pełny, 16:9 ...

gientaras

New member
mam pytanie do użytkowników LG LX1r. Podczas oglądania filmów DVD, włączam tryb ekranu PEŁNY, i wtedy i obraz rozciąga mi się na cały ekran. Tyle, że przy ciemniejszych scenach filmu, obraz z powrotem wraca do formatu 16:9, a przy jaśniejszych się rozciąga. Jest na to jakaś rada żeby obraz był pełny przez cały czas trwania filmu? Przyznam, że jest to dość denerwujące.
 

karaznie

New member
gientaras napisał:
mam pytanie do użytkowników LG LX1r. Podczas oglądania filmów DVD, włączam tryb ekranu PEŁNY, i wtedy i obraz rozciąga mi się na cały ekran. Tyle, że przy ciemniejszych scenach filmu, obraz z powrotem wraca do formatu 16:9, a przy jaśniejszych się rozciąga. Jest na to jakaś rada żeby obraz był pełny przez cały czas trwania filmu? Przyznam, że jest to dość denerwujące.

Co? U mnie z kablówki jak i DVD nigdy nie ma takich efektów przy 16/9.

korby
 

gientaras

New member
Może postaram się jeszcze raz wyjaśnić o co mi chodzi: przy filmie DVD u dołu i góry są czarne pasy, więc ustawiam na tryb PEŁNY, żeby obraz rozciągnął się w pionie na całą wysokość ekranu i wtedy jest wszystko ok, tyle ze jak w filmie są ciemniejsze sceny to obraz nie wie co robić i raz jest ładnie rozciągnięty a raz z powrotem pojawiają się czarne pasy u dołu i góry.
Chciałbym po prostu przez cały czas trwania filmu mieć rozciągniety obraz w pionie.
 

Dara

New member
Witam, zgadzam się z przedmówcą to jest jakaś usterka i trzeba to zgłosić do serwisu.
Pozdrawiam.
 

ANDREW

New member
gientaras napisał:
Może postaram się jeszcze raz wyjaśnić o co mi chodzi: przy filmie DVD u dołu i góry są czarne pasy, więc ustawiam na tryb PEŁNY, żeby obraz rozciągnął się w pionie na całą wysokość ekranu i wtedy jest wszystko ok, tyle ze jak w filmie są ciemniejsze sceny to obraz nie wie co robić i raz jest ładnie rozciągnięty a raz z powrotem pojawiają się czarne pasy u dołu i góry.
Chciałbym po prostu przez cały czas trwania filmu mieć rozciągniety obraz w pionie.

Nie mam wprawdzie lg ale ta twoja funkcja "pelny" moze dziala podobnie jak w panasach "Panasonic auto" (przynajmniej twoj opis na to wskazuje)
Panasonic auto to taka funkcja, ktora rozciaga obraz automatycznie gdy na ekranie pojawiaja sie ciemne pasy. Moze sie zdarzyć, ze tv czasami glupieje i raz rozciaga obraz po czym go "sciaga" (np w sytuacjach gdy pojawiaja sie linia z napisami, lub na niektorych reklamach itp). Czasami jest to dzialanie normalne np: leci film z pasami tv go rozciaga, film sie konczy tc "sciaga" obraz itp
Zeby ogladac w pelni rozciagniety obraz (moze az za bardzo rozciagniety ;) ) moze powinienes uzywac funkcji "zoom"
Sprawdz instrukcje, moze popytaj w serwisie nie wiadomo w cale czy to usterka

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Razgriz

New member
ale Panasy rozciągają obraz tylko wtedy, jak leci kablówka - na DVD automatycznie przełączają się na tryb "SZEROKI"
 

ANDREW

New member
Razgriz napisał:
ale Panasy rozciągają obraz tylko wtedy, jak leci kablówka - na DVD automatycznie przełączają się na tryb "SZEROKI"

wcale nie, Panasy przelaczaja na tryb "SZEROKI" tylko wtedy gdy film na DVD ma proporcje 16:9. Jezeli film na dvd ma inne proporcje to leci z pasami mozesz go sam rozciagac "zoomowac" itp
i w druga strone jezeli na kablowce film jest nadawany w 16:9 tv przelacza na tryb "SZEROKI" czyli prawdziwe 16:9.
 

zibi 2006

New member
Ja w swoim LG 32LX2R nie zaobserwoawlem tego problemu. Nie trzeba stosowac zoomu . W lx2r bardzo podobnym trybem do pełnego jest specialny-wypelnia ekran w poziomie w proporcjach nieliniowych a pełny pion lub pozim w liniowych. Ja sstosuje specialny i jest oki.
 

gientaras

New member
tyle, że tryb "specjalny" nie rozciąga obrazu w pionie czyli pasy na dole i u góry np. przy filmie dvd są dalej widoczne. No chyba, że mam wadliwy tv...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pogrzebać w menu

Podejrzewam, że gdzieś w menu masz wybraną opcję AutoFormat; nie znam tego modelu TV ale w moim mam taką funkcję jak automatyczne dopasowywanie wyświetlania zależnie od źródła i wtedy dzieją się właśnie takie rzeczy jak opisujesz. Po wyłączeniu tej funkcji tryb, który wybierzesz ustalany jest na stałe i zostaje.
Pozdrawiam Masta_J
 

gientaras

New member
dziś będę jeszcze szukał w menu tej funkcji Auto Format, ale wydaje mi się ,że jednak czegoś takiego nie ma. Dzięki za rady.
 

Dara

New member
Jeżeli wyłączenie tej funkcji nic nie da to zgłoś się do serwisiu, ale z tego co wyczytałem na forum to serwis LG wcale taki miły nie jest i mogą być problemy, oby tylko nie trzeba było iść do serwisu, życze Ci tego.
Pozdrawiam.
 

Ricardogo

New member
Niestety ale ta funkcja tak działa przy ciemnych scenach głupieje i to dużo szybciej niż w Panasonicu i w dodatku rozciąga nawet filmy które powinny mieć czarne paski.
 

Dara

New member
To ja w takim razie mam pytanie jeżli podłącze konsole do tego TV i ustawie Tryb 16:9 to w ciemnych scenach będa mi automatycznie wskakiwały czarne paski??????
 

murdock

Banned
zibi 2006 napisał:
Ja w swoim LG 32LX2R nie zaobserwoawlem tego problemu. Nie trzeba stosowac zoomu . W lx2r bardzo podobnym trybem do pełnego jest specialny-wypelnia ekran w poziomie w proporcjach nieliniowych a pełny pion lub pozim w liniowych. Ja sstosuje specialny i jest oki.
Tak, ale to się tylko odnosi do programów telewizyjnych. Przy oglądaniu DVD masz tylko 4:3 , 16:9 i zoom (powiększenie)
 

karaznie

New member
Dara napisał:
Jeżeli wyłączenie tej funkcji nic nie da to zgłoś się do serwisiu, ale z tego co wyczytałem na forum to serwis LG wcale taki miły nie jest i mogą być problemy, oby tylko nie trzeba było iść do serwisu, życze Ci tego.
Pozdrawiam.

Bez przesady - wyrobileś sobie zdanie na podstawie jednego posta? ja mam zupełnie inne zdanie na temat serwisu LG. jeśli chodzi o LCD to ma on tą zaletę, że telewizory te są robione u nas w kraju i inżynierowie od nich są tu na miejscu. Np. LX miał problem zpołączeniem via HDMI z odtwarzaczem Denon 1920. Jest między tym DVD a ekranem niekompatybilność na poziomie HDCP. Napisałem do serwisu e-maila - myślałem, że wyślą mnie na drzewo albo zapytają co to HDMI albo HDCP. Nie, na drugi dzień dostałem e-maila, że problem jest rozwiązany. Miałem możliwość wysłania telewizora do serwisu kurierem (oczywiście na ich koszt) i tam zrobili update firmwareu.

korby
 

rAniel

New member
Czy dobrze zrozumiałem - tryb Pełny powinien usuwać czarne pasy z góry i na dole w filmach nadawanych w TV? Testowałem swój LX2 na ostatnim odcinku serialu Wiedźmy - żadne z ustawień (poza Zoom) nie eliminowało czarnych pasów. Tryby Specjalny i Pełny zachowywały się tak, jakby były one integralną częścią obrazu - rozciągały wszystko w poziomie, wraz z pasami. W trybie Oryginalne zaś TV wyświetlał wszystko jako 4:3.
 

rAniel

New member
Toś mnie zmartwił :-(
Czyli na oznaczenia w prasie typu 'program nadawany w trybie 16:9' nie ma co zwracać uwagi? Tzn pasów pozbyć się można, ale tylko za pomocą trybu Zoom?
 
Do góry