PC + TV, audio z hdmi i jack jednoczenie.

sylwu

New member
Witam. Podłączyłem TV FullHD do PC kablem hdmi, celem pogrania w gry. Niestety nie ma możliwości puszczenia dźwięku przez hdmi oraz przez jacka (głośniki) jednocześnie. Jest tylko możliwość albo hdmi albo jack. Jest to dosyć denerwujące bo gdy chcę grać muszę każdorazowo przełączać dźwięk na hdmi.
Czy ktoś ma jakiś sposób na ten problem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednym slowem, chcialbys miec dzwiek na glosnikach podpietych do laptopa jackiem, a wizje na tv po hdmi? Nie do konca jasne jest to pytanie. Po co dzwiek jednoczesnie?
Z innej beczki, ja mam w sypialni podpiete glosniki jackiem do tv, a laptopa, ps3 itp. po hdmi do tv. Dzwiek zawsze leci na glosnikach podpietych do tv. Natomiast jak chce miec dzwiek na glosniczkach w laptopie, a wizje na tv to kwestia ustawien.
 
Ostatnia edycja:

sylwu

New member
Mi nie chodzi o laptopa, tylko zwykły PC.
Do kompa mam podłączone głośniki, standardowo mini-jackiem. Mam również do kompa podłączony tv, kablem hdmi. Chcę aby po zapuszczeniu np gry dźwięk leciał jednocześnie w TV (przez hdmi) oraz w głośnikach podłączonych do kompa.
Teraz mam tak że mogę wybrać tylko jedno urządzenie przez które odtwarzany jest dźwięk, a chciałbym wybrać kilka.
Jest to dosyć denerwujące, ponieważ gdy chcę zagrać grę na TV muszę zmieniać dźwięk w ustawieniach na hdmi, a gdy normalnie pracuję na pc znowu muszę zmieniać żeby leciało na głośnikach.
 

finger

Member
Jeśli nie masz takiej opcji w swoim sofcie, to raczej niemożliwe.
Może z racji tego, że TV i tak mógłby przesunąć dźwięk w czasie.
Ja mogę puścić (ALC889) równocześnie tylko ze słuchawkami.
 

Ahmaret

Member
nie ma czegos takiego
mam lapka z dwoma wyjsciami sluchawkowymi i kiedys podlaczalem wyjsciem mini jack glosniczki i kino domowe ale powiem ci ze dzwiek jest MASAKRA rozmyty w czasie jakoby echo bylo
(testowalem w ramach ciekawosci jak to bedzie slychac i mega rozczarowanie bo myslalem ze jedno wyjscie to taki sam czas rekacji)
 
Do góry