Philips 32pf9541 ma to ktos

Tomfis

New member
Wrażenia

Wojtiii napisał:
Oprogramowanie jest na stronie philipsa w dziale pomoc techniczna ma ok 20MB. Jednoczesnie jest opis co zmienia. Co do przyslowia masz swięta racje. Tez uwazam ze podjalem dobra decyzje. Jak przyjedzie to zobaczymy.
Pozdrawiam
Dojechał? Pochwal się proszę swoimi wrażeniami, bo też myślę o tym modelu ew. o 9531. Jestem bardzo ciekawy..
 

Wojtiii

New member
Niestety jeszcze nie dotarl. Dzwonilem do sklepu i podobno nie ma w hurtowni ma byc dopiero w srode. Jest to troche wkurzajace bo na poczatku mial byc pod koniec zeszlego tygonia a tu d... Mam nadzieje ze jednak w tym tygodniu go dostane. Jak tylko sie pojawi i go przetestuje to napisze co i jak.
Pozdrawiam
 

Elmo king

New member
Witam
Po spadku cen na PF9541 i 9531 modele te weszły w orbitę moich zainteresowań. Mam parę pytań i może ktoś umiałby udzielić mi na nie odpowiedzi:
1. Jak wypadają te modele na tle konkurentów a zwłaszcza Sharpa BV9E i RA1E, JVC X 70 i Panasonica 32 LX 600P
2. Jak wygląda współpraca tych modeli z n-box recorderem po kablu HDMI, a może ktoś ma n i jednego z tych modeli i napisze jak odbierają i wyglądają poszczególne kanały
3. Który z nich jest bardziej godny polecenia
Za odpowiedzi z góry dziękuję
Pozdrawiam
 

Wojtiii

New member
O philipsach 9541 i 9531 mozesz na razie zapomniec bo one istnieja tylko wirtualni. Nie ma ich w sklepach a jak sa to bardzo drogie. Ja na swoj czekam miesiac i chyba niedlugo zrezygnuje bo mam dosc. Z tego co sie orientowalem godny uwagi jest JVC x70 za ok 4000tys. Albo hit ostatnich tygodni samsung n71 ktory potanial w ciagu miesiaca o 1500zl i w obecnej cenie jest niezla oferta. Pomysl wiec o innych modelach bo na philipsa sie chyba nie doczekasz a tylko nerwy sobie zepsujesz
Pozdrawiam
 

ro-mek

New member
@Wojtiii
Trafiłeś chyba na niezbyt uczciwy sklep,bardziej realna cena Philipsa 9541 "od ręki" to około 4800 zł. a większość tych niskich cen to pewnie oferta która uwzględnia bliżej nieokreśloną obniżke cen na hurtowniach,stąd tak długi czas oczekiwania.

@Elmo king
Według mnie Philipsy wypadaja lepiej od Sharpa BV9E, z resztą modeli nie porównywałem.Jak masz możliwość wybierz się do jakiegoś większego sklepu RTV i tam porównaj te modele.N-ki nie mam więc nie wiem jak wygląda współpraca i odbiór kanałów.
 

Wojtiii

New member
No nareszcie przyszedl. Co sie nczekalem to moje ale bylo warto. Niedawnopodlaczylem wiec jeszcze dobrze nie przetestowalem ale juz widze ze obraz jest bardzo dobry. Odbieram cyfra + ze starego thomsona przez jakis tani kabel euro. Wlasciwie nie wiem czy warto kupowac jakis lepszy, jak ktos cos wie to prosze o informacje. Oglada sie super nie ma zadnego smurzenia a kolory sa super. DVD tez przez euro bardzo dobrze. Mam wrazenie ze ten telewizor dobrze wygladz obraz eliminujac prawie wszystkie niedoskonalosci sugnalu. Rewelacyjna jest funkcja automatycznego dostosowania rozmiaru ekranu od sygnlu. Poza tym niezly bajer z lampkami z tylu bardzo fajnie i szpanersko wyglada. Jak sie pozadnie pobawie to napisze co zaobserwowalem. Jednak mysle ze jak ktos ma 4400 na wydanie to nalezy brac i sie nie zastanawiac bo chyba nic lepszego za te cene sie nie znajdzie. To sa oczywiscie moje subiektywne odczucia. Chociaz na potwierdzenie powiem ze moja zona ktora byla mega przeciwna temu tv i twierdziala ze wszystkie lcd maja brzydki obraz stwierdzila (co parwda niechetnie) ze jest bardzo ladnie i myslal ze bedzie gorzej
Pozdrawiam
 

Waldi67

Klub HDTV.com.pl
vip
Philips 32pf9541

Witaj Wojtiii !
Ciągle czekam /chyba nie tylko ja/ kiedy odejdziesz od tv i napiszesz swoje spostrzeżenia odnosnie tego Philipka. Jestem bardzo zainteresowany tym modelem. Posiadam cyfrę i DVD /wszystko w analogu/, stąd chcę wiedzieć jak to wszystko Ty podłączyłeś, jak to gra, co zaobserwowałeś przy jego użytkowaniu. Są to pytania adresowane nie tylko do Wojtiii, ale wszystkich posiadaczy tego tv.
Pozdrawiam Waldi67!
 

Wojtiii

New member
Dzisiaj albo jutro bede maila kable abu podlaczyc przez component dvd i przez hdmi-dvi laptopa wiec jak tylko to zrobie postaram sie napisac cos obszerniejszego o tv. Chociaz juz widze ze to niezly sprzet.
Pozdrawiam
 

Elmo king

New member
Wojtiii napisał:
No nareszcie przyszedl. Co sie nczekalem to moje ale bylo warto. Niedawnopodlaczylem wiec jeszcze dobrze nie przetestowalem ale juz widze ze obraz jest bardzo dobry. Odbieram cyfra + ze starego thomsona przez jakis tani kabel euro. Wlasciwie nie wiem czy warto kupowac jakis lepszy, jak ktos cos wie to prosze o informacje. Oglada sie super nie ma zadnego smurzenia a kolory sa super. DVD tez przez euro bardzo dobrze. Mam wrazenie ze ten telewizor dobrze wygladz obraz eliminujac prawie wszystkie niedoskonalosci sugnalu. Rewelacyjna jest funkcja automatycznego dostosowania rozmiaru ekranu od sygnlu. Poza tym niezly bajer z lampkami z tylu bardzo fajnie i szpanersko wyglada. Jak sie pozadnie pobawie to napisze co zaobserwowalem. Jednak mysle ze jak ktos ma 4400 na wydanie to nalezy brac i sie nie zastanawiac bo chyba nic lepszego za te cene sie nie znajdzie. To sa oczywiscie moje subiektywne odczucia. Chociaz na potwierdzenie powiem ze moja zona ktora byla mega przeciwna temu tv i twierdziala ze wszystkie lcd maja brzydki obraz stwierdzila (co parwda niechetnie) ze jest bardzo ladnie i myslal ze bedzie gorzej
Pozdrawiam

Witam.
Mam do Ciebie jedno pytanko dotyczące tego modelu.
Jak wygląda sprawa dźwięku, bo nie mam na razie zamiaru kupować kina domowego, a słaby dźwięk może go zmniejszyć jego szanse w moich oczach. Jak sprawują się jego cztery głośniczki według Ciebie
Pozdrawiam
 

Wojtiii

New member
Witam ponownie

Długo mnie nie było (sprawy służbowe) i brak dostępu do netu. Przetestowałem Tv dosyć dokładnie i mogę podzielnic się wrażeniami. Po ok 3 tygodniach dalej jestem zadowolony ale jak to zwykle bywa sa pewne ale. Zacznę od tego ze tv jest podłączony scart do dekodera C+ zwykłym tanim kablem a DVD yamaha s550 kablem composit (tech-link) z włączonym progressive scan. Kompa na razie nie podłączałem bo się zepsuł wiec musze trochę poczekać.
Zacznę od zalet
1) Obraz z dekodera na kanałach typu tvn canal + bardzo dobry a niektóre filmy rewelacja. Brak smużenia pikselozy itd czyli tego wszystkiego co większość LCD niestety ma. To samo z kolorami wydaja się bardzo naturalne nie jak w niektórych przekombinowane.
2) Philips ma pełno cyfrowych bajerów polepszających jakoś obrazu. Pixelplus2HD naprawdę dużo może zdziałać, tak samo Digital Natural Moton rzeczywiście powoduje ze nie ma skoków obrazu i wszystko płynnie się przesuwa. Są trzy ustawienia i chyba najlepiej przynajmniej u mnie jest włączyć to na min. Przy max obraz wydaje się jak zdjęcie i wygląda trochę nienaturalnie.
3) Active control na bieżąco analizuje obraz i dostosowuje wszystkie ważne parametry takie jak ostrość nasycenie kolorów itd. aby obraz był najlepszy i rzeczywiście to działa.
4) Czerń jest naprawdę dobra to co ma być czarne jest. Na moim stary Philipsie Crt 21cali czerń była bardzo zbliżona także nie ma co narzekać.
5) Rewelacyjna jest funkcja dopasowywania ekranu. Telewizor sam dopasowuje format wyświetlania rozciągając albo zwężając obraz. Jest to co prawda trochę denerwujące na reklamach gdzie zdarza się ze co chwila zmienia format ale na programach jest super. No może z wyjątkiem HBO gdzie nadają w jakiejś głupiej panoramie i jak obraz się wyciągnie to nie da się oglądać ale zawsze można zmienić format obrazu ręcznie. Mnie ogólnie to bardzo odpowiada.
6) Światełka z tylu to kolejna świetna rzecz. Sa cztery ustawienia od spokojnego do dynamicznego. Musze powiedzieć ze naprawdę się to sprawdza. Przy zgaszonym świetle wygląda to rewelacyjnie. Sprawia wrażenie szerszej panoramy i przy okazji nie męczą się oczy. Przy zapalonym świetle tez jest fajnie. Ogólnie fajny bajer trochę szpanerski ale ma swoje zastosowanie. Zdecydowanie warto to mieć.
7) Menu TV jest proste jak drut każdy sobie poradzi przy pierwszym włączeniu Tv prowadzi cie po kolei po swoich funkcjach i można włączyć albo wyłączyć wszystkie ulepszacze. Oczywiste można to tez zrobić w dowolnym momencie.
8) Obraz na kanałach SD gorszych czyli TVP i właściwie większość innych jest bardzo różna ale mona się przyzwyczaić. Nie ma nic bardzo rażącego. TV robi co może aby to polepszyć ale jak nie zmienia jakości nadawania to i tak nic się nie zmieni. Na pocieszenie dodam ze jakość nie odbiega jakoś szczególnie od obrazu na zwykłym CRT a czasami bywa lepiej. Mam porównanie bo w innym pokoju stoi stary Philips podpięty do tego samego dekodera.
Ok. koniec zachwytów czas na wady:
1) Niestety zdarza się szczególnie na kanałach kiepskiej jakości ale i na TVN szczególnie jak program nadawany jest ze studia, ze na twarzach osób mówiących pojawiają się smugi i dziwne ząbki. Nie jest to nagminne ale zdarza się dosyć często. Czasami tez TV jak się przełączy na nowy program na początku trochę nie nadąża i pojawiają się artefakty. Po kilku minutach to mija. Chyba dzieje się tak dlatego ze Philips potrzebuje trochę czasu na włączenie wszystkich polepszaczy.
2) Trzeba zapomnieć o katach widzenia w tym TV. Na wprost obraz jest ładny i wyraźny ale wystarczy spojrzeć pod katem i to niewielkim to wszystko blaknie, a czarny robi się szary. Musze przyznać ze to największa wada tego TV. Sony pod tym względem wypada o niebo lepiej.
Obraz z DVD wygląda bardzo dobrze. Zero smużenia artefaktów itd. Oglądałem filmy rożnej jakości i musze przyznać ze za każdym razem TV radził sobie znakomicie. Na przykład Indiana Jones wygląda rewelacyjnie. Az chce się oglądać niektóre filmy jeszcze raz. Kolory Są żywe i jeszcze raz podkreślę bardzo naturalne. Ogólnie super.
Jest jeszcze USB. Na razie podłączałem gwizdka 1gb ze zdjęciami i TV odtwarza bez problemu. Bardzo ładnie wyglądają. Jest kilka opcji powiększania i przekręcania. Po oglądaniu zdjęć na zwykłym CRT to tutaj jest to rewelacja. Filmów na razie nie udało mi się z USB odtworzyć.

Jeżeli chodzi o dźwięk to trudno mi się wypowiadać bo używam kina. Ale na początku trochę pozwoliłem mu pograć i byłem naprawdę zaskoczony mocą i „głębia” dźwięku oraz basami. Kino domowe to nie jest ale dźwięk wydawał się bardzo dobry.
Philips w menu ma jeszcze dużo ustawień kanałowych jeżeli chodzi o kablówkę ale ponieważ ma dekoder to nic nie ustawiałem.

Ogólnie podsumowując musze stwierdzić ze jestem milo zaskoczony tym TV. Obraz SD jest dobry a momentami nawet bardzo dobry (filmy na TVN TVN7 i canal+) Cyfrowe bajery naprawdę robią swoje a Ambilight to pelen wypas. Kto raz to zobaczy będzie chciał to mieć.
Postaram się niedługo podłączyć kompa to napisze co i jak
Zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami na temat tego TV. Ja w razie czego chętnie odpowiem na wszelki pytania.
Pozdrawiam
 

luki1166

New member
Własnie kupiłem 32pf9551 za 4100 chyba dobra cena ale mniejsza o to
powiedz mi Wojtiii czy sprawdzałeś czy nie ma martwych pixeli bo interesuje mnie ten watek;) i jeszcze jedno co to są te pojawiające się ząbki ba na sklepie mam 32pf5331 na kablówce i nie widzę zadnych takich tamzjawisk
 

Wojtiii

New member
Ja zadnych martwych pixeli nie zauwarzylem a przygladalem sie dosyc dokladnie, wiec chyba nie ma a jak sa to niewidoczne. Zabki na twarzach to troche trudno opisac. Wyglada tak jakby Tv nie nadazal za ruchem ust i robi sie taki maz z ostrymi krawedziami. Widac to szczegolnie na TVP na programach ze studia. Wracajac do dzwieku tego TV to wczoraj troche poogladalem na glosniku TV i nie jestm jakos zachwycony. Dzwiek wydaje sie troche metaliczno-drewniany. Jest duzo ustawien ja sie troche bawilem ale nie dalo to jakiegos super rezultatu. Z drugiej strony przyzwyczajony jestm do dzwieku z KD i moze dlatego nie brzmi to tak dobrze. Dodam jeszcze ze sony seri s. ktorym mialem okazje troche testowac wedlug mnie ma ten dziek lepszy bardziej gleboki. Ale to wszystko indywidualne odczucia.
Pozdrawiam
 

luki1166

New member
Wojtiii napisał:
Ja zadnych martwych pixeli nie zauwarzylem a przygladalem sie dosyc dokladnie, wiec chyba nie ma a jak sa to niewidoczne. Zabki na twarzach to troche trudno opisac. Wyglada tak jakby Tv nie nadazal za ruchem ust i robi sie taki maz z ostrymi krawedziami. Widac to szczegolnie na TVP na programach ze studia. Wracajac do dzwieku tego TV to wczoraj troche poogladalem na glosniku TV i nie jestm jakos zachwycony. Dzwiek wydaje sie troche metaliczno-drewniany. Jest duzo ustawien ja sie troche bawilem ale nie dalo to jakiegos super rezultatu. Z drugiej strony przyzwyczajony jestm do dzwieku z KD i moze dlatego nie brzmi to tak dobrze. Dodam jeszcze ze sony seri s. ktorym mialem okazje troche testowac wedlug mnie ma ten dziek lepszy bardziej gleboki. Ale to wszystko indywidualne odczucia.
Pozdrawiam
hM CIEKAWE CZY TE ZĄBKI WYSTĄPIĄ U MNIE JAK PODŁĄCZE DO N-ki PRZEZ KABEL HDMI-JAK PODŁĄCZE TO NAPISZĘ
 

Elmo king

New member
Witam
Czekam na Twoje odczucia dotyczące tego telewizorka i "N" po kabelku hdmi. Napisz coś więcej jak odbiór poszczególnych stacji, czy są przerwy w dźwięku i czy w ogóle po hdmi działa z "N" - boxami.
Nie wiem czy też masz kino domowe ale napisz o swoich wrażeniach dotyczących dźwięku z głośników tego Philipsa.
P.S. Dzięki Wojtii za informacje o tym modelu
 

luki1166

New member
Wczoraj dostałem mojego 32pf9551 i reasumując wrazenia z jednego dnia
1.Wygląd super dużo ładniejszy niż samsunki i lg, sprawia wrazenie wiekszego bo i ma obudowę zbliżoną do 37 cali mówie tak bo stał koło 37le2r
2. jężeli chodzi o współprace z n-boxem to lipa z głosem zanika co jakis czas na 4-7 sekund ogólnie nie da się oglądać:( , więc podłączyłem głos do kina domowego i jest ok a pozatym dzwoniłem do Philipsa odebrała miła kompetentna pani i poradziła żeby podłączyć z n-ki kablem audio do telewizora do wejscia audio in kablem chincz, ale nie zrobilem tego bo podłączyłem do kd.Miła pani przyznała ze ten sprzet nie współpracuje z nką tak jak trzeba przez hdmi.Sciągnełem nawet i wgrałem nowe oprogramowanie ze strony philipa bez efektu zadnego
3.Obraz w skali 1-10 daje 8 no i sąkanały hd-10
4.Pixel plus jest moim zdaniem przereklamowany.
5.Ambiliht no to to jest rewelka szczególnie wieczorem robi niesamowity nastrój dopłacił bym za ten bajer nawet jeszcze więcej niz dałem.
6.acha przez hdmi nie działa digital natural motion-dziwne może ktoś wie czemu.

Jak bede miał troche wiecej czasu to wrzucę fotki
 
Do góry