PCM zamiast DD

zen28

New member
Dekoder Aster połączony mam coaxialem z Yamahą RX-V671. Ustawienia telewizora i dekodera pozwalają na wyjście cyfrowego dźwięku a amplituner go nie widzi. Teraz np na tańcu z gwiazdami pokazuje PCM. Macie jakieś pomysły gdzie leży problem?
 

Radoslav

New member
Podłącz tylko HDMI.

...i powinno zadziałać. Nie wiem jak w Aster.
Chociaż np. w dekoderach C+ Pace DD puszcza tylko po optyku ;) taki super soft ma to urządzenie. Teraz w dekoderze N mam tak, że oprócz ustawienia ogólnego w setup'ie o puszczaniu dźwięku DD, to wybieram jeszcze który pojedynczo kanał ma być w DD (o ile sygnał taki jest nadawany) czy tylko PCM.
 

zen28

New member
Podłączyłem i też nie było DD. Było za to, na mtv live hd czy national geografic hd, więc chyba połączenie i kabel są dobre. Wychodzi na to że tvn daje lipę
 

Radoslav

New member
Też się z tym już spotkałem w przypadku TVNu, że pojawia się pod ,że program nadawany jest w DD, a tak naprawdę nie ma opcji włączenia tego formatu.
 

marcin_nr

New member
Mam inny dziwny problem z zestawem yamaha

Dvd -> hdmi-> amplituner (ampli do tv)
Jak kliknę przycisk info na ampli to informacja o audio dekoderze wyskakuje PCM...??
What the fuck...
 

werf

Active member
Bez reklam
Taki format masz podawany


Na przykładzie dekodera TV N
Dekoder podaje to co dostaje od dostawcy programu czyli PCM lub DD 2,0 lub DD 5,1

Polsat i Jedynka zawsze podaje PCM
TVP HD na ustawieniu MIS zawsze podaje 5,1
TVN HBO BBC itd różnie bywa Oryginalna ścieżka dzwiękowa jest 5,1 a Polska już DD 2,0 lub PCM ale czasami też bywa 5,1
 
Ostatnia edycja:
Do góry