Pc + Lg Rz-26lz50

Pelikan

New member
Witam,

Mam podłączony TV LCD - LG RZ-26LZ50 do kompa (geforce GTX 260) przewodem DVI-DVI.
Wszystko jest pieknie - obraz idealny.
Wkurza mnie tylko jedna sprawa.
Zeby TV dzialal musze najpierw wlaczac TV a potem komputer ...
Jesli TV jest off i pracuje na kompie po czym wlaczam TV zeby cos na nim obejzec wyskakuje komunikat DPM mode (tryb oszczednosci?) no i jest czarny ekranik. Dopiero restart kompa i ladnie odpala sie TV.
troche to jest meczace - mozna to jakos poprawic czy tak ma byc ?

p.s. uzywalem szukajki i nic nie znalazlem wiec prosze mnie nie opieprzac
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
możliwe, że nic na ten temat nie znalazłeś.. dziwny problem.. ze starszymi kartami i analogowymi długimi połączeniami był taki problem, teraz raczej nie powinien..

powiedz jakiego trybu używasz - klonowania, pojedynczego wyświetlacza, czy dual view? czy nigdy nie zaglądałeś w ustawienia sterowników i po prostu zadziałało po pierwszym podłączeniu?

ewentualnie powiedz też jak długi jest ten kabel, może o to chodzi.. i jaką masz włączoną rozdzielczość dla TV. możesz też spróbować odszukać w ustawieniach sterowników opcji "wymuś wykrywanie tego TV" czy coś podobnego, ale gdzieś to ostatnio ukryli, zapomniałem gdzie.. w domu może bym tą opcję znalazł..
 

Pelikan

New member
dual view , rozdz. TV 1280x768, przewod standardowy ok 2m DVI-DVI,
sterowniki 182.50 (oficjalne), grafa Gainward GTX 260 (nvidia),
bardzo czesto jest tak: wlaczam TV nastepnie komp, odpala sie system,
ekran TV jest czarny (tryb DPM) i panelu nvidii jest tak:
snap025.jpg

oczywiscie po odznaczeniu LG pojawia sie obraz na TV
snap026.jpg

zaznaczam ze zeby wogole LG sie pojawil w panelu nvidii musze zrestartowac system
:/
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
może to złącze w TV działa jakoś dziwnie.. może po wyłączeniu TV przechodzi w jakiś tryb uśpienia lub w ogóle się rozłącza i nie jest wykrywane..

spróbuj jeszcze wspomnianą wcześniej opcję "wymuś wykrywanie TV" - powinna pojawić się bodajże po wciśnięciu tego napisu ze screena "mojego monitora nie ma na liście". jeśli to nic nie zmieni to stawiałbym na powyższą teorię (taka konstrukcja tego złącza w TV)
 

ivf

New member
w takim razie wg mnie to wina TV, który po wyłączeniu rozłącza całkowicie zasilanie na złączach i nie przechodzi w tryb standby.. w niektórych TV producenci szczycą si,ę wtedy nawet trybem dodatkowej oszczędności energii..

nie mówię, że mam rację, ale nic innego nie przychozi mi do głowy ;)
 

Pelikan

New member
ivf napisał:
w takim razie wg mnie to wina TV, który po wyłączeniu rozłącza całkowicie zasilanie na złączach i nie przechodzi w tryb standby.. w niektórych TV producenci szczycą si,ę wtedy nawet trybem dodatkowej oszczędności energii..

nie mówię, że mam rację, ale nic innego nie przychozi mi do głowy ;)

mysle, ze masz racje
nic sie nie da zrobic
 
Do góry