Philips 32PFL9632 czy 32PFL9603

kutpio

New member
Witam !!!
Czy ktoś już może porównywał te dwa LCD i może coś powiedzieć na ten temat?

Który lepiej nabyć:
- ma być wykorzystywany tylko do "N"-ki oraz filmy DVD?

Dzięki za każdą sugestię.
 

pkoso

New member
Posiadam ten nowszy model 9603 ale 42 cale wiec pewne roznice moga byc -powiem tylko ze ja wybralem nowszy model i nie zaluje - wiem ze ciezko jest teraz zobaczyc cokolwiek w sklepach - pusto maja (wszystko wykupiono). Ale nowszy musi byc lepszy ;) - pozdrawiam
 

urad

New member
wg katalogu 32PFL9632 to nie jest full HD
•Wyświetlacz HD LCD WXGA o rozdzielczości 1366 x 768p
•Zintegrowany cyfrowy tuner umożliwia odbiór sygnału DVB-T
•Zgodność z technologią HD zapewnia najwyższej jakości obraz z sygnału HDTV
•Technologia Perfect Pixel HD Engine zapewniająca ostry i wyrazisty obraz
•Ekran Clear LCD 100 Hz zapewniający niezwykłą ostrość ruchomego obrazu (3 ms)
•2-kanałowa, aktywna funkcja Ambilight zwiększa wrażenia podczas oglądania​
•System HD Natural Motion zapewnia płynne wyświetlanie ruchu w filmach Full HD

a 32PFL9603
•Technologia Perfect Pixel HD Engine zapewniająca ostry i wyrazisty obraz
•Zgodność z technologią HD 1080p zapewnia najwyższej jakości obrazy Full HD
•Technologia Perfect Natural Motion zapewnia płynne wyświetlanie filmów Full HD
•2250 biliony kolorów​
•Kontrast dynamiczny 55000:1 zapewniający głęboką czerń oraz większe bogactwo szczegółów

odpowiedź jest w miarę prosta :)
 

KIELAQ

New member
Niekoniecznie . 9632 ma 100 Hz a 9603 w rozmiarze 32 cale nie ma . Reszta skoro jest nowsza to pewnie i lepsza .
 

pkoso

New member
urad.
Zastanów się czy jednak nie wybrać przynajmniej 37 cali uwazam ze 32 to malenstwo jest, to jest tak jak 25 calowy zwykly tylko troche szerszy - a 37 cali 9603 ma 100hz :)
 

kutpio

New member
No właśnie sprawa nie jest prosta

37'' niestety byłby za duży do mojego "salonu" :).

Muszę wybrać 32'' i tu jest problem.

Gdyby nie właśnie to 100 Hz, których nie ma ten nowszy 9603, to rzeczywiście sprawa byłaby prosta, a teraz to nie wiem czy warto kupić 9603 z nowszymi bajerami, ale bez 100 Hz, czy 9632 z 100 Hz.

Jak myślicie?
 

kutpio

New member
-:)

Szczerze mówiąc ja wybrałbym 42'', ale najpierw musiałbym kupić nowe, większe mieszkanie -:). Jak już mówiłem jestem skazany na 32'', to nie mój wybór.....
Proszę o sugestie wyboru 32'' LCD - starszy Philips czy nowszy (bez 100 Hz Philips).
Pozdrawiam wszystkich, którzy tak jak ja ciężko zastanawiają się nad wyborem najlepszego rozwiązania odnośnie TV.
 

jarek12345

New member
kutpio napisał:
37'' niestety byłby za duży do mojego "salonu" :).

Muszę wybrać 32'' i tu jest problem.

Gdyby nie właśnie to 100 Hz, których nie ma ten nowszy 9603, to rzeczywiście sprawa byłaby prosta, a teraz to nie wiem czy warto kupić 9603 z nowszymi bajerami, ale bez 100 Hz, czy 9632 z 100 Hz.

Jak myślicie?



gdybym byl zdecydowany na max 32" to .... sam nie wiem ale moze kupilbym 7862 .ten model choc troche starszy (poprzednia seria) jest bardzo wdziecznym produktem filipa (przetestowanym wzdloz i wszerz :) i co wazne mozna go juz kupic z pelna gwara -nowka sztuka za 2800zl .co ciekawe ma pixel plus 2 a mozna w menu przestawic na perfekt .nietstety nie ma amblight ale za to ma 100 Hz .szeroka gama udoskonalonych elementow w kolejno podawanych softach tez robi swoje .natomiast 32" 9603 ma wszystko juz w sobie plus inne nowosci jak np perfekt natural motion ,amblight spectra 2 itd ale niestety nie ma 100 Hz i kosztuje 4 tys zl. jesli bylbys zainteresowany modelem 7862 to poczytaj sobie na tym forum lub na konkurencyjnej stronce (tam jest wszystko od a do z ).jak nie znasz adresu to daj znac wysle na priv.pozdr



.
 

pkoso

New member
Czytalem wszystkie posty na tamtym forum o 7862 - i powiem ze zainteresowalem sie dzieki temu philipsami ale.... brak ambilight jest waznym czynnikiem dodatkowo nie wierze ze mozna sobie cos tam przestawic w menu serwisowym i juz dziala perfect pixel !!!!!! to raczej niemozliwe bo jesli oprogramowaanie napisali jedne dla kilku modeli to jednak procesor jest inny i tyle. To ze mozna cos tam zaznaczyc nie zmienia faktu ze procesor wsadzony jest starszy i chyba wolniejszy a na pewno tanszy. Nie wierze ze firma sobie strzela gola i wklada drozszy procek i sprzedaje jako tanszy zmniejszajac jego moc przez oprogramowanie. ....
kutpio - zdecydowanie polecam ci wersje 9 - a ktorą ... sam zdecyduj
urad -
sorki - myslalem ze to ty zalozyles ten temat - ale przypomnialem juz sobie ze masz 9703 czyli nawet wyzszy model ode mnie i tez 42 - :grin:
 

kutpio

New member
No tak....

Poczytałem sobie "troszeczkę" o tym 7862 rzeczywiście imponująco obszernie opisany ten model w przeciwieństwie do 9632 oraz 9603.
Cena rzeczywiście jest teraz bardzo dobra, 9632 - 800 zł droższy a 9603 - 1200 zł droższy.
Teoretycznie po takiej lekturze powinienem kupić sobie 7862 i cieszyć się dobrą jakością za rozsądną cenę.....z drugiej zaś strony gdyby ktoś porównał te dwa modele (7862 - 9632) lub (9632 - 9603) i powiedział, że zdecydowanie ten drugi jest lepszy - nie żałował bym tych 800 czy 1200 zł.
Muszę się z tym przespać i przemyśleć sprawę.
Gdyby jeszcze ktoś miał jakąś dygresję na ten temat to bardzo proszę.
 

zoltaren

New member
nowe kontra stare ( ? )

Od jakiegoś czasu też przymierzam się do kupna 32-u calowego Philipsa.
Dotychczas rozważałem zakup modelu 7862 lub 9632. Teraz doszedł 7603 lub 7403 ( ambilight nie jest absolutnie konieczny), wolę 100 hz.
Będę wdzięczny za porównanie jakości obrazu i dźwięku tych dwóch serii.
 
Do góry