PC podłączony do P50G30 - problem przy szybkim ruchu

komurka

New member
Witam.
Mam następujący problem: podłączyłem PCta (NVidia GT 260) do telewizora P50G30 kablem DVI-HDMI. Wszystko pięknie i ładnie, skalibrowałem sobie greyscale w trybie Game (dE <4), gamut kolorów także ładny wyszedł (dE < 5).
No więc mam ładny obraz - problem zaczyna się jak włączam jakąś grę w której się szybko obraca kamerę - całe otoczenie staje się (i tu mi ciężko to opisać) rozmazane, mało wyraźne, coś jakby FPSy dookoła postaci (wszystko co znajduje się blisko środka ekranu wygląda ok) spadły do 10 i dostały małego blura.
Przykładowo w GTA4 uruchomionym w 1920x1080 (60Hz) gdy obracam szybciej kamerę nie idzie w żaden sposób przeczytać napisów na wejściami do sklepów/budynków - trzeba się zatrzymać np. jadąc samochodem i wtedy mam obraz żyleta. Próbowałem w innych rozdzielczościach - bez zmian.
Te same GTA4 uruchomione z podłączonego do TV PS3 nie ma tego problemu - tyle że GTA4 na PS3 wygląda tragicznie i jednak wolałem pograć na PC.
Fallout: New Vegas - to samo, dopóki nie muszę za szybko obracać kamery wszystko wygląda perfekcyjnie, jednak jak przechylę lekko mocniej gałkę pada (tak, gram na padzie) obraz dookoła jest mało wyraźny i mało płynny. Na PS3 w Fallout 3 nie ma czegoś takiego.
 

komurka

New member
Testowałem na wielu rozdzielczościach tak przy minimalnych jak i maksymalnych detalach (na moim monitorze wszystko wygląda i działa ok) - bez różnicy.
 
Do góry