Pc >lcd (le32r71b)

szuldek

New member
czesc
mam lcd tv samsunga
LE32R71B

narazie podlaczony jest przez VGA
ale zastanawiam sie nad podlaczeniem
DVI>HDMI/DVi IN
albo poprzez componenet,karta vga ma wyjsce (czincze zielony czerowny i niebieski)

genralnie pracuje na pc (ogladanie dvd,tv sat,gry,przegladanie www)

jakie podlacznie preferujecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli ma być najwięcej szczegółów to DVI HDMI. I musisz być zadowolony.
pozdrawiam
 

szuldek

New member
kiki napisał:
witam
Jeśli ma być najwięcej szczegółów to DVI HDMI. I musisz być zadowolony.
pozdrawiam
a

a czy z czasme jak bede chciał podpiąc zewnetrze urządzenienp tuner sat>to poprzez COMPONENT go podłączyc?czy EURO?

które wogole jest lepsze podłącznie,lepszy obraz itp
COMPONENT CZY HDMI??
 

krzyżak

New member
kiki napisał:
witam
Jeśli ma być najwięcej szczegółów to DVI HDMI. I musisz być zadowolony.
pozdrawiam
Witam
Z tym "musisz być zadowolony" to nie jestem taki przekonany :) Wszystko zależy od konkretnego zestawienia grafika-lcd. Gdzieś czytałem, że ten samsung nie ma problemów z wyświetlaniem obrazu z pc via dvi/hdmi, ale jeżeli kolega szuldek ma np któregoś z matroxów to może nic nie zobaczyć (potwierdzone przez support matroxa). O swoich bojach z dvi/hdmi na sonym 32s2000 i różnymi grafikami pisałem wcześniej - w każdym wypadku po kablu vga było lepiej. Najlepiej spróbować pożyczyć kabel i sprawdzić.
--
pozdrawiam, krzyżak
 

tuptus55

New member
Przez złącze VGA ten TV przyjmie max 1360x768. Więc filmy Divix, DVD i gry będą wyglądać bardzo dobrze w tej rozdzielczości i przez to złącze. Także materiały HDTV 720p będą wyglądać bardzo dobrze. Natomiast materiały 1080i lub p przez to złacze będa przeskalowywane w komputerze i troche stracą na jakości. Lepiej jak podłaczysz ten tv z pc kablem HDMI-DVI. Nie podałeś jaką masz kartę graficzną w komputerze. Dla karty z chipsetem Nvidia wgraj sterowniki forceware 92.91 (beta). We właściwościach karty ustaw tryb wielomonitorowy i dla wyjścia VGA (DB-15) ustaw rozdzielczość 1360x768, a dla wyjścia DVI ustaw 1920x1080. Nie wiem dlaczego w instrukcji napisali, że po podłączeniu komputera do HDMI będzie pusty ekran.
 

szuldek

New member
tuptus55 napisał:
Przez złącze VGA ten TV przyjmie max 1360x768. Więc filmy Divix, DVD i gry będą wyglądać bardzo dobrze w tej rozdzielczości i przez to złącze. Także materiały HDTV 720p będą wyglądać bardzo dobrze. Natomiast materiały 1080i lub p przez to złacze będa przeskalowywane w komputerze i troche stracą na jakości. Lepiej jak podłaczysz ten tv z pc kablem HDMI-DVI. Nie podałeś jaką masz kartę graficzną w komputerze. Dla karty z chipsetem Nvidia wgraj sterowniki forceware 92.91 (beta). We właściwościach karty ustaw tryb wielomonitorowy i dla wyjścia VGA (DB-15) ustaw rozdzielczość 1360x768, a dla wyjścia DVI ustaw 1920x1080. Nie wiem dlaczego w instrukcji napisali, że po podłączeniu komputera do HDMI będzie pusty ekran.


VGA MAM RADEONA X1600 PRO 256/128 HD READY:)
,ok kupie kabel DVI-HDMI

co do kabla 1m mi wystarczy co polecacie do max 60-100zł przy tej dł

i czy ja kw przysłosci bede chciał podałaczy cewnetrzny tumneer SAT to przez KOMPONENT? czy kompnen jest gorszy od HDMI? jak bardzo? i czym sie róźni
 

tuptus55

New member
Co do jakości/długości kabla było już o tym na forum. Poszukaj.
Komponent to złacze analogowe. Musisz mieć bardzo dobre jakości kabel aby nie stracić jakości HD. HDMI jest standardem cyfrowym i długość kabla i jego jakość nie odgrywa aż takiego znaczenia ale chcąc podłaczyć do jednego wejścia HDMI dwa urządzenie będziesz potrzebował przełącznik HDMI.
Na dziś platforma N nie będzie blokowac sygnału HD na złaczu komponent. Ale wszystkie zagraniczne platformy go blokują aby nie nagrywać filmów z komponentu. W HDMI zostało zablokowane nagrywanie.
Jak ustawić Radeona nie powiem ci bo nie mialem z tą kartą kontaktu.
 

szuldek

New member
tuptus55 napisał:
Co do jakości/długości kabla było już o tym na forum. Poszukaj.
Komponent to złacze analogowe. Musisz mieć bardzo dobre jakości kabel aby nie stracić jakości HD. HDMI jest standardem cyfrowym i długość kabla i jego jakość nie odgrywa aż takiego znaczenia ale chcąc podłaczyć do jednego wejścia HDMI dwa urządzenie będziesz potrzebował przełącznik HDMI.
Na dziś platforma N nie będzie blokowac sygnału HD na złaczu komponent. Ale wszystkie zagraniczne platformy go blokują aby nie nagrywać filmów z komponentu. W HDMI zostało zablokowane nagrywanie.
Jak ustawić Radeona nie powiem ci bo nie mialem z tą kartą kontaktu.


z ustawieniem sobie poradze,dzieki za info.
na ta chwile mam wszytko po kablu VGA i jest dobrze,kupie dvi-hdmi i zobaczymy

a co do tunera tv sat zewnetrzego to moze kupi taki który ma wejsci i wyjscie HDMI i bedze sprawa zAłtwiona:)
 

pabl0

New member
witam

Mam u siebie podłączony TV LCD Samsung LE32R51B do peceta (grafa Gigabyte G-force 6600) przewodem HDMI-DVI i wszystko jest cacy ;) A właściwie to było... dopóki nie zainstalowalem nowych detonatorów (w tej chwili nie pamiętam nr wersji) i wtedy "obcieło" mi krawędzie ekranu i do dziś nijak nie umiem sobie z tym poradzić . Ale pomijając ten "drobiazg" obraz jest bardzo dobrej jakości. Nawet divx (dvdrip) wygląda niezle. Także raczej polecam
 
Do góry