Philips 32PFL9613D - smużenie, efekt widma

MichalBak89

New member
32PFL9613D smużenie // jak u was to wygląda?

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem telewizora LCD Philips 32PFL9613D i zauważyłem że telewizor smuży szczególnie przy ciemnych scenach i nie koniecznie szybkich. TV posiada czas reakcji 2ms więc chyba raczej to zjawisko nie powinno występować.

Czy da się to jakoś zniwelować?
Jak u was innych posiadaczy Philipsów wygląda sprawa smużenia?

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kc20

New member
samsung

czesc. Efekt smuzenia nie wynika z matrycy a z jakosci sygnalu ktory odbierasz oraz z ustawien obrazu. Ja mam tv Samsung i tez mialem ten problem i jak dobrze ustawilem to mi nawet nie szarpie mimo ze mam tv 50hz. Pokombinuj z ustawieniami a napewno ci sie uda. Pozdrawiam.

MichalBak89 napisał:
Witam wszystkich

Jestem posiadaczem telewizora LCD Philips 32PFL9613D i zauważyłem że telewizor smuży szczególnie przy ciemnych scenach i nie koniecznie szybkich. TV posiada czas reakcji 2ms więc chyba raczej to zjawisko nie powinno występować.

Czy da się to jakoś zniwelować?
Jak u was innych posiadaczy Philipsów wygląda sprawa smużenia?

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 

picasso696

New member
Po pierwsze chciałbym Cię uświadomić, że ten telewizor nie ma czasu reakcji 2ms ale 4ms, dopiero po włączeniu HD Natural Motion i 100 HZ ma niby 2ms, ale jest to programowe 2ms, a nie sprzętowe. Co do smużenia, ja również mam smużenie i nie wiem czemu, ponieważ mam go podłączonego do PlayStation 3 i np. w Pesie 2009 mam smugi, ale pytałem się innych ludzi którzy grają w Pes'a czy mają smugi na swoim telewizorze i nie mają ,chociaż mają telewizor z wyższym czasem reakcji.


Mam do ciebie jedno pytanie, na naklejkach masz kontrast 30000:1 czy 55000:1, bo ja na pudełku niby mam 55000:1 ale na naklejkach jest 30000:1
 

Jump

New member
Panowie, kontrast ? Czy to ważne :D W sprawie smużenia: proponuje spróbować ustawić HD Natural Motion na minimum + 100Hz oczywiście
 

picasso696

New member
Jak ustawie HD Natural Motion to mam strasznego laga i nie da się grać , a co do kontrastu to wolałbym mieć 55000:1 na naklejce, bo tak cały czas myślę, że to model niższy czyli 32PFL9603D, a po za tym czy to tak ciężką nakleić poprawną naklejkę? (Jakby co, pytanie retoryczne)
 

spanker

New member
wyglada mi to na smearing mam to samo na 46" samsungu, np na szarym tle bede to reklamowal we wlasciwym czasie, jak msz xbox360 i grea forza motorsport2 sprawdz dodatkowo czy eklamy na banerach ci sie nie rozjeadzaja

acha te smugi mozesz zmniejszyc przez ustawienie kontrastu na 100% wowcza chyba zwieksza sie napiecie dawane na matryce
 

picasso696

New member
Nie mam Xbox'a, ale na razie i tak czekam na nowy soft do TV, bo wyczytałem na AVforums, że najnowszy firmware powoduje smużenie. Jeżeli po aktualizacji nadal będzie to samo to oddaje telewizor na gwarancję. Co ciekawe, gdy grałem w Pes'a 2009 w Vip Gamer (taki sklep w lubline co można sobie pograc na playu albo xboxie) gdzie telewizor miał czas reakcji większy, smużenia nie zauważyłem.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa Panowie - obecnie mam sama a656 (wcześniej sporo innych lcd) i muszę Wam powiedzieć że ogólnie lcd które miałem na dłużej (toshiba x3000,sam m87,r81,a551,a656,r71,sony d300 i kilka innych) smużą zauważalnie TYLKO I WYŁĄCZNIE przez kilka pierwszych minut zanim matryca się nie nagrzeje. Druga sprawa to "ulepszacze" czyli np. system dnr redukcji szumów (przy nim smużył każdy na maksa) czy różne "100hz". Jeśli tv mimo rozgrzania panelu i wyłączenia wszystkich ficzerów nadal smuży na każdym zródle to coś z nim najwyrazniej nie tak lub z sygnałem (np. cyfra+ i niektóre kanały ze słabym sygnałem). Kolejna kwestia to czarny kolor - z nim każdy lcd ma większy lub mniejszy problem ale nie jest to zjawisko zauważalnie dla zwykłego widza. Ogólnie więc nawet tv z czasem reakcji 16ms przy nawet dynamicznych scenach nie powinny zostawiać smug za obiektami. Jednym słowem coś z Waszymi tv lub sygnałem jest nie tak. Pozdrawiam.
 
Do góry