PDP-LX6080D i dyndające kable ?!

Hoody1333

New member
Witam
Nabyłem ostanio, powiesiłem podłaczyłem wszystko i wisi 60" okno na scianie a z pod niego dyndają kable w sumie z 10 szt, jak zepnę je razem nawet to będzie jeden wielki czarny pałąk kabli na białej scianie....

Jak zrobić żeby było profesjonalnie i zarazem estetycznie bo efekt super poza tymi kablami a być muszą, widzę na scianach w zdjeciach reklamowch estetykę bez kabli ? mam kuć scianę ? i je zagipsować ?

Czy pomalowac sprayem na biało ? bo nie mam pomyslów chętnie posłucham rady kogoś kto ma może jakąś sprawdzoną metodę.

Pozdrawiam Hoody
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz kuć ścianę albo kupić specjalne tunele w elementach/ w różnych kolorach/
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na zdjęciach reklamowych nie podłaczają sprzętu.

Kucie ściany jest chyba lepsze, gdyż w ten sposób zamaskujesz kable w sposób idealny.

ArtS :)
 

Hoody1333

New member
a gdzie te tunele można kupić i jak wyglądają ?

Szkoda że producenci hdmi, euro , czy innych kabli nie robia też białych kabli - to było by znacznie prostrze - myśle że stosunkowo mało osób ma czarną scianę na której wiesza tv :)
a białe kable spięte w pałąk to już byłby półśrodek do wykorzystania - spray to w sumie nie głupi pomysł ale jak pomaluje sobie pioneera na biało to będe zły :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Taki tunel kupisz w obi, praktikerze czy nomi, każdym sklepie z wyposażeniem do domu. Cena kilkanaście zł chyba. Są w kolorach białych a jak będzie się odróżniał to możesz go maznąć farbą taką jaką masz ścianę. Ci którzy mają na ścianach tapetę mogą też to okleić tapetą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kuć ścianę ale to trzeba mieć cierpliwość, chęci i więcej czasu. Przy kuciu proponuje zastanowić się jakie kable tam mają być w przyszłości i jeżeli to możliwe to położyć je na wyrost, żeby później nie okazało się że czegoś brakuje, tak jak to miało miejsce u mnie kiedy doszło ps3 i musiałem demolować całą półkę która na stałe wwierciłem w ścianę:p
 

Hoody1333

New member
Najsenswoniej było by kuć i wpuścić w ścianę tunel - tyle że teraz jak mam znów przenosićmeble zdejmowac tv to juz za poźno - zrobie sam tunel albo coś pomyśle - wjade do Leroya, albo castoramy coś wymyśle

Dzięki
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hoody1333 napisał:
(...)
Szkoda że producenci hdmi, euro , czy innych kabli nie robia też białych kabli - to było by znacznie prostrze - myśle że stosunkowo mało osób ma czarną scianę na której wiesza tv :)
(...)

Ja mam śliwkę węgierkę :)

Pozdrawiam,
 

StaniB

New member
Panowie jak bardzo ladnie moze wygladac Pioneer na szafce.



A i jeszcze jedno........sorry za ten balagan......:D !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hoody1333

New member
StaniB napisał:
A i jeszcze jedno........sorry za ten balagan......:D !
ale musze powiedzieć że stojący a wiszący telewizor to 2 różne sprawy - stojący upraszcza bo możesz sobie za nim wypuścić kable w ładnej białej rurce - i zamaskować ją nogą na której stoi tv i szafką zaraz pod nią na ścianie nie ma tego ułatwienia niestety, jeśli wisi to jedynym możliwym rozwiązaniem jest wmurowanie jej w ścianę i tu jest problem po pierwsze musi być duża hdmi to nie problem ale xboxa chwilowo potrzebuję mieć 2 eura i one komplikują sprawę bo to już nie rurka a rura musi być wkuta.

Pozatym jak idą 2 eura - 3 hdmi , jakies kable RCA od kamery + chinche tojest pęk kabli - jeśli ktoś nie kupił kabli z wysokiej półki typu hdmi 1,5m za minimum 150-200 zeta super ekranowanych - to kable spięte razem bedą sie wzajemne zakłucać.

A co do porządku to masz oddaję honor :) , ale ja musiał bym mieć jeszcze z 2 żony i 2 szwagierki żeby nadązyły po mnie i po mojej małej sprzątać. :)

ps. Nie masz Ty StaniB no za małego telewizora do tego pokoju ? bo do końca wyjdzie z 6 przekątnych a jak dla mnie to conajmniej o połowe za daleko, ale to oczywiście rzecz gustu choć ja lubie ok 2-3 przekątnych i tak mi idealnie pasuje 3-4 m 60'.

Załączam fotkę sami zobaczycie dlaczego poruszyłem temat kabli i dlaczego mnie to zirytowało.:mrgreen:
 

Attachments

  • P1060187_resize_resize.JPG
    P1060187_resize_resize.JPG
    49,4 KB · Wyś: 2420

StaniB

New member
Drogi Hoody1333 z tym balaganem mial byc poprostu zart,ba naprawde z bolem serca musze powiedziec ze to NIESTETY:( nie nasz duzy pokoj(chodz naprawde ta sciana z tych kamieni bardzo nam sie podoba!)Poprostu chcialem podac przyklad jak slicznie Pionek moze wygladac w takim pokoju!! Ja osobiscie chce kuc sciane zeby schowac tam wszystkie kable i nie wiedzialem ze HDMI kable kolo siebie moga sie na wzajem zaklucac??!!!!!Ja ale niestety musze wieszac Pionka calkiem na prawym boku sciany bo niestety ale rok temu kupilismy kanape rogawa co nie mozna ja ustawic w inny sposob niz jest w tej chwili.Mam pomysl na niemieckim forum jest taki post pod tytulem fotki mojego Pioneera i tam wlasnie ludzie wstawiaja zdjecia swoich TV i dzieki temu mozna wpasc na dobre pomysly albo rozwiazania ,jak kto woli.Moze tu na tym Forum zrobimy takie cos? Fotki naszych TV? co wy na to?????
P.S Dodaje jeszcze jedna fotke tego Pioneer ale teraz od tylu,i Panowie kto by nie chcial w takim domu mieszkac??????.Pozdrawiam

extURL.php
 

Hoody1333

New member
Przecież nie istone twoje nie twoje - wygląda fajnie podoba mi sie bo jest przestrzeń, tylko tv bym wrzucił mój.
CO do pomysłu przykłądowego wystroju i rozmieszczenia - myśle że powienen być osobny temat ze zdjęciami - to każdemu sie może przydać w tym mnie :)
Gdzie głośniki, tuner tv, c+ itd i jak tv ustawiony przychylam się do pomysłu.

Jak narazie to choć bym miał dziurę w podłodze do piwnicy to nikt nie zaobaczy na pierwszy rzut idzie 60" :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
No faktycznie ciekawe to przedostatnie zdjęcie , ale stawianie kieliszków na szklanej półce w pomieszczeniu z pracującym subwooferem i ta szklana ława - skutecznie zniekształcająca dźwięk, ładnie ale bezsensownie.
U mnie to szkło pospadałoby w pare sekund...
 

jaceloth

New member
ja mam w ścianie kawałek zwykłej plastikowej rury pcv (pomysł elektryka, który robił mi instalację elektr.). spradza sie b. dobrze. ważne tylko, żeby przekrój był szeroki.
 
Do góry