Philips 32PF5320 v Philips 32PF7320 v Sony KF-42SX300

huckey

New member
Witam,
pytalem juz na pl.rec.kino-domowe, ale tam nie dostalem odpowiedzi, probuje wiec tu. Przymierzam sie do kupienia telewizora. Przejrzalem dostepne dla mnie
oferty. Sposrod nich ciekawie prezentuja sie te trzy w temacie. Poniewaz
jednak jestem laikiem w tematach technicznych zwiazanych z TV mam kilka
pytan dotyczacych tych modeli:

1. P32PF7320 kosztuje wiecej od P32PF5320, tymczasem wydaje mi sie, ze
PF5320 funkcjonalnie jest lepszy (nie ma jednak tunera DVB). P32PF7320 ma
tuner DVB - czy to znaczy, ze odbiera TV SAT bez odrebnego tunera?

2. Sony KF-42SX300 to odbiornik z tylna projekcja. Szukalem po Internecie
opinii na temat tylnej projekcji i znalazlem raczej pozytywne (nie swieci
tak, jak inne rodzaje odbiornikow, "kinowe" wrazenie). Czy rzeczywiscie
tylna projekcja to dobre rozwiazanie?

3. Modele Philipsa sa okreslane jako HDTV-ready. Tymczasem doczytalem, ze
maja zlacze DVI a nie HDMI. Doczytalem tez, ze przejsciowka z HDMI na DVI
powoduje jednak straty. Jak to wiec jest z tym HD-ready? Czy dotyczy to
tylko matrycy?

4. W przypadku Sony nie moge znalezc zadnych odniesien do HDTV. Czy mam
przez to rozumiec, ze ten model nie jest HD-ready? A moze w przypadku tylnej
projekcji stosuje sie jakies inne pojecia?

5. Jak ustawilibyscie (abstrahujac od cen) w kolejnosci atrakcyjnosci te
modele?

6. Czy mozecie zasugerowac jakis inny model o porownywalnych parametrach i
cenie do tych, ktore wymienilem?

pozdrawiam

Huckey
 

tuptus55

New member
huckey napisał:
Witam,
pytalem juz na pl.rec.kino-domowe, ale tam nie dostalem odpowiedzi, probuje wiec tu. Przymierzam sie do kupienia telewizora. Przejrzalem dostepne dla mnie
oferty. Sposrod nich ciekawie prezentuja sie te trzy w temacie. Poniewaz
jednak jestem laikiem w tematach technicznych zwiazanych z TV mam kilka
pytan dotyczacych tych modeli:

1. P32PF7320 kosztuje wiecej od P32PF5320, tymczasem wydaje mi sie, ze
PF5320 funkcjonalnie jest lepszy (nie ma jednak tunera DVB). P32PF7320 ma
tuner DVB - czy to znaczy, ze odbiera TV SAT bez odrebnego tunera?

Tak oznacza, że ma wbudowany tuner i podłacza się do niego antenę sat

huckey napisał:
2. Sony KF-42SX300 to odbiornik z tylna projekcja. Szukalem po Internecie
opinii na temat tylnej projekcji i znalazlem raczej pozytywne (nie swieci
tak, jak inne rodzaje odbiornikow, "kinowe" wrazenie). Czy rzeczywiscie
tylna projekcja to dobre rozwiazanie?

Ciężko będzie odpowiedzieć. ...silnik V8 4,2L ma moc z litrów czy to dobre rozwiązanie?. Na razie nie ma idealnej do wszystkiego technologii telewizorów, no może poza OLED (moim zdaniem)

huckey napisał:
3. Modele Philipsa sa okreslane jako HDTV-ready.

HDTV-ready oznacza tylko tyle, że dany TV wyświetli lub "wyświetli" sygnał o rozdzielczości 1920x1080 pixeli (wyświetli oznacza, że ma pełną matrycę zawierającą tyle pixeli ile wynosi rozdzielczość. "Wyświetli" oznacza, ze pokaże obraz HDTV ale mając matrycę o mniejszej rozdzielczości przeskaluje sobie go do mozliwości matrycy)

huckey napisał:
Tymczasem doczytalem, ze maja zlacze DVI a nie HDMI.

Są 3 rodzaje DVI. DVI-I oraz DVI-D (bez zagłębiania się w szczegóły) z punktu widzenia użytkownika różnią się tylko tym, ze w HDMI jeszcze jest dźwięk puszczony, a w DVI trzeba go odzielnym złaczem podać.

huckey napisał:
Doczytalem tez, ze przejsciowka z HDMI na DVI powoduje jednak straty. Jak to wiec jest z tym HD-ready? Czy dotyczy to tylko matrycy?

Podaj link gdzie to doczytałeś? Bo jedna i druga to technologie cyfrowe (poza tym trzecim rodzajem (DVI-A), który jest analogowy i teoretycznie mogłyby się pojawić straty)

huckey napisał:
4. W przypadku Sony nie moge znalezc zadnych odniesien do HDTV. Czy mam przez to rozumiec, ze ten model nie jest HD-ready? A moze w przypadku tylnej projekcji stosuje sie jakies inne pojecia?

Nie znam tego modelu ale jak nie pisze, że jest HDTV ready to można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że sygnał 1080i nie wyświetli prawidłowo ale może 720p wyświetlać idealnie. Trzeba czytać instrukcję lub lepiej pojechać do sklepu gdzie zrobią pokaz mozliwości lub zamówić pokaz do domu.

huckey napisał:
5. Jak ustawilibyscie (abstrahujac od cen) w kolejnosci atrakcyjnosci te
modele?

Tu może Kiki się wypowie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ad.1
http://www.consumer.philips.com/con...R&fhquery=fh_secondid=32PF7320_10_PL_CONSUMER

z tego porównania nie wynika że 7320 ma DVB. I byłby zdecydowanie za tani z taką ofertą.
7320 - ma dodatkowo
Filtr grzebieniowy 3D
Pixel Plus
inny wygląd

Gdyby miał DVB - /a nie ma/ miałby możliwość odbioru telewizji cyfrowej/naziemnej,satelitarnej/

ad2.
Sony KF 42 sx 300- to miękki gładki obraz, ale to również krótszy czas pracy odbiornika, sporo miejsca ,mało złącz , brak odpowiednich wejsć.
wszystko zależy jaka Cena?
Trudny do zbycia.
Tylna projekcja już na nowych zasadach jest kontynuowana w HD-Ila JVC, Thomson i inni

ad.3.HD Ready to minimalna rozdzielczość 1366 i złącze HDMI
Wg mojej wiedzy - jakość złacz jest taka sama

ad 4.Sony nie jest HD ready - nie odbiera wogóle sygnału HDTV.

ad.5
-Philips 7320
5320
Sony KF 42 sx 300

W tej klasie cenowej- masz dużą konkurencję
JVC S 60, Sharp P 50 ,Samsung R i M 51
pozdrawiam
 

s2k2

New member
Pytanie do huckey (lub do innych).
Czy kupiłeś już jakiś LCD - jakie masz doświadczenia?

Właśnie mam zamiar kupić Philips LCD 32 PF 7320.
Teraz staniały do ceny około 6200 - 6400 zł.
Po za wymaganym bardzo dobrym wyświetlaniem musi mieć wymiary nie większe niż szerokość 95 cm, wysokość 59 cm.
Dlatego musiałem zrezygnować z kilku ciekawych modeli.
Ostatni LG Z50 ma słaby obraz. Grundig chyba też nie najlepszy.
Problem w tym, że muszę kupić ten model Philipsa w ciemno, ponieważ nikt w okolicy (do 100 km) nie posiada go aktualnie.

Jeśli ktoś ma jakieś doswiadczenia w tym względzie to proszę o radę. Jeśli chodzi o obraz to jestem bardzo wymagający.
Oczywiście wejścia, wyjścia i złącza są bardzo istotne ale o tym poczytałem i ten model Philips ma wszystko czego oczekuję.

Z wypowiedzi Kiki można zrozumieć, że nie jest on wstanie odbierać HDTV, ponieważ nie ma złącza HDMI a tylko DVI albo ja źle zrozumiałem.
Jak mi wiadomo to tylko rodzaj złącza przesyłającego sygnał cyfrowy i nie ma nic wspólnego z HDTV (prawie).
W odtwarzaczu DVD Samsunga mam wyjście HDMI i to wczale nie oznacza, że on wysyła obraz HDTV (jest zwykłym odtwarzaczem)

Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
właśnie dlatego ,że jest to forum HDTV
to ludzie pytaja o to ,czy lcd lub plazma odbiera,chodzi,akceptuje - jakby zwał .
Na targach w Berlinie tylko kilka plazm i LCD prezentowanych chodziło w full HD i robiło na setkach tysięcy ludzi ogromne nieazpomniane wrażenie.
Również w naszych pokazach w których uczestniczy coraz więcej osób opinia jest podobna.
Nie każdy ma tyle kasy co - Janunio , to wcale nie znaczy ,że należy go ignorować.


s2k2

Philip 32 7320 - odbiera HDTV przez HDMI, również Twoje dvd z HDMI - grać będzie rewelacyjnie na tym ekranie. Gorzej ma się do czasów reakcji z TVP.Dobra cena to 5999 zł.
pozdrawiam
 

s2k2

New member
Dziękuję bardzo Kiki za odpowiedź.
Nie chcę więcej zanudzać ale niestety nie wszystko rozumiem.
Co to znaczy:
"Gorzej ma się do czasów reakcji z TVP"

Podstawowy sygnał to tuner sat "Cyfra +", odtwarzacz DVD obecnie posiadany i nowe formaty w przyszłości oraz okazjonalnie zwykła antena.
Oczywiście będę czakał w przyszłości na sygnał HDTV.

Czy z "Cyfrą +" mogą byc jakieś problemy?

Niestety nigdzie nie znalazłem oferty za 5999 zł.
To prawda, że kwota zakupu jest dla mnie istotną barierą (chyba dla wszystkich).

Pozdrawiam
 

s2k2

New member
Już prawie dwa tygodnie ja kupiłem Philips LCD 32 PF7320.
Niestety nie otrzymałem więcej informacji o tym sprzęcie na tym forum.
Pomyślałem. że być może ktoś będzie zainteresowany tym lcd.
Zalety:
Obraz przez dvi z odtwarzacza DVD jest bardzo dobry - nie mogę się przyczepić. Odległość od ekranu nie ma znaczenia.
Cyfra +:
TVN - super w 4/3 i 14/9
DO tej pory nie znosiłem reklam ale przy tym lcd oglądam je ciągle :), są nadawane najczęściej w formacie 16/9 (pomniejszonym) i rozciągam to na 14/9 i jest bajecznie
Canał + - najczęściej też bardzo dobry ale nie zawsze
Dobra też jest TVP Polonia
Inne kanały cyfry to już loteria
Zwykła antena:
Obraz dobry ale ziarnisty - antenka pokojowa i porzednio na crt tez było byle jak.
W tym LCD jest technologia Piksel plus - nie wiem jak by było bez tego ale demo technologii pokazuje, że jest ogromna zmiana na lepsze. Jeśli to demo to nie podpucha to współczuję posiadaczom PF5320.

Wady:
Nie udało mi się po podłączeniu PC wyświetlić w stosunku 1:1 (piksel do piksela). Najlepiej 1024x768 ale to nie to co monitor LCD.
Filmy DVD i klipy HDTV wyświetlają przez to połączenie podobnie, trochę lepiej niż DVD ale szalonej różnicy nie widzę. Tak czy inaczej obraz z dvd i hdtv jest bardzo dobry.

Od czasu do czasu w dalekim tle przy odbiorze z cyfry + przejścia tonalne nieba czy ściany są rozwarstwione, delikatnie ale jednak.

Przetestowałem kikadziesiąt filmów DVD i 2 mi się nie spodobały (w stosunku do starego crt) - Pan i Władca na Krańcu Świata - kolory zdechłe, szare oraz pierwsza część Gwizdnych Wojen - brak nasycenia w kolorach - dziwne bo inne w innych filmach z DVD są żywe, ciepłe i bajeczne.

Czekam teraz na jakiś sygnał z dobrego źródła HDTV i myślę, że nie zawiodę się.
Jestem zadowolony z zakupu.

Pozdrawiam
 

NoOne

New member
glowa peka a w srodku pusto..POMOCY!

Sorka ze ruszam taki stary temat, no ale juz juz jest to nie bede zaczynal nowego.

Czemu nie mozesz podlaczyc PC w skali 1:1. I tak w ogole to co to dokladnie znaczy? Czemu nie ustawisz karty (kart) na dual-view i zmienisz rozdzielczosc na inna na telewizorze? Chybaze ja tutaj czegos nie rozumie :oops:

Pytam bo mi bardzo zalezy na ogladaniu filmow i graniu na tym telewizorze.
 

s2k2

New member
NoOne napisał:
Czemu nie mozesz podlaczyc PC w skali 1:1. I tak w ogole to co to dokladnie znaczy? Czemu nie ustawisz karty (kart) na dual-view i zmienisz rozdzielczosc na inna na telewizorze? Chybaze ja tutaj czegos nie rozumie

Pytam bo mi bardzo zalezy na ogladaniu filmow i graniu na tym telewizorze.

Dawno już nie zglądałem do tego tematu. Mimo wszystko odpowiem.
Nie ma problemu ze zrobieniem tak jak napisałeś tylko, że posiadany LCD ma rozdzielczość 1366x768 i 1:1 oznacza, że karte graficzną należałoby przestawić dokładnie na 1366x768 a tego sie nie da zrobić (w ustawieniach karty da się ale na LCD wychodzą cuda). Ten problem był już kilka razy opisywany i to dość wyczerpująco na tym forum.
Jak pisałem najlepiej wyswietla 1024x768 (po dvi można jeszcze wybrać 1280x1024 ale to też nie ciekawie wygląda). W grach to nie ma żadnego znaczenia (prawie) - wyglądają świetnie.
Pozdrawiam
 

flow

New member
czy sie udalo ?

hej

ozywiam ten watek aby sie upewnic czy na pewno jest na 100% niemozliwe ustawienie na tym TV (Philips LCD 32PF7320/10 i PC po DVI) rozdzielczosci, ktora wypelniala by caly ekran (bez wymuszonego rozciagniecia 4/3 do 16/9) ?

na razie najlepszy obraz uzyskuje w 1024x768/60hz, ale niestety obraz wyswietlany jest w proporcji 4/3 na srodku ekranu i po bokach sa czarne paski

to oznacza ze ogladanie divixow/dvd z komputera jest bez sensu bo
maja paski po bokach i na gorze/dol

grafika w komputerze to zintegrowana nVidia 430+6150 na najnowszych sterownikach



inna sprawa: s2k2 jakie DVD uzywasz z tym TV ?
 

flow

New member
moje boje - efekty

hej
oto wyniki moich bojow z w/w zestawem, moze komus poze:
uzywam najnowszych sterownikow nVidii i kabla DVI
oto jak wyglada stawienie w/w telewizora z Media Center PC
aby miec pulpit i obraz w filmach w proporcji 16/9.
1) do internetu i tam gdzie potrzebujemy wyraznego pulpitu:
- ustawiamy telewizor w tryb PC
- ustawiamy rozdzielczosc karty graficznej 1280x768
- obraz na telewizorze bedzie wyswietlony przeskalowany do proporcji 4/3
- na pilocie uzywamy przesklowania do 16/9 (wide screen)
- i jest prawidlowy obraz na caly obraz
jakosc jest zaskakujaco dobra jak na podwojne przeskalowanie
, ale trzeba ustawic wygladzenia czcionek na "clear type"
w trybie PC nie dziala procesor obrazu w TV (Pixel Plus)
2) do filmow Divx itp Pixel Plus sprawdza sie bardzo dobrze dlatego
- ustawiamy telewizor w tryb PC
- ustawiamy rozdzielczosc 1280x720
- obraz nie moze byc wyswietlony w tej rodzielczosc w trybie PC (czarny ekran)
- przelaczamy telewizor w tryb HD i mamy obraz
- i dziala pieknie: PIXEL PLUs bardzo poprawia subiektywna jakosc Divixow
w trybie HD nie mozemy wylaczyc procesora obrazu w TV (Pixel Plus)
dlatego pulpit wyglada do niczego ale jak pisalem fimy wygladaja b.dobrze
 
Do góry