Pendrive Cruzer

Rick1

New member
kupiłem pendrive USB 2.0 Cruzer U3 16 GB i mam z nim małe kłopoty po pierwsze gdy go podpinam zaświeci sie i gaśnie a komp go nie widzi ,muszę zrestartować żeby był do użytku,po drugie chciałem skopiować na niego większy plik 4,7 GB to krzyczy że brak miejsca a cały jest wolny,po trzecie czasami po podpięciu wyłącza mi kompa !! Reklamować go czy te typy tak mają??:confused:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdzie go kupiłes? Jesli na allegro to smierdzi mi tu podróbką. mialem kiedys podobna sytuacje z kartą Compact Flash.
Z U3 czasem tak bywa, ze sie nie lubi z komputerami. Jesli nie bedziesz tego uzywac, to wywal. Zawsze potem mozesz doinstalowac.

Pendrivey domyslnie są na systemie plikow FAT32, a tzn, ze nie widzą, ani nawet nie umieszcza w swojej strukturze plikow wiekszych niz 4GB. Jesli koniecznie chcesz kopiowac pliki wieksze sformatuj go na systemie plikow NTFS. Niestety, wtedy takiego pendriva moga nie widziec np. odtwarzacze DVD z USB, na pewno PlayStation, itp.
 

Rick1

New member
cd

dzieki za odpowiedź ,kupiłem go w euro rtv agd i dziś byłem go odnieść ale sprzedawca podpiął do swojego kompa i poszło! też mi mówił że nie da się skopiować plików większych niż 4GB.chciałem go używać do oglądania filmów a miałem akurat film który składa się z 2 częśći 4,2 GB i 2,4 no i mniejszy plik się dało a większy już nie!
 
Do góry