PC, karta muz., ampli - pytanie

armi

New member
Bez reklam
witam

w dobie dzisiejszych odtwarzaczy i ciągle zmieniających się standardów mam takie pytanie:

czy będzie różnica w dekodowaniu dźwięku przez komputer - przez jego kartę muzyczną (no właśnie jak duży wpływ ma rodzaj karty muzycznej - przy cyfrowym podłączeniu) w porównaniu do odtwarzacza DVD stacjonarnego.

za 1000 - 2000 PLN można mieć dość cichy komputer z tunerem tv (nagrywrka), dużym dyskiem,

dzięki temu duża kolekcja divx, x264, muzyki... wszystko w jednym

no i jak wyżej napisałem męczy mnie pytanie czy w takim PC wystarczy obojętna karta muzyczna wyposażona w jakieś wyjście cyfrowe czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę ??

pozdrawiam
 

patrykga

New member
Jedno co jest pewne to to że raczej daruj sobie karty zintegrowane, ale niekoniecznie muszą to być najdroższe modele, u mnie bardzo ładnie gra Audigy 2. Co do tunera TV to nie wiem jaki masz sygnał u mnie standardowo kupowany tuner ( Leadtek Winfast 2000XP Expert) gra raczej średnio (latają paski, troche śnierzy itp. radzę kupić dużą obudowe i tak rozmieścić karty PCI aby nie były blisko siebie, niestety potrafią się zakłucać).
Pozdrawiam
 

armi

New member
Bez reklam
powiedz mi czy u siebie masz podłączony amli z kartą muzyczną cyfrowo ??
czyli dzwięk jest dekodowany przez amli zgadza się ?

powiem szczerze że na tunerze za bardzo mi nie zależy, kiedyś miałem i nie było rewelki - chyba że znajdę na starych układach aby można było dekodować c+ bo u mnie kablówka jeszcze analogowo (czy jakoś tak) nadaje :) a w dobie internetu już nie pamiętam kiedy chciałem sobie coś z TV nagać

bardziej będę chciał w jakiś duży HDD zainwestować albo potem drugi dokupić bo wkurza mnie 100 płyt DVD z filmami, nigdy nic znaleźć nie można

używasz może pilota do Win MC ?? jeśli tak to jak to się sprawuje??
 
Do góry