Perła 2015 roku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne potrzeby i te potrzeby realizują różne modele.
Teraz mam Philipsa PUS8601 i jest rewelacja.
Poczwórny ambilight, Super dźwięk, czerń, płynność, Android, Kodi, MxPlayer.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Reklama oprawione powinny być testy tych tv . Ja się nadzialem i juz nigdy wiecej Philipsa . Kupiłem Panasonica vt 60 i jestem mega zadowolony
Ja nie przypominam sobie żadnego testu na tym czy konkurencyjnym forum, gdzie testujący by krytycznie ocenili jakiś TV. Zawsze są większe lub mniejsze ochy i achy. Górnolotne wpisy o doskonałości itd. a my potem w domach mamy to co mamy.
Swego czasu Kiki odpierając zarzuty o nierzetelność testów pisał, że do testów dostają egzemplarze Golden Sample. Na konkurencyjnym forum Gmeru pisał że oni w testach mają wszystko idealnie ale nie oni wybierają egzemplarze do testów:)
No to co nam klientom po takich testach jak na półce i u siebie w domach mamy całkiem coś innego.
Czytając opinie z użytkowania np. Phila 7600 włos się jeży na głowie a w tytule testu jak byk cały czas mamy doskonałość. Teraz Kiki pisze , ze 8601 to będzie dopiero coś. I co? Znowu mamy je kupić i powtórzyć historię z 7600?
A jak tam z topowym modelem serii 9 na ten rok? Nawet nie wszedł na rynek w tym roku bo ma tak niedopracowany soft, że firma bała się go sprzedawać. To mam wierzyć że w 8601 jest idealnie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

IceWolf

New member
Sam H6400 - 2014.

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Zastanawiam się nad kupnem telewizora 40-48 cali w budżecie do 3000 złotych. Wcześniej miałem LG 42LM620s i generalnie telewizor spełniał moje wymagania (odtwarzanie filmów z domowego serwera), aplikacje internetowe (YouTube, Ipla, Player), ale zakup mniejszego Samsunga do sypialni (32 model serii 6 z 2013 roku, niestety nie mam możliwości sprawdzić dokładnie jaki to model) przekonał mnie do tego producenta. LG najbardziej załamuje mnie podejściem do klienta i brakiem wsparcia swoich "flagowych" modeli po jakimś czasie i zmianą systemów jak rękawiczek. Teraz mają WebOS 2.0 zaraz będzie WebOS 3.0 albo jeszcze coś innego i potem człowiek dostaje informacje, że dane funkcje nie będą już wspierane. Pomijam już kwestię tego, że aplikacje na telewizorze LG chodzą gorzej niż te same na Samsungu. Ale szkoda czasu na to jak zawiodłem się na LG, po prostu nie kupię już nic tego producenta. Samsung z kolei wydaje mi się być fair w stosunku do swoich klientów. Ma bardzo bogatą bazę aplikacji. Do tego są aktualizacje starszych modeli. Obawiam się jednak, że to może się zmienić, bo najpierw weszły upgrade kit'y a teraz Tizen, którego tak wszyscy chwalą jednak nie wiem czy jest sens kupowania telewizora dla systemu, zwłaszcza w jego pierwszym roku. Zacytowany wyżej model Samsunga z zeszłego roku ma Smart Huba, który wydawał mi się bardzo dobry, ale obawiam się, że producent całkowicie skupi się na Tizenie i zaniedba starsze modele wymuszając zakup upgrade kitów. Poszukałem trochę i tegoroczne modele Samsunga z dobrymi ocenami w moim budżecie to J6200 i J6300, który w Polsce występuje tylko w wersji z zakrzywionym ekranem a ten moim zdaniem zbędny bajer ma swoje odzwierciedlenie tylko w wyższej cenie (tak samo jak wcześniej 3D, które jakoś teraz nie jest "niezbędnym" dodatkiem). Tak więc proszę o radę czy kupować starszy model czy może tegoroczny, ewentualnie czy może kupić coś z Android TV (który jednak ma mieszane oceny). Dla mnie najważniejsze żeby telewizor odtwarzał jak najwięcej formatów video i miał bogatą ofertę aplikacji. Będzie też wisiał na ścianie w jasnym salonie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Zastanawiam się nad kupnem telewizora 40-48 cali w budżecie do 3000 złotych.
No to jak na pierwszy post to się zbytnio nie popisałeś.
Temat to perła roku 2015 a Ty pytasz o TV za 3tzł?
 

pepka

Member
Bez reklam
Ja nie przypominam sobie żadnego testu na tym czy konkurencyjnym forum, gdzie testujący by krytycznie ocenili jakiś TV. Zawsze są większe lub mniejsze ochy i achy. Górnolotne wpisy o doskonałości itd. a my potem w domach mamy to co mamy.
Swego czasu Kiki odpierając zarzuty o nierzetelność testów pisał, że do testów dostają egzemplarze Golden Sample. Na konkurencyjnym forum Gmeru pisał że oni w testach mają wszystko idealnie ale nie oni wybierają egzemplarze do testów:)
No to co nam klientom po takich testach jak na półce i u siebie w domach mamy całkiem coś innego.
Czytając opinie z użytkowania np. Phila 7600 włos się jeży na głowie a w tytule testu jak byk cały czas mamy doskonałość. Teraz Kiki pisze , ze 8601 to będzie dopiero coś. I co? Znowu mamy je kupić i powtórzyć historię z 7600?
A jak tam z topowym modelem serii 9 na ten rok? Nawet nie wszedł na rynek w tym roku bo ma tak niedopracowany soft, że firma bała się go sprzedawać. To mam wierzyć że w 8601 jest idealnie?
Otóż to. Testy i opinie osób, które żyją ze sprzedaży TV, ciężko uznać za wiarygodne. Dotyczy to każdej dziedziny życia niestety.
 

pantomima

Banned
Czas na podsumowania, czy według Was w 2015 roku pojawił się jakiś telewizor godny uwagi w kategorii dobra cena -dobra jakość

Od czasu gdy Panasonic wycofal sie z produkcji plazm tego typu kompromis nie ma juz racji bytu .

Panasonic w gamie wyswietlaczy pdp co roku oferowal klientom super jakosc za przystepna cene .
Ta jakosc oznaczona byla symbolem ST ,ale to juz historia .

Na chwile obecna trudno trafic na podobny kompromis.
 

pantomima

Banned
Każdy ma inne potrzeby i te potrzeby realizują różne modele.
Teraz mam Philipsa PUS8601 i jest rewelacja.
Poczwórny ambilight, Super dźwięk, czerń, płynność, Android, Kodi, MxPlayer.

Kiki - przesadzasz z ta czernia .
Super/hyper czern to oled - oczywiste prawda ;)
Mega czern to byla plazma .
Pseudo czern - lcd .
Doskonale wiesz ze zaden model 'lcd nie osiagnie nigdy takiej czerni i kontrastu jak najlepsze plazmy, o poziomie czerni oleda nawet nie ma co zaczynac , wiec po co to zaklamanie ???

Z technologii lcd wycisnieto juz wszystko, nie da sie juz nic wydusic - to technologia ktora pomalu odchodzi do lamusa.

Ty to wiesz jak malo kto , i kazdy kto ma choc troche orjentacji w materii .

Pzdr
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Po całkowitej kompromitacji z poprzednich modeli, nie sądzę, żeby ktokolwiek brał pod uwagę tego nowego Phila. Na 100% nie jest to perła 2015. No chyba ze zagwarantujesz każdemu chętnemu, że nie będzie miał żadnych problemów z softem.
 

gislantychy

New member
Witajcie.
Ponieważ jestem tu nowy, ale już jestem po zakupie jednego z modeli, to uważam, że Thomson 55ua9806 w cenie promocyjnej ~4500 zł jest chyba taką perłą. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Ale w tej cenie to naprawdę bardzo dobry telewizor oferujący znakomite parametry w stosunku do konkurencji w podobnej cenie. Ale tak jak napisałem...to moja skromna subiektywna ocena.

Pozdrawiam
 

astrajarek

New member
Witam posiadam tego Samsunga UE55JU7000 od miesiąca i jestem zadowolony.
-w miare równo podświetlony
- dobrze zgrywa się z PS4
-możliwosc kalibracji co daje jeszcze lepszy obraz (zrobiona ):-o
 

kacper-24

New member
ja również o ju7000 mogę powiedzieć, że jest swego rodzaju perełką z tej półki cenowej oczywiście. Miałem parę telewizorów do porównania i ten nie posiada żadnych większych i rażących wad, a obraz po własnej kalibracji jest wyśmienity. Jestem bardzo zadowolony...
 

racuh

Banned
"Nowy styl, nowy dźwięk..."ale ten sam obraz, nie powiem, jakość ładna, tak samo zachwalany jak 7600, ale co się stanie jak puścisz film 21:9 i zgasisz podświetlenie oraz światło...dalej to jest zwykły LCD...piszesz że philips nie oszukuje, a co to jest Ambilight? specjalnie zostało to stworzone aby zniwelować beznadziejną jakość czerni w LCD, taki sam efekt robiłem zapalając lampkę nocną obok Panasonica E5E, nie powiem zmiana kolorów robi wrażenie ale czy dla tego efektu warto aż tyle dopłacać? Oby tylko soft dopracowali bo Philips skończy na wyprzedażach w Biedronce.

Według mnie o tym modelu będziemy mogli porozmawiać dopiero wtedy jak ludzie zaczną go kupować i do tego tematu raczej on nie pasuje.

Kiki a tak z ciekawości? może się pochwalisz jaka będzie cena tej "Perły"?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Na mój nos dużo za duża
Temat o perłach 2015
Moim zdaniem jest jedna
55EG910V
O czerni i kontraście nie ma co pisać. Ale warto dodać źe ceny mocno spadają i biel w końcu jest biała
 

Sebaa_

New member
Hello,

a co powiecie o Panasonic'ach TX-65CR850E i TX-65CX800E. Są trochę co prawda jeszcze dość drogie, ale zaraz nowy rok i sezon wyprzedaży :mrgreen: . Tak się zastanawiam, że jeśli wyczekiwany Sharp serii XUE8772ES nie "rozwali systemu", a druga sprawa czy pojawi się w rozmiarze 60 cali, to może warto będzie naciągnąć budżet w stronę tych modeli z pierwszego zdania. Bo może pomijając cenę, prezentują się bardzo solidnie jeśli chodzi o obraz, wykonanie i soft podobno też niczego sobie.

Pozdrawiam
 
Do góry