pfl 6000 - 6606

piecza

New member
Witam,

Możesz przecież ustawić odcień zimny w nastawach obrazu w opcji :Osobisty lub ustawić własne (Personalny odcień) wartości kolorów Czerwonego (R) , Zielonego (G) i Niebieskiego (B) również w nastawach obrazu
w opcji: Osobisty. W tej opcji możesz próbować ustawień różnych wartości: jasności , kontrastu , koloru.Wyłącz tryb :Eco. Piszesz ogólnikowo, nie podajesz jak odbierasz programy telewizyjne , czy z anteny satelitarnej,czy ze swojej anteny naziemnej DVB-T , czy z "kablówki" , jaki masz dekoder,czy
korzystasz z połączenia telewizora kablem HDMI, czy kablem Scart ,itp....
Czy jak ewentualnie masz podłączony odtwarzacz blu-ray lub dvd ,obraz jest również mocno jasny
jak piszesz wcześniej? Sprawdź wszelkie połączenia telewizora.
Nie ma gotowych recept na ustawienie parametrów obrazu. Spróbuj "wypalić" sobie płytę dvd , ze
strony internetowej: Burosch.de. Są tam obrazy testowe do ustawień parametrów obrazu.
Możesz również skorzystać z profesjonalnej kalibracji obrazu, choć to kosztuje i czasem ustawienia
obrazu po jej wykonaniu nie odpowiadają jednak preferencjom właściciela telewizora.
Na odległość trudno jest radzić nie widząc obrazu ,jaki generuje matryca telewizora.(możliwa jest również usterka telewizora, którą trzeba będzie zgłosić do serwisu)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


witam. mam polsat cyfrowy dekoder hd podłączony przez kabel hdmi.spróbuje jeszcze raz zainstalować telewizor zobaczymy co będzie.,teraz programy hd są jakby lekko zamglone.tak t jest jak się niepotrzebnie grzebie:)
 

put3k

New member
Cześć,

Może tutaj prędzej uda uzyskać się odpowiedź, wśród "swoich" niż na ogólnym :)

Chcę do Philipsa 46PFL6606H podłączyć komputer stacjonarny, czasami laptopa. W komputerze stacjonarnym mam wyjście 2xDVI, a laptopie jest wyjście D-Sub (VGA). Czy muszę kupić dwa osobne kable do ich podłączenia do TV?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

copy

New member
Proszę o poradę!
Czy Internet bezprzewodowy będzie "chodził" w tym tv plf 46" 6606H) na Adapterze USB Wi Fi innej firmy niż philips. Jest drogi, ale podobno niektóre modele połączą z siecią tylko przez dedykowane do tego tv adaptery. Mam na oku tani o dobrych parametrach TP-LINK - jest szansa że zadziała? Nie chcę kupować w ciemno...
 
Ostatnia edycja:

copy

New member
Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego po przełączeniu na EPG z sygnału DVB T nie widzę tego EPG, a ponadto przy wyszukaniu kanałów, kanały te nie są nazwane i przypisane wraz z sygnałem, a mam tylko kolejny numer kanału (np. 101 - zamiast tvp1) Gdyby taka nazwa kanału była po wyszukaniu, pewnie EPG też by się znalazło. Dlaczego przy instalacji kanałów DVB T znajduje numer, a nie nazwę kanału. U Was też tak jest?
Internetowe EPG nie ma wielu kanałów (tV6 Eska, Polo, polsat sport news itp) stąd pytanie dlaczego nie widzę EPG z sygnału DVB T???
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Jak masz ustawiony przewodnik telewizyjny ; są dwie opcje: 1) z sieci 2) od nadawcy.
Przy instalacji kanałów z DVB-T można już w opcji : kraj , wybierać :polska, nasz kraj
już został wpisany oficjalnie ,że nadaje programy w DVB-T.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

copy

New member
Witam,
Jak masz ustawiony przewodnik telewizyjny ; są dwie opcje: 1) z sieci 2) od nadawcy.
Przy instalacji kanałów z DVB-T można już w opcji : kraj , wybierać :polska, nasz kraj
już został wpisany oficjalnie ,że nadaje programy w DVB-T.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Dzięki accu!
Właśnie mam ustawiony od nadawcy i po znalezieniu kanałów nie rozczytuje ich nazw i nie ma EPG. Jedyna nadzieja, to wybór kraju - Polska! Tylko skoro całe menu mam już w j. polski to rozumiem że jest powtórne pytanie o wybór kraju pod kontem transmisji DVB T i po tym wyborze dopiero rozpozna kanały i pojawi się EPG od nadawcy?
W jakim etapie instalacji (gdzie w menu) jest pytanie o kraj nadawania DVB T?
A..., i jeszcze jedno, gdyby udało mi się ustawić EPG od nadawcy, czy w tym tv będę mógł nagrywać i zaplanować nagranie, czy tylko i wyłącznie z EPG sieciowego??? Oczywiście przy podłączonym necie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wybór języka to odrębna opcja niezależna od wyboru kraju . Natomiast dany kraj wybierasz przy
instalowaniu kanałów. (proszę wdrożyć proces ponownej instalacji kanałów). Wtedy jedna z opcji
pojawi się:kraj. Ja poprzednio wybrałem:Niemcy. Firma Philips na forum pisała aby wybierać
Finlandię .Jak będzie działało EPG to oczywiście tak .Wybierz opcję :przewodnik telewizyjny ,jeżeli
na stronie programu telewizyjnego jest przycisk :nagrywanie telewizji , to masz dostęp do programowania nagrań. Jeżeli go nie ma , zobacz czy dane programu telewizyjnego mogą być zaktualizowane
poprzez sieć , wejdź w opcję:z sieci.
Jak zapewne wiesz , jest jeszcze opcja zaplanowania nagrania programu telewizyjnego ręcznie ,tj.początek i koniec nagrania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

copy

New member
Witam,

Wybór języka to odrębna opcja niezależna od wyboru kraju . Natomiast dany kraj wybierasz przy
instalowaniu kanałów. (proszę wdrożyć proces ponownej instalacji kanałów). Wtedy jedna z opcji
pojawi się:kraj. Ja poprzednio wybrałem:Niemcy. Firma Philips na forum pisała aby wybierać
Finlandię .Jak będzie działało EPG to oczywiście tak .Wybierz opcję :przewodnik telewizyjny ,jeżeli
na stronie programu telewizyjnego jest przycisk :nagrywanie telewizji , to masz dostęp do programowania nagrań. Jeżeli go nie ma , zobacz czy dane programu telewizyjnego mogą być zaktualizowane
poprzez sieć , wejdź w opcję:z sieci.
Jak zapewne wiesz , jest jeszcze opcja zaplanowania nagrania programu telewizyjnego ręcznie ,tj.początek i koniec nagrania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Masz rację. Znalazłem polskie EPG i nazwy kanałów przestawiając na Finlandię...:fool: ale opcja nagrywania oczywiście bez sieci nie była dostępna. Dziwne to rozwiązanie - SHARP nie potrzebuje żadnego internetu by nagrać program na dysku zewnętrznym (przynajmniej modele serii z końcówką 510)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Cieszę copy ,że moja porada pomogła Tobie rozwiązać problem .
Firma Philips tak zaprojektowała system nagrywania programów
telewizyjnych , że telewizor musi być połączony z Internetem.
Nic na to nie poradzimy , może w nowych modelach z czasem
będzie można nagrywać programy telewizyjne bez połączenia
telewizora z Internetem.:roll:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dominlesne

New member
Wie ktoś może jak wygląda input lag w trybie gry (lub w tym, w którym jest najmniejszy)? Nie znalazłem niestety żadnego testu z takim pomiarem. Jedynie w innych trybach wiem, że 40-50ms.
 

piecza

New member
Witam chciałabym podłączyć internet do telewizora (Philips 40PFL6606H/12) ale jak? mam internet z neostrady i liveboxa czy tak da rade czy musi być coś specjalnego? tzn specjalny router itp z góry dzięki za
 

copy

New member
Witam w starszym już tV pojawił się problem z oglądaniem You Tube. Po zalogowaniu się występuje okrojona wersja aplikacji tylko ustawienia, logowanie i wyszukiwanie a po wpisaniu w "szukaj" mieli w nieskończoność i nic nie znajduje. Inne aplikacje smart działają ok. Robiłem reset tv, aktualizacje i nic to nie dało! Zmieniałem na kraj Polska Niemcy - też nic!
Czy to już czas na zmianę tego modelu (ostatnia aktualizacja oprogramowania to rok 2013)?
A może problem jest banalnie prosty?
pomocy!
 
Do góry