PC-TV kabelkiem TVOut->Scart

pittek

New member
Kupilem kabelek TVout-Scart. Tvout jest 4-pinowe, natomiast w komputerze mam wejsc 7-pinowe. Czy mimo wszystko będzie działać na tym kablu?

I drugie pytanko: Jeśli połącze takim kablem PC i Tv, czy potrzebuje oddzielnego programiku abym mógł oglądać obraz z PC na TV?
 

PopaY

New member
Bez reklam
pittek napisał:
I drugie pytanko: Jeśli połącze takim kablem PC i Tv, czy potrzebuje oddzielnego programiku abym mógł oglądać obraz z PC na TV?
Nie. Jeśli masz wyjście video na karcie graicznej to w ustawieniach karty graficznej masz do wyboru widok lustrzany lub pojedynczy dla monitora wybranego przez Ciebie. Po podłączeniu przewodu komp wychwyci, że jest podłączony drugi "monitor".
 

pittek

New member
ale problem jest.. bo nic nie wychwytuje :/ Podłączyłem tym kabelkiem PC z TV... i nic... komputer nic nie znajduje, a jak wciskam na pilocie 'Source' aby zmienic źródło obrazu... nic nie ma :/

Chcę jeszcze dodać, że na karcie graficznej, oprócz wyjścia TV out, mam dwa wyjść DVI - ale one są zajęte przez dwa monitory.

W ustawieniach karty graficznej nic nie moge sensownego znalezc :/
Macie jakiś pomysł?

Edit: Zauwazylem, że w moim TV (Samsung LE 37a656a) nie ma aktywnego źródła S-Video (bo niby dopiero wtedy się aktywuje jak jest podłączone kabelkiem). Ale tak jak wspomniałem, wszystko podłączone i nic.
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Problem leży po stronie ustawień na karcie graficznej. Znajdź w ustawieniach wyjście TV i ustaw jako aktywne.
 

pittek

New member
nie mam pojęci gdzie to aktywować bo nie widzę takiej opcji (w ogóle po co miała by być ta aktywaja?).

Tak czy siak.. na forum Nvidii ktoś pisze, że w jednym czasie mogą być używane tylko 2 wyjścia z 3. A jak wcześniej napisałem, mam podłączone 2 monitory do 2óch wyjść DVI. Jeszcze nie wiem czy to na pewno prawda i czy nie można coś z tym zrobić.

Moja karta graf to: Nvidia GeForce 8800 GTS 512
 

pittek

New member
Niestety nic nie działa, nawet jak odłączam 2 monitory i podłączam tylko TV. Telewizor nie widzi żadnego sygnału z komputera. (jesli podłączam kablem DVI-HDMI to jest ok... jeśli S-Video--SCART to lipa)

beznadzieja..
 

PopaY

New member
Bez reklam
Ja w moim starym notebooku nigdy nie podłączałem takim przewodem. Podłączałem albo svhs -> video chinch, albo po prostu svhs -> svhs czyli tylko i wyłącznie przewodami, które przesyłają video, a nie A/V. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, teoretycznie nie powinno mieć, ale cholewcia wie...
 
Do góry