Perła 2015 roku

anddol

New member
Czas na podsumowania, czy według Was w 2015 roku pojawił się jakiś telewizor godny uwagi w kategorii dobra cena -dobra jakość
 

anddol

New member
Mam wrażenie, przeglądając różne fora, że będzie trudno wybrać jakiś model- każdemu coś brakuje, wszędzie pojawiają się wady i niedoróbki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Cieszy tylko fakt, że zaczynamy to dostrzegać.
Natomiast to nie tylko producenci wciskają nam kit. Oglądałem ostatnio materiał filmowy, wywiad jakiego udzielił admin konkurencyjnego forum Gmeru, na temat jaki kupić TV żeby nie żałować.
Już na początku wypowiada on takie słowa:
,, Co my czujemy jako testerzy jak testujemy te telewizory i MUSIMY UDOWODNIĆ i pokazać klientowi dlaczego ma kupić te 4K.''
http://tech.wp.pl/kat,1009659,title...wac,wid,18024094,wiadomosc.html?ticaid=1161c4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

anddol

New member
Mam zamiar w 2016 roku zakupić telewizor 55+ , jak myślicie które marki mają szansę na poprawę i wypuszczenie czegoś sensownego?
 

Rafal7

Banned
Mam zamiar w 2016 roku zakupić telewizor 55+ , jak myślicie które marki mają szansę na poprawę i wypuszczenie czegoś sensownego?

Nikt tego nie wie, musisz poczekać kilka miesięcy od premiery nowych modeli i wtedy będzie wiadomo co i gdzie i u którego producenta piszczy.
 

viki0987

Member
Cieszy tylko fakt, że zaczynamy to dostrzegać.
Natomiast to nie tylko producenci wciskają nam kit. Oglądałem ostatnio materiał filmowy, wywiad jakiego udzielił admin konkurencyjnego forum Gmeru, na temat jaki kupić TV żeby nie żałować.
Już na początku wypowiada on takie słowa:
,, Co my czujemy jako testerzy jak testujemy te telewizory i MUSIMY UDOWODNIĆ i pokazać klientowi dlaczego ma kupić te 4K.''
#dziejesienazywo: Eksperci podpowiedzą, jaki kupić telewizor, żeby nie żałować? - Tech - WP.PL

Wystarczy popatrzeć na testy na tym forum żeby zrozumieć ze chodzi tylko o to żeby klienta nabić w butelkę.
 

racuh

Banned
Wszyscy maja klienta głęboko w dupie...tak długo już produkują te TV, że temat nierównego podświetlenia, cloudingu albo innej dziwnej anomali na ekranie już dawno nie powinien istnieć, gdzie są kontrole jakości ??!! niedługo będą nazwy marek zmieniać żeby wymazać pamięć o tych wszystkich wypuszczonych bublach.

Dlaczego Sony i Philipsy są tak polecane ??!! nie rozumiem, przecież w tym roku to była największa kompromitacja, jak można dopuścić do tego aby klient stał się testerem. No ale TV to oczywiście nie wszystko, w niektórych przypadkach serwis i obsługa klienta to prawdziwa porażka. Przekonałem się jak kupiłem 55JU6440 i zaraz po podłączeniu była kreska na matrycy, konsultant jeszcze nie widział usterki a już chciał wysyłać serwisanta z nową matrycą, plus za szybkość ale minus dla producenta bo w momencie wypuszczania na rynek TV wie że jest on wadliwy (wymieniona tez miała tą samą wadę), ŻENADA. W Philipsie 55PUS7600 kazali mi cały czas aktualizować soft którego nie było, tak samo w SONY 55W809. Wiem że androida łatwo jest zapchać, ale nie 2 apkami !!
Dziwię się tylko wszystkim co nakupowali te dziadostwa i potem użerają się z serwisem zamiast odrazu to oddać, przecież mamy ustawowe 14 dni, a nie wierzę w to, że te wszystkie cyrki zaczęły się dziać po tych 2 tygodniach, chyba że jest się "baranem" co kupił w stacjonarnym i nie upewnił się czy przysługuje mu zwrot.
Ludzie kupujcie przez internet i korzystajcie z prawa zwrotu, to nie boli, osobiście oddałem już 4 TV w ciągu ostatniego miesiąca i nie wykluczam tego, że już skończyłem z oddawaniem.
Ostatnio zachwalając 3 letnią plazmę usłyszałem od kolejnego "barana" że troluję, ale w rzeczywistości były to najlepsze TV jakie wyprodukowano. Oczywiście każda technologia ma swoje wady i zalety ale w plazmie nie były tak drażniące, chyba ze jakiś ciul oglądał z pół metra i gapił się w szum na ekranie. 90 % ludzi ludzi ogląda TV z satelity a tylko 10% używa do grania, czy też blu-ray, to teraz pytanie dla kogo są te wszystkie ustrojstwa które produkują? tylko dla tych 10%?
Najgorsze w tym wszystkim jest to że oni dalej będą produkować jeszcze większy syf a nas będą faszerować tymi wszystkimi bzdurami o poborach prądu.
 

Ghost589

New member
@racuh
Jak oddawałeś tyle Tv ostatnio to może, patrzałeś tego Samsunga UE55JU7000? Bo ja też cały czas się wstrzymuje bo nikomu nie wierze :) - w sensie producentom.
 

racuh

Banned
@racuh
Jak oddawałeś tyle Tv ostatnio to może, patrzałeś tego Samsunga UE55JU7000? Bo ja też cały czas się wstrzymuje bo nikomu nie wierze :) - w sensie producentom.

Nie miałem z nim przyjemności ale ma bardzo dobre testy i opnie, teraz przymierzałem się do Panasonica CX750 ale tego samsunga tez mam na oku :)
 

Ghost589

New member
To poczekam, aż się do nich dobierzesz :), bo ja jeszcze jestem trochę uziemiony bo czekam na zwrot chyba , że dostane szybko. Jak byś miał to napisz proszę w tym temacie opinie.
 

JohnLenin

New member
Wszyscy maja klienta głęboko w dupie...tak długo już produkują te TV, że temat nierównego podświetlenia, cloudingu albo innej dziwnej anomali na ekranie już dawno nie powinien istnieć, gdzie są kontrole jakości ??!! niedługo będą nazwy marek zmieniać żeby wymazać pamięć o tych wszystkich wypuszczonych bublach.

Dlaczego Sony i Philipsy są tak polecane ??!! nie rozumiem, przecież w tym roku to była największa kompromitacja, jak można dopuścić do tego aby klient stał się testerem. No ale TV to oczywiście nie wszystko, w niektórych przypadkach serwis i obsługa klienta to prawdziwa porażka. Przekonałem się jak kupiłem 55JU6440 i zaraz po podłączeniu była kreska na matrycy, konsultant jeszcze nie widział usterki a już chciał wysyłać serwisanta z nową matrycą, plus za szybkość ale minus dla producenta bo w momencie wypuszczania na rynek TV wie że jest on wadliwy (wymieniona tez miała tą samą wadę), ŻENADA. W Philipsie 55PUS7600 kazali mi cały czas aktualizować soft którego nie było, tak samo w SONY 55W809. Wiem że androida łatwo jest zapchać, ale nie 2 apkami !!
Dziwię się tylko wszystkim co nakupowali te dziadostwa i potem użerają się z serwisem zamiast odrazu to oddać, przecież mamy ustawowe 14 dni, a nie wierzę w to, że te wszystkie cyrki zaczęły się dziać po tych 2 tygodniach, chyba że jest się "baranem" co kupił w stacjonarnym i nie upewnił się czy przysługuje mu zwrot.
Ludzie kupujcie przez internet i korzystajcie z prawa zwrotu, to nie boli, osobiście oddałem już 4 TV w ciągu ostatniego miesiąca i nie wykluczam tego, że już skończyłem z oddawaniem.
Ostatnio zachwalając 3 letnią plazmę usłyszałem od kolejnego "barana" że troluję, ale w rzeczywistości były to najlepsze TV jakie wyprodukowano. Oczywiście każda technologia ma swoje wady i zalety ale w plazmie nie były tak drażniące, chyba ze jakiś ciul oglądał z pół metra i gapił się w szum na ekranie. 90 % ludzi ludzi ogląda TV z satelity a tylko 10% używa do grania, czy też blu-ray, to teraz pytanie dla kogo są te wszystkie ustrojstwa które produkują? tylko dla tych 10%?
Najgorsze w tym wszystkim jest to że oni dalej będą produkować jeszcze większy syf a nas będą faszerować tymi wszystkimi bzdurami o poborach prądu.
Racuch. Twój post powinien być w ramkę oprawiony:idea: Też wymieniałem Tv w sklepie stacjonarnym 4razy-udało się, ale wiem że nie zawsze jest to możliwe. Już myślałem że jestem jakiś dziwny, a tu proszę:bober:Ciężko kupić Tv, jeśli ma się jakieś wymagania.
 

racuh

Banned
To poczekam, aż się do nich dobierzesz :), bo ja jeszcze jestem trochę uziemiony bo czekam na zwrot chyba , że dostane szybko. Jak byś miał to napisz proszę w tym temacie opinie.

Jakoś się do samsunga zniesmaczyłem po tym ostatnim budżetowcu JU6440, ale jeśli chodzi o obraz to byłem bardzo zadowolony, minusem było okropne podświetlenie (zapewne dlatego że nie miał lokalnego a JU7000 takowe posiada) nie dało się oglądać w nocy i dziwne pasy na matrycy. Philips jakość obrazu miał na wysokim poziomie ale ten system to porażka, po transkodowaniu filmów 1080p przez DLNA trzeba było go reanimować wyłączeniem z prądu. Sony mimo androida miał ten soft strasznie okrojony i bardzo mulił, potrafił się zawiesać przy przełączaniu programów, wcześniej w Sony Center oglądałem 55X8509 i też odwalał takie numer, ale myślałem że model FHD będzie inny skoro go tak polecają. No i 4 był żenujący Panasonic CR430, tego na szczęście nie zabrałem do domu bo jak go oglądałem w sklepie to mój 10 letni sharp HD ready miał lepszy obraz, czarny to był siwy a "kątów w ogóle nie było", miał nawet Direct LED ale co z tego, bo te diody zawsze świeciły, brakowało podświetlenia lokalnego.
Z testów CX750 jakoś mi przypadł bo "ma ciemniejsze krawędzie", dla mnie jest to bardziej do przyjęcia niż jasne i mam sentyment do tej marki.

Witam mówisz Panasonica CX750 ? a nie przeszkadza,że jest na matrycy IPS ?

IPS do mnie przemawia dzięki dużym kątom widzenia, na kontraście mi za bardzo nie zależy bo i tak lubię obraz bardzo przytłumiony (nawyki z VT20).
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Racuch. Twój post powinien być w ramkę oprawiony:idea: Też wymieniałem Tv w sklepie stacjonarnym 4razy-udało się, ale wiem że nie zawsze jest to możliwe. Już myślałem że jestem jakiś dziwny, a tu proszę:bober:Ciężko kupić Tv, jeśli ma się jakieś wymagania.

Reklama oprawione powinny być testy tych tv . Ja się nadzialem i juz nigdy wiecej Philipsa . Kupiłem Panasonica vt 60 i jestem mega zadowolony
 

racuh

Banned
Reklama oprawione powinny być testy tych tv . Ja się nadzialem i juz nigdy wiecej Philipsa . Kupiłem Panasonica vt 60 i jestem mega zadowolony

Przecież tak właśnie jest, nie wiem czy ktoś to zauważył ale jeszcze miesiąc temu na stronie Philipsa koło niektórych modeli w tym 55PUS7600 był baner "Rekomendacja HDTV.com.pl" a od jakiegoś tygodnia tych banerów nie ma, to zbieg okoliczności? czy faktycznie czytają to forum i starają się przyjmować krytykę. Niech myślą co robić bo z renomowanego producenta będą produktem rodem z biedronki.

Panasonic skończył z produkcją dobry TV, plazmy zostały zastąpione OLEDem a zwykłych użytkowników olali ciepłym moczem, ale zanim dojdą w tej technologi do tego co zrobili z plazmą mine z kolejnych 10 lat, może wtedy sprzęt będzie tańszy bo skończy się patent Eastman Kodak na tą technologe.
 
Do góry