Philips 21:9

lepp

New member
Bez reklam
Dla mnie totalna bzdura. duża część filmów jest wydawana w pełnym 16/9 99% procent ma na czarnych pasach napisy. Lepiej sobie kupić większy ekran o klasycznych proporcjach 16/9 i problem z głowy
 

marianin

New member
lepp napisał:
Dla mnie totalna bzdura

Myślę, że powinieneś skontaktować się z biurem konstrukcyjnym Philipsa i wyjaśnić im, jak bardzo się mylą wprowadzając ten telewizor do produkcji :)

Radziłbym używać bardziej wyważonych zwrotów. Gdybym ja napisał, że to co piszesz to totalna bzdura to pewnie nie było by Ci miło (wcale tak nie uważam).
ps
ok 70% filmów na Blu-ray jest wydawanych w formatach właśnie na taki telewizor jak ten a i napisy też nie stanowią opcji z której najczęściej się korzysta przy oglądaniu filmów. Ten tv to po prostu bezkompromisowe rozwiązanie dla miłosników filmów - a nie TV.
 

lepp

New member
Bez reklam
Strofował będziesz swoje dzieci, uczniów albo podwałdnych :p

Nigdzie nie napisałem, że to co napisałeś jest bzdurą, chdziło mi o pomysł Philipsa, ale zaraz się poprawię. Na jakie badania się powołujesz pisząc bzdury, że napisy to nie jest najczęściej używana opcja DVD. W Polsce na pewno jest i podobnie w innych krajach europejskich, poza UK.
 

MacGege

New member
trzeba wziąć pod uwagę iż ekran ma większą rozdzielczość 2560x1080, więc nie okazuje się to taką totalną bzdurą i obraz TV też powinien wyglądać świetnie w formacie 16:9 po przeskalowaniu.
Czekam na pierwsze testy :)
 

crimson1

New member
bzdura - to niedługo będzie ekran 16/9

Jak dla mnie - hiper-bomba! Film przekonał mnie o słuszności tezy, że to nie jest bzdura.
To rzeczywiście 1szy ekran kinowy do domu. 16/9 to pewnie będzie przeżytek za 6-8 lat... 8)

Pozdrawiam!
 

Tommy_M

New member
Dla osoby która na prawdę skupia się tylko albo prawie tylko na filmach i to najlepiej BR ewentualnie DVD to pewnie feno0menalne rozwiązanie, ale jeżeli ktoś jednak miesza TV, płyty, może konsola, czasem PC to chyba jednak nie jest fajna sprawa.

Ale jako namiastka kina w domu - super.
 

MacGege

New member
tak naprawdę to problem może być tylko przy oglądaniu TV w formacie 4:3, bo zostają po bokach czarne pasy. Można mieć tylko nadzieję że nadawcy za jakiś czas na dobre odejdą od tego formatu.
 

dread

New member
Bez reklam
Do góry