Pełne okablowanie KD

Piopio

New member
Możesz dodać jakąś końcówkę mocy na fronty... ale to kosztuje. Oczywiście DVD do odtwarzania muzyki z CD się nie nadaje. Jeśli słuchasz muzyki zainwestuj w porządne CD.
Denon AVR-2307 polegnie z każdym lepszym wzmacniaczem - takim za 2-3K.
pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jako końcówkę mocy stereo można dorzucić, powiedzmy, Denona PMA1500. To już będzie spora poprawa jakości dźwięku. Prawdą jest, że każdy wzmacniacz renomowanej firmy w cenie amplitunera 2307 będzie od niego sporo lepszy. Po prostu kwestia kosztów oraz przeznaczenia. Amplitunery KD są optymalizowane do kina, choć akurat Denon należy do tych bardziej muzykalnych. W przyszłości też pewnie rozważę dodatkową końcówkę mocy do mojego Denona 2106, ale może kiedyś? Muzyki prawie nie słucham, więc nie wiem, czy miałoby to sens. Chyba, że jakaś wolna gotówka się pojawi lub jakiś impuls. Kto wie? Na razie rozmyślam nad głośnikami do Denona...

ArtS :)
 

zibiwaw

New member
Odsłuchałem dzisiaj CA 540Rv2 z Celestion F38 i to jest to czego szukałem. Nie będę opisywał jaki dźwięk, wazne że trafiło to w moje oczekiwania.Kolega tylko stwierdził,że przy ponownym zakupie wybrałby CA zamiast Denona 1907.Kable głośnikowe zwykłe za pare zł/m 2,5mm. :cool:
Powiem jeszcze że zagrał zestaw głosników firmy Cervin-Vega z CA i Denonem i czuć było że jest to amerykański dźwiek z basem i dynamiką:cool: ,który nie przekonał mnie
Postanowione zakup CA z Celestion :cool:
 

zibiwaw

New member
kiki napisał:
teraz raczej jest ważne w jakiej cenie jest ten CA ?

Amplituner CA oscyluje cenowo w granicach 2 tyś.zł.,DVD 89 1tyś.zł. za Celestiony z frontami F38 5.1 trzeba wyłożyć około 4 tyś, myślę,że zmieszczę się w kwocie 7 tyś.zł.:cool:
 

Mruce Dee

New member
Jestem zupełnie zielony w sprawach audio i próbuję sobie wyrobić jakąś opinię na temat kabli do podłączenia głośników do amplitunera (zbierając jak najwęcej opinii różnych ludzi).
Mój zestaw: HK AVR 645 + JBL 2xL890+2xL820+L8400. Jak widać staram się wybierać się rzeczy z średniej klasy i takich mniej więcej kabli bym poszukiwał. Najdłuższa długość kabla to około 10m. Chciałbym iść w te "posrebrzane" 4mm. Ktoś (sprzedawca ;) ) polecał mi firmę Ohlenbach i takie właśnie przekroje. Czy warto? I rozumiem że subwoofer przez RCA (jaki)?
Sam słyszałem identyczny zestaw (tyle że na AVR445) na posrebrzanych 2,5 na niewygrzanych głośnikach i z ustawieniem głośników która mi się nie podobała (ale o gustach się nie rozmawia :), czyli wartość poznawcza 0.

P.S. Widziałem że np. blackninja ma podobny zestaw (L880+AVR645). Czym masz połączone?
 

rafix01

Member
Bez reklam
Mruce Dee napisał:
Mój zestaw: HK AVR 645 + JBL 2xL890+2xL820+L8400.
A kolumny centralnej np. LC2 nie posiadasz?
Z czego słuchasz płyt CD tzn. z dvd (nie sądze) czy z odtwarzacza CD?
No i na czym oglądasz filmy? np. Ile TV ma wejść HDMI?
kable bardzo ważna rzecz (wg mnie bo i są sceptycy ;) )
Napisz coś więcej, tj. jakiej muzyki słuchasz, czy lubisz dźwięk naturalny czy może dźwiek z tendencja do wyeksponowania tonów wysokich / średnich / niskich (no to można tez podkręcić na ampie ale nie o to mi chodzi).
Na pewno musisz kupić kable do kolumn przednich (L890) potem interkonekt analogowy (stereo) i cyfrowy COAX lub HDMI (DD i DTS) bo nie wiem jakie masz dvd.
Najdłuzszy kabel piszesz 10m wnioskuje, że to do L820...tutaj też musisz sie określic czy lubisz słuchac czyste stereo (2 kanały) czy może SACD albo jeszcze inaczej, oszukujesz i używasz procesora dźwieku robiąc ze stereo (2 kanały) np, jazz club (4 kanały) lub dts neo6
Wszystko to ma wpływ na dobór kabli, ale i tak musisz odsłuchac, bo może okazać sie tak, że wypróbujesz kable w sumie za 4000zł i porownasz je z takimi za w sumie 500zł i nie usłyszysz/zobaczysz różnicy...to wówczas duże oszczędności na kabelkach:p
 

Mruce Dee

New member
>>Cytat:
>>Napisał Mruce Dee
>>Mój zestaw: HK AVR 645 + JBL 2xL890+2xL820+L8400.
>>
>A kolumny centralnej np. LC2 nie posiadasz?
>Z czego słuchasz płyt CD tzn. z dvd (nie sądze) czy z odtwarzacza CD?
>No i na czym oglądasz filmy? np. Ile TV ma wejść HDMI?
>kable bardzo ważna rzecz (wg mnie bo i są sceptycy )
>Napisz coś więcej, tj. jakiej muzyki słuchasz, czy lubisz dźwięk naturalny czy może dźwiek z tendencja do wyeksponowania tonów wysokich / średnich / niskich (no to można tez podkręcić na ampie ale nie o to mi chodzi).
>Na pewno musisz kupić kable do kolumn przednich (L890) potem interkonekt analogowy (stereo) i cyfrowy COAX lub HDMI (DD i DTS) bo nie wiem jakie masz dvd.
>Najdłuzszy kabel piszesz 10m wnioskuje, że to do L820...tutaj też musisz sie określic czy lubisz słuchac czyste stereo (2 kanały) czy może SACD albo jeszcze inaczej, oszukujesz i używasz procesora dźwieku robiąc ze stereo (2 kanały) np, jazz club (4 kanały) lub dts neo6
>Wszystko to ma wpływ na dobór kabli, ale i tak musisz odsłuchac, bo może okazać sie tak, że wypróbujesz kable w sumie za 4000zł i porownasz je z takimi za w sumie 500zł i nie usłyszysz/zobaczysz różnicy...to wówczas duże oszczędności na kabelkach
>__________________
>Pozdrawiam, rafix01
Tia, kolumna centralna to LC2, zapomniałem o niej napisać. Na razie słucham płyt (i oglądam filmy) z HK DVD 47 (totalnie przeczyszczony z kasy:) ). Telewizor to Sony KDL-40X2000. Z tego co pamiętam (piszę teraz z roboty) ma conajmniej 2 HDMI.
Muzyki słucham różnej. Od jakichś bounse'ów, hip-hopu, przez ambitniejszą elektronikę aż po noise i punk (ale do tych ostatnich to starczy jakikolwiek sprzęt, byle głośno grał ;) ). Generalnie najbardziej mi zależało żeby dało się na tym ładnie wysłyszeć jazz i metal. Z delikatnym zboczeniem w kierunku potęgi i basu, ale bez przesady i chaosu.
Dźwięk naturalny z bardzo minimalnie podkręconym basem, ale intensywny, ciepły. W tej chwili mam jakieś tam koncerty na DVD w DD, z płyt CD to głównie jazz, metal i trochę elektroniki. żadnych SACD na razie. Czyli koncerty w 5.1, a CD na zdublowanych kanałach lewym i prawym (na przód i tył)+ obcięty dół przerzucony na suba. Mnóstwo mp3 ale to chyba będę słuchał na starej mini-wieży.
Tak te 10m to liczyłem na 820. Do suba będę potrzebował 5m. Jedyne miejsce w pokoju na niego to w rogu. Jeszcze nie podłączyłem całości i modlę się żeby nie było przez ten róg fal stojących. Myślałem o tym by zmieścić się mniej więcej w 1000 zł za kable. A jak wyjdzie to zobaczymy. Jak to zwykle bywa, sprzęt też planowałem niższe modele. :)
Teraz możesz mi coś polecić?
Słyszałem że można wypożyczać kable do odsłuchu. Ale to chyba tylko takie po 1000 zł za mb? Jeśli nie, to chętnie bym na coś takiego poszedł, tylko gdzie (w Warszawie)?

P.S. (Dygresja): Jestem entuzjastą techniki cyfrowej ale w przyszłości pewnie sobie kupię gramofon. Pamiętam jak odtworzyłem na sprzęcie u ojca pierwszy raz CD. Zamiast czystości brzmienia (o czym wszyscy wtedy piali) uderzyła mnie płaskość dźwięku i suchość (w porównaniu do gramofonu). Co prawda ten CD to był jakiś tam (topowy co prawda ale) Techniks. Niedawno teraz słuchałem płyty CD nagranej z mp3 (320kbs). Moje odczucie było teraz jakby tym razem ktoś odciął dźwiękowi "boki" (w porównaniu do audio-CD). Heh, sami sobie z nowymi technologiami spłaszczamy dźwięk w coraz mniejsze ramki. :) Oki, co do dygresji to nie piszcie plisss że to tak już jest.
 

Skibus

New member
Moim zdaniem nie warto wydawać 1000 zł na kable do tego zestawu. Dużo lepszy efekt uzyskasz kupując kable po 5-10 zł/m i CD. Naprawdę bym nie szalał bo efekt będzie brzmieniowo dość mizerny ( wrzucisz 1 tyś w w kable a zmiany w brzmieniu będą kosmetyczne ). Mozna wypozyczyć kable nie tylko te drogie i każdy porządny sklep audio powinien spokojnie taką opcję zapewnić. Jak możesz wypozycz równiez drogie kable i zobacz czy słyszysz różnicę i sam oceń jak ona jest duża. Kable to dopieszczenie systemu i eksperymenty z nimi dobrze robić po poznaniu swojego systemu ( na poczatek jakiekolwiek 2,5 z miedzi beztlenowej ). W klasie budżetowej zmiana klocków przynosi duże zmiany i dokupienie Cd wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem.
 

rafix01

Member
Bez reklam
:eek: Skoro nie masz odtwarzacza CD to "niestety" powinieneś go kupić...odtwarzanie muzy na dvd jest niestety gorszej jakości niż z cd.
Na razie zainwestuj w zwykłe głośnikowe kable OFC (beztlenowe) !!! lub np. http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=1419&M=Shop&PID=17181&ProductID=17453 cena za przekrój 2,5mm2 chybo ok. 5zł/mb (podają, że miedź czystości 3N).
Interkonekty np. profigold, techlink, modele podstawowe...unikałbym jakiś kabelków "no name"
 
Do góry