAKE ;). Czasem mam wrazenie, ze ogladam program w HD. Pixel Plus robi swoje :)

Ciezko bylo go kupic. W internecie w tych najtanszych sklepach z ceneo.pl albo go juz nie mieli, albo kazali czekac kilka tygodni. Na szczescie wczoraj "sklep dla idiotow" obnizyl mocno cene na tego wizorka. Mam nadzieje, ze pochodzi mi ten sprzecik troche i za jakis czas nie bede zalowal wydanych na niego pieniedzy.

Pozdrawiam i dziekuje tym ktorzy doradzili mi zakup tego tv!

aha i jeszcze jedno.. ja na prawde nie rozumiem ludzi ktorzy wydaja mnostwo kasy na te LCD. W "sklepie dla idotow" gdzie wybor jest dosc duzy nie znalazlem nic co by gralo lepiej niz ten 9551. Jedynie te LCDki gdzie byly puszczane prezentacje/dema miazdzyly jakoscia, ale wiadomo, ze z satelity czy kablowki nigdy w zyciu takiej jakosci nie osiagna.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jesli te demo bylo na TV 32" - to pewnie bylo to zwykle 720p lub 1080i - a wiec HDTV - zas jesli model TV byl wiekszy np 42" moglo to byc fullHD 1080p - a to juz wymiata
 

minior

New member
Po wnikliwej analizie tematu (szczególnie na forum) przed nowym rokiem sprzet ten zarezerwowalem w sklepie internetowym AB-NET. Odebrałem osobiscie po nowym roku (z tego co widze na stronie to juz ich nie mają...) osobiscie (90km wyprawa :)) pozyczony Ford fiesta - wszedl po zlozeniu siedzen uff.... (w sedanie nie ma co probowac.. no chyba ze bez pudelka) Sprzet jest naprawde fajny wizualnie choc to ogromne pudlo patrzac od frontu wygladem przypomina LCD... jednak po wlaczeniu nie ma sie juz zludzen... rewelacyjny obraz CRT. Wspolpracuje z fergusonem 7318 przez euro... obraz z modulu CI cyfrowego p**tu fajny ale dopiero po przelaczeniu na prem*er... wymiata. Wspolpraca z dvd przez COMPONENT VIDEO bezproblemowa.. troszke słychac buczenie przy zwiekszonej glosnosci ale mysle ze to wina słabej jakosci kabla audio (L/P). Obsługa intuicyjna, prosta, skalowanie obrazu dziala bezproblemowo, kolory bardzo wiernie oddaje. Mysle ze to dobrze wydane 2260.. no plus paliwo ;). Co mnie niepokoi to roczna gwarancja... no i wymiary przy przenoszeniu przewozeniu... Generalnie polecam ten model.. ja bylem zaskoczony jakoscia obrazu. Pozdrawiam i dziekuje za opinie na temat tego sprzetu.

PS. planuje zakup dobrego kabla euro euro do tunera sat. czy cos takiego bedzie git? -> http://www.allegro.pl/item155623361_kabel_euro_euro_mrs_121_1_5m_filtr_11mm_okazja_.html
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Gratuluje zakupu...

Jeśli pykasz czasem na konsolce, to proponuje podłączyć X360 lub PS3. Na mnie ten tv zrobił baardzo pozytywne wrażenie...

zobacz też DVD lub PC po HDMI.

Pozdrawiam
 

queera

New member
zibu napisał:
Witam,
Mam pytanie do fachowców: pod nr 8 mam mono, a pragnąłbym mieć nicam stereo.

Nie jestem fachowcem, ale mam to samo.
Otoz, ja mam ten telewizor w Niemczech i nie mam na nim ustawionych zadnych programow TV. Telewizje ogladam tylko przez HDMI, komponent oraz SCARTA.

Wiec wydaje mi sie, ze chodzi o to... W punkcie 8 telewizor pokazuje fonie (moze najlepsza) jaka odbiera w danej chwili na kanalach od 000 do 099...

Pozdrowka, Queera
 

mass[pl]

New member
W sprawie nicam stereo - na dole pilota jest przycisk do wyboru audio ( I II) sprobuj przelaczyc i zobaczyc czy bedzie stereo
A na gorze zolty przycisk zmiana stereo/dzwiek przestrzenny
 

chatka

New member
TV super,mam go od miesiąca,obraz porównywałem w sklepie z lcd(taki chciałem kupić).Na dzień dzisiejszy chyba nie ma lepszego od 9551.Z moich obserwacji wynika, że virtual dolby włączamy tylko przy projekcjach filmów,stereo tylko podczas innych programów.Radzę przed ingerencją w menu serwisowe,tak jak inni pisali spisać wszystkie ustawienia.:)
 
Do góry