Philips 32PHH4309 - jak zmienić parametry obrazu?

Ekhangel

New member
Dobry,

Czy ma ktoś wiedzę czy w tym telewizorze można w ogóle ręcznie zmieniać jasność, kontrast itp. - jak w każdym "normalnym" wyświetlaczu, czy tylko "tryby obrazu" (predefiniowane profile), czy jak to się nazywa? Istnieje profil "Osobisty", którego w ogóle nie mogę zmienić.

Jednocześnie przy transmisji sygnału przez HDMI z laptopa (Surface Dock - miniDP z drugiej strony) opcja zmiany ustawień wyświetlania w ogóle znika. Dlaczego? Domyślny obraz ma o wiele zbyt chłodne kolory, poza tym jakimiś nieporozumieniem dla mnie jest brak możliwości zmiany jasności na chwilę obecną.
 

Ekhangel

New member
Już odkryłem, jednak instrukcje obsługi czasem się przydają... Dzięki. Trzeba wcisnąć przycisk Home (ikona domu), po czym wejść w konfigurację telewizora. Nie wiem czemu wcześniej to przeoczyłem. Cholernie nieintuicyjny interfejs.
 

Ekhangel

New member
Natomiast też jakimś nieporozumieniem jest, że w TV są ustawienia "Kontrast podświetlenia" (z dodatkową informacją "Reguluje siłę podświetlenia" - czy jakoś tak, i w "ustawieniach zaawansowanych" jest ustawienie "Jasność". Rozumiem, że to po prostu klasyczne Contrast/Brightness, natomiast ustawienie jasności powyżej 50% kompletnie nic nie zmienia, dopiero po zjechaniu do <50% coś się dzieje. Bardzo dziwny telewizor.

Poza tym - jak można zrobić TV bez fizycznych przycisków z przodu/pod spodem?! Nie wiem czy to teraz taka moda, czy jak. Nie siedzę w telewizorach.
 
Do góry