PC SHARE plus MKV

DżumA

New member
PC SHARE 64bit plus MKV

witam

dysponuję LCD c650 - spiętym bezpośrednio kablem ethernetowym
testy sieci w TV przechodzą bezbłędnie na AUTOMATYCZNYCH ustawieniach
internet hula - testowane łącze ma 4,5 MB

dodam że moja sieć to router NETIA SPOT do której bezpośrednio doprowadzony jest internet kablem - z routera idą 3 kable - 1 do komputera - 2 do TV SAMSUNG - 3 do PS3

chciałem udostępnić katalogi w celu przeglądania ich na TV (zdjęcia / mp3 / mkv)

PROBLEM:
zainstalowany SAMSUNG PC SHARE MANAGER - nie widzi mojego TV ;-) w miejscu USTAW ZABEZPIECZENIA DLA URZĄDZENIA

przeprowadziłem test - i podłączyłem kabel ethernetowy bezpośrednio z komputerem - pominąłem router i tym samym pozbyłem się interentu - wynik PC SHARE nadal nie widz TV

dodam: nie posiadam żadnego ANTY-VIRA / FIREWALLA oraz wyłączyłem wszystkie ZAPORY systemu windows 7

no to dzwonię:

1. dowiaduję się w SAMSUNGU, że ponoć PC SHARE nie jest kompatybilny z moim systemem tj. WINDOWS 7 (64 bit) dlatego nie widzę TV w programie - czy to prawda ?

2. co więcej - jakbym ponoć miał system 32 bit - to i tak ponoć filmy MKV powyżej 4 GB - będą miały problem z odtwarzaniem na TV jeżeli będę używał SHARE ? czy to również prawda ?

3. co więcej - foldery udostępnione muszą być z dysku głównego komputera a nie jakiś dodatkowych dysków USB - czy to również prawda ?


czy mógłby mi ktoś poradzić - jak to wszystko ogarnąć - aby mój wspaniały TV SAMSUNG mógł pooglądać jakieś zdjęcia albo FILMY MKV udostępnione przez KOMPUTER do którego spięte są2 dyski USB


PS. niby mam fajny router NETIA SPOT z serwerem USB - wszystko fajnie gdyby nie to, że filmy MKV powyżej 4,5 GB nie są odczytywane przez TV (normalnie te same filmy bezpośrednio spięte do USB TV chodzą bez zarzutu) a te które chodzą nie reagują na polecenia pilota typu PAUZA - PRZEWIŃ itd.. jak już zasnę na filmie to muszę go oglądać od nowa ;-)
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
SAMSUNG PC Share Manager doskonale działa na Win 7/64. Winny NETIA SPOT.
"Zgłoszony i potwierdzony jest problem współpracy Netia Spot z innymi Media Serverami DLNA (The Digital Living Network Alliance). Dzięki współpracy użytkowników Netia Spot znaleźliśmy rozwiązanie zastępcze. Aby inny Server Mediów niż Netia Spot działał w sieci należy do sieci dołożyć dodatkowy switch. Można w tym celu użyć stary router"
 

DżumA

New member
ciekawa podpowiedź - muszę spróbować - tak się składa, że NETIA SPOT zastąpiłem w miejsce D-LINK DIR-600 - tak źle i tak źle ;-))))))))

a z tym to również (NIE) udana historia - bo zamiana wynikała z faktu - że wspomniany telewizor SAMSUNG na D-LINKU nie przechodził testów (konfigurowane auto oraz ręcznie) ! nic nie pomagało to było pierwsze zderzenie z brakiem kompatybilności - teraz w odpowiedzi słyszę o kolejnym obejściu - tyle że pewne mój D-LINK się pewne nie przyda - ale spróbuję ;-)

a kabel z dodatkowego routera do TV - musi być taki sam - prosty - czy crossowany ?
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
Z netia spot łączysz prostym sieciowym do D-LINKa tylko nie do WAN i z D-LINKA do TV też prostym. JA mam tak podłączony netia spot z Ovislink.
 

mg147

New member
Pamiętam że kieeedyś też coś na telewizorze ustawiałem- potwierdź/odmów gdzieś w opcjach.
Router czy switch powinien sam wykryć jaki kabel jest zastosowany, bo u mnie na najprostszym switchu za 15 zł działają równolegle z przeplotem i bez.
Jest też coś takiego jak obsługa UPnP w ustawieniach routera, którą kiedyś musiałem włączyć, bo też były problemy z wykrywaniem serwera SPCSM.
 

DżumA

New member
no i tak jak się spodziewałem - NIE DZIAŁA

tj. NETIA SPOT została - z niej kabel ethernetowy idzie do routera D-LINK 600 ( router za drugim testem ZRESETOWAŁEM żeby nie było) - a z niego już bezpośrednio do TV SAMSUNG

teraz to już wróciłem do punktu wyjścia - BRAK INTERNETU W TV (nie przechodzi testów) no i oczywiście PC SHARE MANAGER nie widzi TV przy udostępnianiu

co ciekawe - D-LINK nie wykazuje nawet zajętego slotu przez kabel idący do TV ( tak było też na początku zanim skorzystałem z NETIA SPOT)

czy są jakieś opcje - czy muszę szukać innego routera ;-) kolejne obejście ??
 
Ostatnia edycja:

DżumA

New member
brak mi słów i pomysłów

posiadany D-LINK mam wrażenie jest bezużyteczny w moim przypadku
tak jak na początku zanim podłączyłem NETIA SPOT - DIR-600 nie dawał rady nawet zapodać internet przez kabel do TV

tak teraz jako przerywnik też się nie sprawdza !

spróbowałem tak jak Tom69 proponował - spinałem na dwa sposoby - kabel internetowy tam gdzie internet i jeden kabel ethernetowy ze slotu LAN bezpośrednio do TV - lipa

no to zrobiłem kabel internetowy do innego slotu LAN ( w sumie na kilku próbowałem) niż (dedykowany pod internet) i drugi kabel też do innego slotu LAN bezpośrednio do tv - nadal LIPA

no to wyłączyłem DHCP w routerze przejściowym D-LINK i znów na dwa sposoby próbowałem poprzypinać kabelki jak powyżej - niestety LIPA

jak na razie - idąc drogą - Toma69 - pozostaje mi pożyczyć od kogoś router i przeprowadzić zabieg od nowa - INNEGO POMYSŁU NIE MAM ;(
muszę mieć również nadzieję że pożyczony router będzie tym razem kompatybilny aby przetstować operację Toma69
 

Tom69

New member
Na początek ściągnij i wgraj najnowsze firmware do DIR-600. Jak się uaktualni, wyłącz Wifi bo nie będzie potrzebne, w sekcji LAN wyłącz DHCP. Adres rutera ustaw na 192.168.1.253
Netia spot łaczysz kablem ethernet gniazdko LAN z gniazdkiem LAN D-LINKU.
Drugim kablem łączysz inne gniazdko LAN w D-LINKU z TV.
Trzecim kablem łączysz gniazdko LAN D-LINK z komputerem.
W zarządzaniu netia-spot powinieneś zobaczyć TV.
Gniazdka WAN w obu routerach mają być niepodłączone.
Jeśli Komp z którego udostępniasz filmy łaczy się bezprzewodowo z netia spotem to niestety Samsung PC manager nie zadziała.
 

DżumA

New member
czy problem tkwi w wykorzystaniu na ten cel TRZECH KABLI ?

moja sieć z tv opiera się na 2 kablach
tj.
NETIA SPOT ----(1kabel)------> DIR-600-----(2 kabel)-------->TV

a komputer jest spięty na osobnym kablu

NETA SPOT ------(3kabel)-----> PC

INTERNET---------(4 kabel) --------> NETIA SPOT

nie mam 3 kabla podłączonego PC z DIR-600 - nawet nie pomyślałem, czy będzie m potrzebny

no i oczywiście chcę udostępniać dane przez kabel - nie bezprzewodowo bo nie mam adaptera - a nawet jakbym miał to WIFI działa w moim otoczeniu fatalnie.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko C650

New member
Pc share ...

witam

dysponuję LCD c650 .....
.....3. co więcej - foldery udostępnione muszą być z dysku głównego komputera a nie jakiś dodatkowych dysków USB - czy to również prawda ? ......

Tak, to jest prawda. PC SHARE nie udostępnia katalogów znajdujących się na zewnętrznym dysku typu USB, a także z napędów typu DVD lub CD. Foldery muszą znajdować się na HD. Szkoda, sam tak chciałem mieć.
 

Bikier

New member
SAMSUNG PC Share Manager doskonale działa na Win 7/64. Winny NETIA SPOT.
"Zgłoszony i potwierdzony jest problem współpracy Netia Spot z innymi Media Serverami DLNA (The Digital Living Network Alliance). Dzięki współpracy użytkowników Netia Spot znaleźliśmy rozwiązanie zastępcze. Aby inny Server Mediów niż Netia Spot działał w sieci należy do sieci dołożyć dodatkowy switch. Można w tym celu użyć stary router"
Potwierdzam powyższe. Też mam Netiaspota i z komputera podłączonego po LAN nie mogę udostępniać multimediów na telewizor, natomiast z laptopa po wifi na telewizorze są odtwarzane filmy zdjęci. Zrobiłem próbę, podłączyłem laptop po LAN, wyłączyłem wifi i już telewizora nie widzę.
Kiedyś miałem inną konfigurację :komputer i telewizor podłączone do -->router TPLink do --> Netia Spot i działało wszystko jak trzeba.
Jak podłączałem do Netia Spota dysk zewnętrzny to nie widział wszystkich filmów (chyba .mkv),
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
czy problem tkwi w wykorzystaniu na ten cel TRZECH KABLI ?

moja sieć z tv opiera się na 2 kablach
tj.
NETIA SPOT ----(1kabel)------> DIR-600-----(2 kabel)-------->TV

a komputer jest spięty na osobnym kablu

NETA SPOT ------(3kabel)-----> PC

INTERNET---------(4 kabel) --------> NETIA SPOT

nie mam 3 kabla podłączonego PC z DIR-600 - nawet nie pomyślałem, czy będzie m potrzebny

no i oczywiście chcę udostępniać dane przez kabel - nie bezprzewodowo bo nie mam adaptera - a nawet jakbym miał to WIFI działa w moim otoczeniu fatalnie.

Kabel z PC podpęty do netia spot przełącz do D-LINKA do gniazdka LAN
 

DżumA

New member
znów zatoczyłem KOŁO ;-) wróciłem do punktu wyjścia
zrobiłem wszystko z wytycznym:

- najnowszy soft D-LINK ( w sumie nic nie zmieniałem gdyż owy miałem ;-)
- wyłączyłem WIFI w DIR-600
- zmieniłem IP na 192.168.1.253
- podłączyłem prawidłowo

efekt: po staremu

NETIA-SPOT widzi TV - w sumie wcześniej też widziała bo internet hulał
teraz:
INTERNET działa nadal - dysk serwerowy NETIA SPOT w all share w TV widać (tak było również wcześniej)

ale nadal nie hula PS SHARE MANAGER - nie widać TV
 

DżumA

New member
znów zatoczyłem KOŁO wróciłem do punktu wyjścia
zrobiłem wszystko z wytycznym:

- najnowszy soft D-LINK ( w sumie nic nie zmieniałem gdyż owy miałem
- wyłączyłem WIFI w DIR-600
- zmieniłem IP na 192.168.1.253
- podłączyłem prawidłowo

efekt: po staremu

NETIA-SPOT widzi TV - w sumie wcześniej też widziała bo internet hulał
teraz:
INTERNET działa nadal - dysk serwerowy NETIA SPOT w all share w TV widać (tak było również wcześniej)

ale nadal nie hula PS SHARE MANAGER - nie widać TV
 

DżumA

New member
może i jest ale mnie nie dotyczy ;-)
- nie mam żadnego ANTY-WIRA
- mam wyłączoną ZAPORĘ SYSTEMOWĄ WIN-7
- zainstalowałem sobie nawet PS3 Serwer Manager

cały czas jakieś cholerstwo blokuje mi wyświetlane TV
nie wiem co jest powodem

dodam jednak fakt o którym nie pisałem:
że PS3 która jest na kablu bezpośrednio między NETIA-SPOT a PS3
chodzi bezbłędnie tj. jest wykrywalna przez PS SHARE MANAGER oraz PS3 Media Server ?

o co chodzi ?
 

hukos70

New member
Troszke inaczej

Witaj

Miałem troszkę podobny problem w moim przypadku pomogła instalacja serwera AllShare (SAMSUNG) od wyższej wersji telewizora. Na moim 64 bit windowsie 7 działa wersja 2.1.0.11123_8 i wygląda inaczej niż ta rekomendowana dla mojego UE46C6000. Sprawdź proszę, jeśli uda Ci się odpalić tą wersję to w menu wybierz Narzędzia -> Ustawienia -> Ustawienia uprawnień. Przejrzyj uprawnienia Zezwalaj/nie zezwalaj. Dodam również, że ja działam na Linksysie (Netia). Odtwarzam obraz po kablu i po Wifi z Laptopa. Przy plikach HD troszkę się zatyka ale jest git DTS i 1080p działa jak złoto. Korzystam również z Windows Media Playera, który może współpracować z tą aplikacją.

TH
 

adrian1488

New member
Witam wszystkich, odświeżam stary temat.

Otóż mam następujący problem. Posiadam PS3 i za nic nie mogę dostać się do swojego kompa za pomocą serwisu multimediów. Nadmienie że miałem wczesniej neostrade i chodzilo wszystko bez problemu. Po zmianie na Netie widze tylko serwis multimediow ich tzn routera a nie moge miec dostepu po przez ps3 do swojego kompa czy laptopa zony. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry