PC-TV problem

kmdziak

New member
Witam,
Mam dosyć spory i irytujący problem związany z moim TV.
TV to Sony KDL40V4000, podłączony do niego jest PC poprzez kabel DVI-HDMI (DVI przy karcie graficznej, HDMI przy TV). Dodatkowo podłączony jest kabel jack-jack 3,5mm idący od karty dźwiękowej do wejścia przy HDMI IN2, tym gdzie podłączony jest kabel od PC. Teoretycznie wszystko powinno działać bez problemu, jednak ustawiając TV jako pojedynczy monitor lub klon nie ma przy tym dźwięku, lecz gdy przestawię z powrotem obraz na monitor, dźwięk pojawia się na TV. Czy jest jakiś sposób aby dźwięk i obraz były jednocześnie na TV ?? zależy to od ustawień na PC czy telewizorze ? Proszę o pomoc.
Dodam że karta graficzna to GeForce 9600GT Gainwarda.

Edit. Sprawdzałem podłączenia na innym kompie, obraz i dźwięk działały bez problemu (karta graficzna: Radeon 9250). Wydaje mi się że to wina mojej karty graficznej, która podobno ma jakąś opcję pozwalającą na wysyłanie audio za pomocą DVI. Ktoś wie jak to się nazywa albo jak to wyłączyć ?
 
Ostatnia edycja:

mottlauspucke

New member
Prosze o podpowiedź jaki wybrać kabel łączący komp z TV. Czy wystarczy zwykły VGA czy może lepiej zainwestować w VGA-HDMI? Główne przeznaczenie to oczywiście filmy wysokiej rozdzielczosci.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Karty geforce mają z reguły wyjście na taki kabelek który łączy się kartę graficzną z wejściem spdif na płycie głównej. Wtedy jeśli karta ma hdmi to łączysz hdmi w karcie do hdmi w tv lub przejściówką dvi-hdmi + kabel hdmi-hdmi lub kablem dvi-hdmi. teoretycznie jak podłaczysz się kablem dvi-hdmi + jack 3,5 od karty muzycznej do hdmi + jack 3,5 przy wejściu hdmi w tv (przypisanego do wejścia hdmi+audio to powinno śmigać.
Najlepszym rozwiązaniem jeśli posiadasz kino domowe jest podłączenie dźwięku do kina domowego (spdif lub coaxial - cyfrowo lub chinchami analogowo). Zawsze to lepsza jakość dźwięku.
 

mottlauspucke

New member
lukaszalbert napisał:
Inwestuj a będzie Ci dane. Bierz dvi-hdmi. Na vga masz niższa rozdziałke.

Kupiłem przejściówke VGA/DVI. Połączyłem ja kabelkiem DVI/HDMI z telewizorem (samsung 37B550). Niestety bez rezultatu...obrazu brak.
Dodam iż, na kablu VGA/VGA obraz działa bez zarzutu.
Prosze o porade
Pzdr
 
Do góry